Adımlar Yayınevi

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
41 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • Mis Kokulu Nehrin Damlaları

  Karton Kapak
  "Sen, sana açtığım alemi nasılda talan etmişsin. Ama bil ki yaptığın beni perişan etmedi. Herkesin hususi bir alemi vardır. O alem onun dünyasıdır. İşte sen de benim dünyamda ki bütün kadınların katilisin. Varlığın benim dünyama girdiğinde bütün bu kadınları tabutlarla kaldırmış. Şimdi ben sadece üç buçuk milyar erkekle yaşıyorum ve sana alemimde rakip göremiyorum. Çünkü sevgilim sen üç buçuk milyar kadının katili olmuşsun. Çocuklar var ama anneleri yok. Adamlar var ama eşleri yok. Delikanlılar var ama kız kardeşleri yok. Onları yok eden, gözüme göstermeyip dilime söyletmeyen senin varlığın. Ama ben yine de ticaretimi kârlı görüyorum. Bütün rakamları verip bir seni almak, bir seninle kalmak. Kim güzelleri bırakıp en güzelini aldığım için bana zarar etmişsin diyebilir ki." Kadının gözleri korkunun, mutluluğun, kaygının, aşkın ve telaşın en kırmızı hallerini karıştırmış adama öyle bakıyordu. Adam ise bütün duygulardan arınmıştı. Kalbinde gri bir ton hissediyordu. Buna nasıl bir isim verebilirdi ki belki de hissettiğinin adı "Yumuşak çelikti." Kadının his alemindeki şehirde her şey dağınık ve düzensizdi tıpkı Mersin gibi. Adamın aleminde ise dünyanın en güzel şehirleşmesi vardı tıpkı Barselona gibi. Tek ortak yanları ise ikisinin de kıyısını yıllardır Akdeniz öpüp geri çekiliyordu, tıpkı şimdi bu iki sevgiliye yaptığı gibi. Kadının gözlerinden birer damla yaş hızlıca dudaklarına kadar indi. Aman Allahım! Sanki bu iki küçük damlacık kadının yanaklarında hiçbir sürtünmeye uğramamıştı.
  10,66  TL13,00  TL
 • Sevginin Sesi

  Karton Kapak
  İnsanlık varolduğundan beri şiir de varolmuştur. Kimi an Aşkı derya, kimi an nefreti nida... Ama Her satırı bir yaradılışı, bir anıyı ve hatta bir aşkı dile getirmiştir. Toprağa düşen tohum tanesinin büyüyüp, serpilip koca bir ağaç olması gibi , aşk da sonsuz sevgi olmuş ve yayılmıştır yüreklerde. Sevginin Sesi bu tohumun yansımasdır sadece, yürekten, gönüllere... Ölüm Karanlık,zifiri karanlık Korkuyorum,hey nerede aydınlık Birşeyler tutuyor bacaklarımdan Kurtarın beni,yazıktır bana yazık. Daha yaşamadım gençliğimi Yaşamadım aşkı,tutamadım sevdiğimim elini Hey! Hey ! Bırakmayın beni Kurtarın,tutun ellerimi. Ölüm! Ürpertiyor bedenleri Karşı gelinmez takdiri-ilahiye Ama! Allahım acı bana... Daha gencim yaşamadım hiçbirşeyi Hey tutun beni tutun Çekiyor beni bir karanlık çukur Uyandırın beni bu korkunç rüyadan Uyandırın beni karabasanlarla dolu uykudan. (Tanıtım Bülteninden)
  8,20  TL10,00  TL
 • 8. Sınıf T.C İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük

  Karton Kapak
  Alanında Uzman kadromuzla, en seçkin isimlerin hazırladığı Öğreniyorum Eğitim Setimiz Yeni sınav sistemine hazırlıkta öncü bir kitaptır. Siz değerli öğrenci ve velilerimize sınav maratonunda yardımcı olmayı ve eğlenirken öğretmeyi hedefleyen kadromuz tamamen özgün soruları, uzman eğitimciler tarafından onaylanan konu anlatımları ile en iyi yardımcınız olacaktır. Teog ve ara sınavlara yardımcı ders kitapları (Tanıtım Bülteninden)
  7,38  TL9,00  TL
 • Yarim

