Adom Yayıncılık

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
7 öğeden 1-7 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Karaçilek

  Karton Kapak
  Ben bir kara çilek,Toprağı kurumuş diyarlarda, kırmızısı çalınmış bir gerçek.Ne güneş görmüş, ne de su verilmiş masum bir bebek.Tutunmaya çalışmışım, en kurak yerlerde,Tadımı zehir bellemiş insanlar, acımasızca.Ayak izleri kalmış gövdemde,Yağmur damlası, yağmaz olmuş üzerime.Zamansız açardı hep yeşilim,Soğuk, buzların arasında tat vermişim.Her soluk üzerimde adeta,Kırmızıdan çalıp, kararttılar beni her defasında.Kara çilek koydular adıma,Siyaha boyadılar, sıra sıra.Gelip geçtiler hep, ara sıra,Unutuldum buralarda, bu karanlık sokaklarda…Ürkütür oldu artık, insan sesleri beni,Karanlıkla besledim hep, umutlarımın yeşilini,Hayal meyal hatırlarım, gidenlerin ayak izleriniYapraklarımı kopartıp, tek tek ezdiklerini.
  8,20  TL10,00  TL
 • Çakal Kayası : Bir 12 Eylül Romanı

  Karton Kapak
  Dokuz ve Gizli Miras’ın yazarından Ahmet Karayün “bir 12 eylül romanı" Sırtında naylon makarna torbasından çantalar, dağ yolundan okula giden iki çocuk... Eve dönerken, yine bu yolu seçerler. Birisi polis olur, öteki suçlu! Ellerini taraklayarak, etten tabanca yaparlar. Gürgen ağaçlarının gölgesinde amansız bir kovalamaca başlar. Tabancalarından çıkan kurşun sesini ağızlarıyla yaparlar ve bu kurşunlar insanı öldürmez. Yıllar sonra aynı dağda, bambaşka kişiler olarak karşılaşacaklarından habersizdirler. Ve o gün gelir! Karşı karşıyadırlar artık. Ellerindeki tabanca etten değil, soğuk metaldendir ve insanı oracıkta öldürecek küçük çekirdeklerden atar. İki köy; biri sağcı, öteki solcu! Ve iki çocukluk arkadaşı; biri sağın diğeri solun lideri. Arkalarında onlarca adamlarıyla ormanda karşılaşırlar. Artık iki büyük düşmandırlar. Herkes nefeslerini tutar. Tetiği önce kim çekecek? Nevzat mı? Semih mi? Ama beklenmedik bir şey olur ve geçmişin gölgeleri, eskinin hayaletleri devreye girer.
  13,12  TL16,00  TL
 • Dokuz

  Karton Kapak
  "Aşkı tek kişi yaşar, diğeriyse kendini ona adarmış." Süveyda, siyah küçük bir noktadır ki insan karşısındaki kişiye gerçekten sevgi duyduğu an kalbine düşer bu kara leke. Kandaki siyah bir pıhtıdır Süveyda; hem maddi hem de ruhevi âlemin tümünü kuşatan bir öz ve insanın varlığının bir hakikatidir. Nasıl ki bir meyve çekirdeği, özünde ağacını barındırıyorsa, şu ‘Nokta-i Süveyda’ adı verilen kara leke de kâinatın özünü barındırır içinde. İnsanlar bilmese de dünya sevgi üzerine kurulmuştur ve bir insan âşık olduğunda kalbine düşen o süveyda, suya damlatılan mürekkep gibi çözülür, yavaş yavaş büyür ve tüm benliğini kaplar. İşte insanın bedenine yayılan o kara lekeye, ‘Kara Sevda’ denir ve bu hastalığa tutulan ruh ve beden, savunmasız hale gelir. Odur ki sevgide azalma olduğunda bu leke küçülür, küçülür ve zamanla iyiden iyiye yok olur. Kara sevda, bu kara lekeden gelir ve Mecnunun körlüğü, kalbini kaplayan o kara Süveyda’dan bilinir. Kalbindeki aşkımdan rengini alan bu siyah güllerin yalnızca bir matem çiçeği oluvermesi, ne acı değil mi? Oysa ki senin ellerinden almayı dilediğim bu güllerin aşkımızın nişanesi, mutluluğumuzun mührü olmasını isterdim."
  13,04  TL15,90  TL
 • Gizli Miras

  Karton Kapak
  Miras denince aklınıza hemen para mı geliyor? Peki, size kalan miras bir kasa şarap, bir kütüphane dolusu kitap olsaydı ne yapardınız? Kanı kanla yıkayabilir misiniz? İntikam almanın tek yolu tabanca ve şiddet midir? İhanetsiz aşkı bulmak bu kadar mı zor? İntikam; soğuk yenince mi, sıcak yenince mi lezzetli bir aştır? Tüm bu sorular beynine yıldırım gibi düşen Galip, vardığı yol ayrımında ne karar verecek? İstemediği halde kendini ortasında bulduğu bu savaştan aklı mı, duyguları mı galip çıkacak? Erdal Demirkıran/ Dünyanın En Akıllı İnsanı. (Nefes almadan okuyacaksınız;az kalsın ölüyordum).
  8,20  TL10,00  TL