Adana Nobel Kitabevi

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
58 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 4
 • Malzeme Bilgisi

  Karton Kapak
  Malzeme bilimi çok kapsamlı bir ve bir o kadarda karmaşıktır. Malzeme biliminin günümüzde ulaştığı noktada artık genel bir malzeme uzmanlığından bahsetmek olanaksızdır. Artık farklı özellikteki malzemelerin uzmanlıkları vardır. Malzeme seçmek çok kapsamlı ve zor bir iştir.Bir yanıyla kimya,bir yanıyla mekanik,bir yanıyla da ekonomi bilimi malzeme seçiminde rol oynar.Ancak bu tür kapsamlı malzeme seçimleri bir ekip tarafından ve çok büyük boyutlu üretimler için yapılır.
  11,28  TL12,00  TL
 • Türkçe Alıştırma Kitabım

  Karton Kapak
  Küreselleşme insanların birbirinin kültürünü ve dilini öğrenme ihtiyacını hızlandırmıştır. Son zamanlarda birçok ülkede Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenmek isteyen kişilerin sayısı belirgin bir düzeyde artmıştır. Ancak, yabancı öğrenicilerin Türkçeyi yabancı dil olarak kolay ve işlevsel bir şekilde öğrenebilmeleri için yazılmış olan kaynak kitapların yeterli sayıda olmaması nedeniyle bu alanda yeni kitaplar yazma ihtiyacı doğmaktadır.  
  18,80  TL20,00  TL
 • Türkiye’de Politika - Ekonomi Etkileşimi

  Karton Kapak
  Türkiye, tarihindeki en büyük ve önemli dönüşüm süreçlerinden birini yaşamaktadır. Bu dönüşüm süreci, ekonomiden politikaya, yönetim yapısından hukuksal düzenlemelere, sosyo-kültürel yapıdan egemenlik anlayışına uzanan son derece kapsamlı bir alanda etkili olmaktadır. Bu büyük dönüşüm sürecinin sadece yerli ve / veya yabancı politikacılar ile bürokratların gündelik açıklamaları izlenerek kavranabilmesi çok güçtür. Bu çalışma, yaşanan sürecin Türkiye'nin geçmişi, bugünü ve geleceği içindeki yerini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bu amaçla güncel yargıların ve tartışmaların to-dumanı içerisinde gözden kaybolan temel politiko-ekonomik süreçlerin tarihsel ve kuramsal temellerini açıklamaya çalışmaktadır. -Doç. Dr. Enver Alper GÜVEL  
  9,40  TL10,00  TL
 • Moleküler Genetiğin Esasları

  Sert Kapak
  Moleküler Genetiğin Temel konularını ele alarak ,hedef öğrenci kitlesine düzenli ve sistematik bilgi akışının sağlanması ve olaylar arasındaki ilişkilerin gösterilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Kitap içinde 400’e yakın şekil kullanılmış olup bunlardan sınırlı sayıda olanları konu bütünlüğü ve kavrama kolaylığı getireceği düşünülerek iki defa kullanılmış ve zor olduğu düşünülen konular bu şekilde desteklenmiştir.
  94,00  TL100,00  TL