  Karton Kapak
  İlk günümüzdü, demiştim sana. Sen benim toprak kokumsun. Her zaman da karşı gelmiştin toprak kokulum dememe. İkimiz de seviyorduk toprağı, ben kokusunu sen rengini. Benim için anlamı çok büyüktü toprağın. Onunla yaratılır onunla yaşardık toprak olmasa yaşayamazdık son günde de toprağı görürdük. Toprağa çizerdik sevdiğimiz her şeyi, toprağa anlatırdık en büyük derdimizi, topraktan yuva kurar toprağa anlatırdık en büyük derdimizi topraktan yuva kurar, toprağın kokusu ile huzur bulurduk. Her zaman yanımızda olsa da, bilmiyoruz değerini, kıymetini en yakın olduğumuzda, her şeyin farkına vardığımız da sonsuza kadar onunla olacağımızda bu defa da toprağın kokusunu alamıyoruz burnumuzun ucunda olsa da. (Tanıtım Bülteninden)
  9,84  TL12,00  TL
 • Kötü Çocuklar Parkı

  Karton Kapak
  Yok yok, gerçekten olmuyo, Selülitsiz parlak kadınların pornoları lezbiyenler ve grup sex severlerBunları izlemekten sıkıldım artık... Para ver bana lamba cini, yoksa kısa zamanda ilham perisine tecavüzden içeri atacaklar beni... Denkleme bak hele; Aşk artı güven eşittir sevgilik, sevgililğin alt kümesidir cinsellik... Yani sözüm ona duygularmış önemli olan... Tamam... Biri bana cevap versin, neden evsizlerin çoğu Çocuksuzdur neden semtlerin ayyaşlarının sinemaya gittikleri sevgilikleri yoktur...(Tanıtım Bülteninden)
  8,20  TL10,00  TL
 • Paranoya Ütopyaları

  Karton Kapak
  Eğer bir şiir dünya ise, o dünyanın içindeki en barışçıl ülkelerden biri de Rüzgar AZADtır!... Şair; aydınlıkta, karanlıkta, ağıtta, mitingde, dövüşte, hapiste, özgürlükte, barışta ama daima aşk yolunda yürüyen bir cümle sihirbazı gibidir. Çünkü şiir, sanatın tek geçiş kapısıdır. Şair ruhunun sütüyle besler şiiri. İşte bu tılsımlı yolda, Rüzgar AZADta kitabıyla bizleri şirin tapınağına davet ediyor. Hep kardeşlik ve barış dileyen kalemiyle, imgelerle harmanlanmış bir ütopyoda şiir solumak istiyorsanız, artık size, sadece kitaba başlamak kalıyor. Bu düşsel yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Öyleyse kendinizi sözcüklerin ütopik dünyasına bırakınız... Mesut Albayrak Cağaloğlu 7/03/2011
  8,20  TL10,00  TL
 • İtibar

  Karton Kapak
  Şiir toplumsal bir bellektir. Siz hiç şiirsiz yaşayan gördünüz mü? Dünyanın en gaddar insanı dahi şiire tutunmuştur bir zaman... Şiir kitleri sessizce birleştirir ve unutulmazdır. Onlar şiirin varlığını bilmezler ama şiir hep vardır. Tarih boyunca hiç gördünüz mü bir şairin devrim yaptığını ya şiirin silahlarını kuşanıp savaş meydanlarına çıktığını, çocuklara su verdiğini, hastaları tedavi ettiğini. Hayır, şiir bunları yapamaz. Şiir sadece kitleleri birbirine yaklaştırır ve kenetler sessizce... Şiir bunu bazen açıkça yapar, bazen içten. Tarih boyunca şiirden sistemler öyle korkmuşlardır ki kimi şairler öldürülmüş, kimi şairler boğulmuş, kimi şairler sürgün edilmiştir. Günümüzün gelişen teknolojisi ve iletişimi şimdi bunu engellemektedir. Fakat sistem bu büyük düşmanından kurtulmak için bu sefer yok sayma yoluna gitmiştir.
  6,56  TL8,00  TL
 • İnsan Atatürk

