Adam

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
639 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 40
 • Ölüm Seferi

  Sert Kapak
  Saatler geçti. Geminin yan yatmış olması, olanları kesintisiz, uzun iniltilerle esen rüzgardan koruyordu, ama soğuk sağanaklar sığındıkları yerin ürkünç dinginliğini arada bir bozuyordu. Bu yeni cezanın acısıyla sarsılıyordu omuzları. Dişleri birbirine vuruyordu.
  17,22  TL21,00  TL
 • Gizli Emir

  Karton Kapak
  "Bence Gizli Emir Türkçenin en güçlü romanlarından biri, belki de birincisi. Yazar sadece birtakım olayları sıralamakla yetinmiyor, onlarla yoyo oynar gibi oynuyor. Gerçekler ustaca yürütülen bir uslamlamanın pertavsızından geçirildikten sonra sunulmuş. Melih, bu romanıyla son elli yılın insanlık tarihini, insanlık çilesini vermek istemiştir. Bu, bizim toplumumuz olduğu kadar, Fransız, İspanyol, İtalyan, Alman, Amerikan, Portekiz vb. toplumu da olabilir. Bir kent düşünün ki herkes bir gizli buyruk beklemektedir. Bu buyruk insanları kurtuluşa ulaştıracaktır ama, yıllardan beri beklenildiği halde gizli buyruk yüzünü göstermemiştir. (..) Nedir, herkesin beklediği de kendine göre bir gizli buyruktur. (...) Bunca bekleme, yığınların gizli buyruktan umut kesmelerine yol açacak bir nitelik gösterirse de, onun geleceğini ortaya koyan belirtiler de vardır. Gelgelim bu belirtiler de gizli buyruğun bir tane olmadığını ortaya koymaktadır. (..) Ama roman yine de bir gün gerçek gizli buyruğun geleceği ve bütün acıların sona ereceği umuduyla son bulur. Gizli Emir’in temelinde, suyu iyi verilmiş bir gülmece-güldürmece de yatmaktadır. Romanın büyük soluklu bir edebiyat ürünü olmasına olanak sağlayan bir yanı da budur."(1975) -Salah Birsel-
  14,35  TL17,50  TL
 • Meleklerin Uğramadığı Yer

  Karton Kapak
  Roman kişileri arasından geçen bir konuşmada şöyle diyor Caroline Abbot: "Yaşamı bir tiyatro olarak görüyorsunuz siz. İçine gürmeye kalkışmıyorsunuz; ya gülünç buluyorsunuz, ya da güzel..." Caroline’in kendi çevresine, tutucu İngiliz taşra yaşamına yönelttiği bu eleştiri, romanın ana düşüncesini de özetliyor. Dilimize daha önce "Hindistan’a Bir Geçit" adlı romanı çevrilmiş olan Çağdaş İngiliz romancısı E.M.Forster (1879-1970), "Meleklerin Uğramadığı Yer" (Wher Angels Fear to Tread) başlığıyla sunduğumuz bu romanında, Akdeniz’le Kuzey’in yaşam kültürleri arasındaki karşıtlığı sağlama bir gözlem yeteneğiyle saptanmata, İngiliz taşra burjuvasının ikiyüzlü, sinik tutucu değerlerine acımasız bir eleştiri getirmektedir.
  9,84  TL12,00  TL
 • Şiir Tapınağı

  Karton Kapak
  Şiir Tapınağı insanoğlunun beş bin yıllık serüveninden seçilmiş en aydınlatıcı, özetleyici örnekleri içeriyor. İlkçağ öncesi uygarlıklarla eski yeni bütün ilkel topluluklara özgü bu ürünleri şu bölümler altında bulacaksınız. 1. Yaratılış şiirleri 2. Kutsamalar 3. Bilgelikler 4. Söylenceler, destanlar 5. Yakarılar, karımalar, büyüler Sait Maden’in titiz bir çalışma ve ince bir beğeni ürünü Şiir Tapınağı’nın, şiirseverler için vazgeçilmez bir kaynak yapıt olacağına inanıyoruz.
  14,35  TL17,50  TL
 • Su Kıyısında Kimse Yoktu

  Karton Kapak
  Su Kıyısında Kimse Yoktu Kitap Hakkında: •Selahattin Yolgiden`in şiirleri bizi bir çocuk duyarlığının şaşırtıcı zenginliğiyle geçmişe, İstanbul`un uzak semtlerine, oradaki ahşap evlerin arka bahçelerine...
  8,20  TL10,00  TL
 • Özel Sektör İmamı

  Karton Kapak
  Adım Fred. Çukurbağ Yarımadası'nda yaşayan bir yabandomuzuyum. Yalnız benim değil bütün hemcinslerimin kaderini değiştirecek inanılmaz olaylar gökyüzünde ışıkların görünmesiyle başladı. O akşam, günbatımına yakın, yamaçlarda epey eşelenmiş, bol domalan mantarı çıkarıp yemiştim. Çok susadığım için bir pınar ya da bir kındam arıyordum; ama sanki bütün pınarlar kurumuş, bütün su birikintileri buharlaşmıştı.
  6,15  TL7,50  TL
 • Dönüş Yok Artık

  Karton Kapak
  George Steiner'in bu uzun öyküsü onun hem yazarlık ustalığını, hem de Yahudilikten şiire, felsefeden siyasete dek ne denli geniş kültürlü bir aydın olduğunu ve bu geniş kültürü yapıtlarında nasıl başarıyla kullandığını göstermektedir. Çağımızın önde gelen aydınlarından da biri olan George Steiner'in edebiyat ürünlerinden birinin ilk kez dilimizde yayımlanmasının mutluluğunu okurlarca da paylaşılacağını umuyoruz.
  6,15  TL7,50  TL
 • Ölü Albayın Kızları

  Sert Kapak
  Mezarlıkta tabut mezarın içine indirilirken, Josephine bir an bu işi, Constantia ile kendisinin, babalarından izin almadan yapmış olduklarını düşünerek büyük bir korkuya kapılmıştı. Babası bunu öğrenince kimbilir ne diyecekti! Nasıl olsa öğrenecekti! Hep öğrenirdi.
  15,58  TL19,00  TL
 • Tolstoy’dan Anılar

  Sert Kapak
  Yussopor Park’ta yürüdük. Moskova’daki yüksek tabakanın görenekleri üstüne çok güzel konuştu. Kocam bir Rus köylü kadını çiçek yatakları üstünde çalışıyordu, yere eğilmiş, fildişi bacaklarını gösteriyor, kımıldadıkça beş okkalık göğüsleri inip inip kalkıyordu. Uzun uzun baktı.
  12,30  TL15,00  TL
 • Atımın Yelesi Bulut Renginde

  Sert Kapak
  Senin dudakların pembe Ellerin beyaz. Al tut ellerimi bebek Tut biraz!
  13,12  TL16,00  TL
 • Deniz Ürperiyor Uzakta

  Sert Kapak
  Buradan Bu kül rengi düzenden uzakta Fenikeli martılar olmalı Sevişen, Sevişmeyi düşünmeden.
  13,12  TL16,00  TL
 • Soluma

  Sert Kapak
  Orada altı aydan çok vakit geçti, çalışırken sevdiğim kadını büsbütün unuturdum. Şimdi de anlayabiliyor muyum onu? Yüzünü yüzüme yaklaştırarak adımı söylerdi, sonra da onu sevmediğimden dert yanardı. Çok uzun zaman geçti, üç yıl kadar orda oturduk.
  13,94  TL17,00  TL