  Karton Kapak
  Neden bu kitabı yazıyorum dediğimde cevap olarak söylemiştim. Kızım Zeynep için, otobüsteki tanıma fırsatını bulamadığım küçük kız için ve kayıtsız şartsız Atatürkçü olan arkadaşım Erhan için. Erhan'ın sevdiği adam mutlaka benimde sevdiğim adam olması gerekir demiştim kendi kendime ve onun için yazdım bu kitabı. Kızıma benim tanıdığım Atatürk'ün dışında bir Atatürk'ü tanıtmak istediğim için yazdım bu kitabı. Bir de otobüste neden Atatürk hiç görülmüyor anne diye soran o tanımadığım bilmediğim küçük kıza Atatürk'ün gülen taraflarını göstermek için yazdım bu kitabı.
  12,30  TL15,00  TL
 • Postmodern Paradoks ve Siyaset

  Karton Kapak
  İçinde yaşadığımız yüzyılda bir yandan modern ideolojik savaşlar son bulurken diğer yandan postmodern olarak nitelenebilecek birtakım çalışmalar, farklı biçimlerde karşızmıza çıkmaktadır. Başka bir ifadeyle, modern döneme ait makro düzeydeki ikili çalışmalar çoklu çatışma biçimlerine bırakmaktadır. Öte yandan yaşadığımız dönemde ortaya çıkan “yeni” olay ve olguları modern kavramlarla ve anlayışlarla açıklamaya çalışmak, çoğu zaman yetersiz kalmakta ve bu tür indirgemecilik sorununu beraberinde getirmektedir. Dahası sadece dünyayı açıklamak değil onu değiştirmek ve bu değişimin perspektif(ler) iyle ilgili normatif değerler bakımından da bizi dizi sorunla karşı karşıya bulunmaktayız Bu kitap ne postmodernistlerin nede modernistlerin doğrudan sözlüğüne yeltenmeden, kökleri Antik döneme kadar uzanan modern etik- politik değerlerin düşünsel bir miras ve zenginlik olduğu ön kabulünden hareketle söz konusu değerleri günümüz dünyasında post modern söylem içinden yeniden meşru kılmaya girişmektedir.
  16,40  TL20,00  TL
 • Rami

  Rami

  Karton Kapak
  Afganistan'da terör tehdidi altında yaşayan bir ailenin çocuğu olan Rami, annesi babası ve kız kardeşi teröre kurban gidince, aynı zamanda öğretmeni de olan annesinin hayattayken sık sık tembihlediği ?Bize bir şey olursa, batıya git! Orada özgürlük var, terör yok" şeklindeki öğüdüne uymaya karar verir.Bugüne kadar yaşadığı şehirden dışarı adımını bile atmayan Rami, Afganistan'dan gitme planları yaparken, içten içe de küçük yaştan itibaren aşkı olan Jasmin'i geride bırakmak istemez. Uzun uzun düşünen Rami, Afganistan'ın artık kendisi için acı ve korkudan başka bir anlam ifade etmediğini karar vererek, Amerika'ya gider ve burada tesadüfen tanıştığı zengin bir adam, Rami'ye sahip çıkar. Varlıklı bir yaşantının içerisinde zamanla kendini geliştiren Rami, genç bir işadamı olur. Fakat Rami, Amerika'nın ışıltısına kapılmaz ve itikadini bozmadan örnek bir Müslüman olarak yaşar.Talihi dönen Rami, geçen yıllar boyunca Jasmin'i yanına alma hayalleri kurar ve terörün olmadığı ve mutlu olduğu Amerika'ya, terör çemberinde yaşayan Jasmin'i de getirmenin planlarını yapar. Artık, güçlü ve başarılı bir genç olan Rami, nüfuzunu kullanarak sonunda Jasmin'i Afganistan'dan çıkarttırıp, Türkiye'ye aldırtmayı başarır.Acı hatıralarla dolu geçmişinden kalan son insanı da söküp alan Rami, terörün gölgesinde geçen çocukluğunun ardından geçen yıllarda hayatını bambaşka bir boyutta yaşadığını düşünürken, o güvenilir ve ihtişamlı Amerika'nın sembollerinden olan ve İkiz Kuleler olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi'ne 11 Eylül'de bir terör saldırısı düzenlenir.
  Temin Edilemiyor
 • 8. Sınıf Matematik

  8. Sınıf Matematik

  Karton Kapak
  Alanında Uzman kadromuzla, en seçkin isimlerin hazırladığı Öğreniyorum Eğitim Setimiz Yeni sınav sistemine hazırlıkta öncü bir kitaptır. Siz değerli öğrenci ve velilerimize sınav maratonunda yardımcı olmayı ve eğlenirken öğretmeyi hedefleyen kadromuz tamamen özgün soruları, uzman eğitimciler tarafından onaylanan konu anlatımları ile en iyi yardımcınız olacaktır. Teog ve ara sınavlara yardımcı ders kitapları (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

  8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

  Karton Kapak
  Alanında Uzman kadromuzla, en seçkin isimlerin hazırladığı Öğreniyorum Eğitim Setimiz Yeni sınav sistemine hazırlıkta öncü bir kitaptır. Siz değerli öğrenci ve velilerimize sınav maratonunda yardımcı olmayı ve eğlenirken öğretmeyi hedefleyen kadromuz tamamen özgün soruları, uzman eğitimciler tarafından onaylanan konu anlatımları ile en iyi yardımcınız olacaktır. Teog ve ara sınavlara yardımcı ders kitapları (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • 8. Sınıf Fen ve Teknoloji

  8. Sınıf Fen ve Teknoloji

  Karton Kapak
  Alanında Uzman kadromuzla, en seçkin isimlerin hazırladığı Öğreniyorum Eğitim Setimiz Yeni sınav sistemine hazırlıkta öncü bir kitaptır. Siz değerli öğrenci ve velilerimize sınav maratonunda yardımcı olmayı ve eğlenirken öğretmeyi hedefleyen kadromuz tamamen özgün soruları, uzman eğitimciler tarafından onaylanan konu anlatımları ile en iyi yardımcınız olacaktır. Teog ve ara sınavlara yardımcı ders kitapları (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • 8. Sınıf Türkçe

  8. Sınıf Türkçe

  Karton Kapak
  Alanında Uzman kadromuzla, en seçkin isimlerin hazırladığı Öğreniyorum Eğitim Setimiz Yeni sınav sistemine hazırlıkta öncü bir kitaptır. Siz değerli öğrenci ve velilerimize sınav maratonunda yardımcı olmayı ve eğlenirken öğretmeyi hedefleyen kadromuz tamamen özgün soruları, uzman eğitimciler tarafından onaylanan konu anlatımları ile en iyi yardımcınız olacaktır. Teog ve ara sınavlara yardımcı ders kitapları (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • 8. Sınıf İngilizce

  8. Sınıf İngilizce

  Karton Kapak
  Alanında Uzman kadromuzla, en seçkin isimlerin hazırladığı Öğreniyorum Eğitim Setimiz Yeni sınav sistemine hazırlıkta öncü bir kitaptır. Siz değerli öğrenci ve velilerimize sınav maratonunda yardımcı olmayı ve eğlenirken öğretmeyi hedefleyen kadromuz tamamen özgün soruları, uzman eğitimciler tarafından onaylanan konu anlatımları ile en iyi yardımcınız olacaktır. Teog ve ara sınavlara yardımcı ders kitapları (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • Meddah Aşklar

  Meddah Aşklar

  Karton Kapak
  Tanıtım: Aşk, şiirin olmazsa olmazıdır. Çakır'a göre aşk; yabancısı olduğu zor bir kelime ve anlayabileceği bir dile çevrilip kendisine iade edilmesi gereken bir yitiktir. "Meddah Aşklar "sen yoksun" der ve; Hasret alkışlıyorken yokluğunu, Kızgın deniz yutuyor koca bir şehri Çığlıklar almış başını gökyüzünün" ... "Gece boğuluyor ince bir tel boğazında Kınından çıkmış kılıçlar keskin!" satırlarıyla bize imge yönünden zengin bir mönü sunuyor. İçselleşen acılar, gözünden denizlere denk yağmurun boşalmasına sonrasında ise aySELE dönüşür.. Oysa anadan, yardan bir de diyardan vazgeçerek başlamıştı hasret… İlmek ilmek dokunan bu çileli hayat; genç kaleme yorgan altı şiirlerini de yazdırır ve uzağında olmayan ama yakin de olamayan bir babaya duyduğu özlemi bizlerle paylaşırken gözlerimiz onun göremediği baba sevgisine Rüya Her gece senin hasretini çekerken Sen kimlerin uykularını süslersin rüyam. Her gün geceyi beklerken dört gözle Sen hangi gündüzlerde kaybolursun. Rüyalarını anlatırken en umulmaz insanlar Sana susuyorum. Gözlerim kana bulanmışken inadına Sen diye yaşayan ben. Sen kimlere çiçek bahçesi olursun rengârenk Sen, her zaman sen, rüyalarım nerdesin? (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor