Affectum Libris

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
31 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • Sağlığa Adım At
  e-kitap

  Sağlığa Adım At

  E-Kitap
  Aktif Ol, İyi Beslen, Mutlu Yaşa! Sağlıklı yaşam için kendinize uygun aktviteyle istenilen sonuca kolayca ulaşmanız mümkün. Beslenme ve spor eğitmeni Önder Akgün, doğru beslenme ve egzersiz adımlarıyla hayata bakışınızı değiştirecek. Her gün tüketilmesi gereken doğru besinler, her yerde yapabileceğiniz egzersizler, kalbinizi koruyacak doğal besinler, zihinsel yarar sağlayan vitaminler, özel sporcu beslenme tavsiyeleri, mineral ve ek besin destekleri hakkında bilinmeyenler ve sağlıklı yaşlılık rehberiyle bir kılavuz olan "Sağlığa Adım At" sizlere mutlu, sağlıklı bir hayatın anahtarını sunuyor. Bu kitap bilinmeyen beslenme sırlarını ortaya çıkaran, deneysel metodlar öğreten bir kitap değildir. Önder Akgün bu kitapta başarısı ispatlanmış bilgileri en doğru ve en anlaşılır şekliyle bir araya getirerek okuyucuya sunmaktadır. Fiziksel potansiyelinize ulaşmak, yaptığınız egzersizlerden en yüksek miktarda yarar sağlamak istiyorsanız aradığınız kitap budur. -Yasemin Dalkılıç, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni- Sağlıklı, güçlü, enerjik olarak başarıya giden yolda doğru beslenmenin önemini bizlere bu kitapla anlatan Önder Akgün'e teşekkür ederim. -Aslı Çakır Alptekin, Milli Atlet/Olimpiyat Şampiyonu-
  15,00  TL
 • İmdat! Baba Oluyorum
  e-kitap

  İmdat! Baba Oluyorum

  E-Kitap
  Baba olmak en iyi günde bile zor bir görev hele ki ilk defa baba oluyorsanız alabileceğiniz tüm yardıma ihtiyacınız var demektir. İşte tam bu noktada Nick Harper imdadınıza yetişiyor. Bu tüm yeni babalar için ne alacağınızdan nasıl kullanacağınıza kadar bilmeniz gereken tüm konular hakkında gerekli bir rehber. Bir baba tarafından babalar için yazılan bu kitap bebek bezinden taşımaya, beslemeden banyo ve uykuya tüm pratik ayrıntıları içeriyor.. Nick Harper, ikizleri olan bir yeni baba olarak zor yolla edinilmiş tüm tecrübelerini diğer babalar ve baba adaylarıyla paylaşıyor.. Kolay anlaşılır başlıklarla aradığınızı rahatça bulabileceğiniz bölümler, pratik listeler ve adım adım talimatlar sayesinde kullanışlı bir hızlı referans kitabı..
  11,40  TL
 • Sana Nerden Gönül Verdim
  e-kitap

  Sana Nerden Gönül Verdim

  E-Kitap
  Beklenmedik bir anda terk edilen çaresiz Ezgi, intikam ve öfke dolu hislerle geçmişiyle yüzleşmeden asla mutlu olamayacaktır. Hiçbir ayrılık böylesi derin izleri silip atmaya yetmez. Yüreği söz dinlemeyen genç kız, aşkı uğruna mücadele etmeye karar verir. Derinlikler, çelişkiler ve sevgi dolu bir aşk romanı.
  9,00  TL
 • Ajan
  e-kitap

  Ajan

  E-Kitap
  " … Onu öldürenlerden öcümü almak istediğim için, kırk yaşında CIA ajanı olacaktım. Kırk altı yaşında ise Mossad ajanı. Bu iki görev arasında bir adam öldürdüm. Bu kitap yayımlandığında; atalarımın topraklarını, büyükbabamın otuz yedi gün yönettiği ülkeyi yöneten bu yobazlar, muhtemelen beni ölüm cezasına çarptıracaklar. Beni bir köşede sıkıştırmak için katillerini dünyanın dört bir yanına salacaklar. Umurumda değil. Benim adım Cihanşah Bahtiyar bana Jay-Jay deyin. İran Şahı'nın son başbakanının torunuyum. Bu da benim sıradışı hikâyem." Cihanşah Bahtiyar, mollalar 1980'de Şah döneminin son başbakanı dedesi Şahpur Bahtiyar'a Neuilly-Sur-Seine'de suikast girişiminde bulunduklarında henüz on altı yaşındaydı. Bu girişim başarısız oldu ama Cihanşah'ın hayatının akışını değiştirdi. Ağustos 1991'de Şahpur Bahtiyar evinde kafası kesilmiş halde bulunduğunda ve Cihanşah iki hafta sonra bu üzüntüye dayanamayan annesini de kaybettiğinde intikam yemini etti. Humeyni ve mollalarına zarar vermek için her şeyi yapacaktı. CIA ve Mossad'a gönüllü ajanlık yaptı; Türk iş adamlarının ve Türk bankalarının içerisinde bulunduğu kara para aklama zinciriyle ilgili önemli belgelere ulaştı, İran'daki uranyum rezervleri ve nükleer silahlanma hakkında bilgi topladı. Bu kitapta vatansever Cihanşah Bahtiyar'ın Şah döneminde geçen çocukluğunu, İngiltere'deki ilk gençlik yıllarını ve yirmi yıllık intikam öyküsünü okuyacaksınız; tüm ayrıntıları, gerçek isimler ve gerçek mekanlarla...
  11,00  TL
 • Yoldaki Işık
  e-kitap

  Yoldaki Işık

  E-Kitap
  Yaşam Kodu analisti ve Günerji yorumcusu Mehmet Aktürk'ten ezberinizi bozan, ilham olan şiirsel ifadeler ve sorgulayıp düşünderen aforizmalar... Yüreklerde kıvılcım olacak... Keyifle, kolayca ve bir çırpıda okuyacaksınız. Her anın yeni bir başlangıç olduğunun farkına varacaksınız! İstersen ışık olur parlarsın istersen kararır kalırsın. Karanlıkta sensin aydınlıkta... Umudunu korursan karanlığı aydınlığa, yürekten ister adım atarsan ışığa, ışığını yansıtırsan amacına ulaşırsın! bir kelimedir kıvılcımı yakan... bir cümledir tüm ezberimizi bozan... bir duygu ile başlar her şey yeniden... bir ışıktır aslında yolda aradığımız... yüreklere bir kıvılcım... zihinlere bir düşünce... Yola bir Işık! (Tanıtım Bülteninden)
  7,00  TL
 • Şirin Cemgil : Bir Amazon Kadını
  e-kitap

  Şirin Cemgil : Bir Amazon Kadını

  E-Kitap
  Türkiye gibi ülkelerde kadın olmanın iç içe geçmiş sorunları vardır. Erkek egemen toplum olmanın gerçekleri, kadınların yerini hep tartışmalı hale getirir. Nâzım ustanın dediği gibi; gün olur uğruna hapis yatılır, gün olur soframızdaki yeri en sona gelir. Bütün bunları aşıp kendini ispatlamış, hedef edindiği uğraşta en üst noktalara çıkabilmiş kadınlar henüz "mutlu son"a ulaşamaz. Zira bir de başardıklarını kabul ettirme süreci vardır. Füsun Erbulak bunu başarmış başlıca insanlar arasındadır. Silivri yargılamaları döneminde, o soğuk duruşma salonunda, 10-15 metre öteden yüz yüze olabildiğim Erbulak'ın bir başka yönünü tanıdım. Kendi başardıklarından öte, öne çıkmış kadınları araştırmış; kitap, hatta kitaplar haline getirilebilecek bir birikime ulaşmış. Elinizde tuttuğunuz kitap Erbulak'ın o kazanından bir kepçedir. (Tanıtım Bülteninden)
  9,00  TL
 • Dünya Değişmeden
  e-kitap

  Dünya Değişmeden

  E-Kitap
  Türkiye'nin en aranılan profesyonel rehberlerinden Tulga Ozan, bugüne kadar bulunduğu 130 ülke ve binden fazla şehir seyahatlerinden seçtiği 15 ülkenin yerel kültürlerini korumuş kentlerinde yaşadığı anıları, yöre halklarıyla yakınlaşmasını, şehirlerin dokularını turizmci/gezgin gözüyle okura aktarıyor. Teknolojinin 80'li yıllardan bu yana hızla ilerleyişi, bilginin herkese ve her yere kısa sürede ulaşması hem dünya hakkında daha kolay bilgi edinmemizi hem de edinilen bilgilerin tüm coğrafyaları birbirine benzetmesine sebep oldu. Bir çığ gibi büyüyen bu süreç ne yazık ki dünyadaki yerel yaşam ve kültürlerin sonunu getirdi. Profesyonel turizmci Tulga Ozan'ın günümüzde yerel özelliklerini az da olsa korumayı başarmış coğrafyaların peşinde bu toplumların kendi yaşam/kültürlerini kaydetmek ve kendine anı yaratmak için çıktığı yolculuklarının anlatıldığı kitapta, bir gezginin gözüyle bu yerel coğrafyalara dokunma, halklarıyla tanışıp yemeklerinden tatma, her hikâyede yanına katılan yol arkadaşlarıyla birlikte bu duyguları paylaşma imkânı yakalayacaksınız! (Tanıtım Bülteninden)
  11,00  TL
 • %100 Yakıştır
  e-kitap

  %100 Yakıştır

  E-Kitap
  İlk izlenimde, sözsüz iletişim %55 paya sahiptir. Giyinme süresi ve alışverişte zaman kazancı %65 Hatayı %50 azaltmak demek; soyunma kabininde daha az zaman geçirmek demek, giyinirken sinir krizi geçirmemek demek, kendine güvensizliği yenmek demek, en basit hataları tekrarlamamak demek. Bilinçli ve verimli alışveriş oranı %98 Giysilerin birbirleriyle eşleşebilme oranı %92 %75'i eleyin yakışan %25'e odaklanın.
  11,00  TL
 • Aşk Zayıflatır

  Aşk Zayıflatır

  Karton Kapak
  Nefes al, Gülümse, Aşk ile Yaşa! “Hayatımızdan gitsen bile unutamayacağım öğütler bıraktın bana. Gülerken tüm enerjini bizimle paylaştığın, hayata hep olumlu tarafından baktığın ve baktırdığın için teşekkürler güzel kadın.” - Buse Terim “Özgüven, azim ve çalışkanlık… Bu üç kavram üzerinden tatlı bir meltem gibi esen, bambaşka, çok hakiki ve müstesna bir edaydı Yelda. Bana gayret etmenin sonuca muhakkak götüreceğini hatırlattı. Güleryüz ve tatlı dilin her türlü etiketin önüne geçtiğini bir kez daha gösterdi. Tek başına, yalnızca kendine inanarak her kapının açılacağını kanıtladı. Bu toprakların insanı olmaktan gurur duyarak, kimliğinden ve inancından ödün vermeden yürüdü hep. Bu kitapla onun yürüyüşü devam edecek… “                                                - Nagehan Alçı "Bir şeyler öğrenmenin yaşı yoktur... Eminim ki sizde benim gibi güzel kızım Yelda’dan çok sey öğreneceksiniz. Yarım kalanı tamamlayarak ona da huzur vereceğimiz temennisiyle... " - Uğurkan Erez “Yelda herkese bir şeyler anlatıyor. Sakin ol, hırsla değil Aşk’la yap diyor.” - Ezgi Mola
  Temin Edilemiyor
 • Noktalarla Ata’m

  Noktalarla Ata’m

  Karton Kapak
  Atatürk’ü seven herkesin özel koparmalı sayfalarıyla bittiğinde duvarına asacağı Noktalarla Ata’m; Atatürk’ün özel çizim nokta birleştirmeli portrelerinden oluşmaktadır.
  Temin Edilemiyor
 • 16

  16

  Karton Kapak
  Yönetmen, ressam, sanatçı Efe Işıldaksoy’un kaleminden özel hayvan çizimleri. Geliri yardıma muhtaç ve kimsesiz sokakta yaşayan çocuklara bağışlanacaktır.
  Temin Edilemiyor
 • Anadolu Mirası - Heritage of Anatolia

  Anadolu Mirası - Heritage of Anatolia

  Sert Kapak
  5 yıllık bir çalışma süreci sonunda Türkiye genelinde çok sayıda antik şehir ve kalıntıları benzersiz üç boyutlu fotoğraf tekniğiyle fotoğraflayan sanatçı Efe Işıldaksoy’un, Anadolu  kültür mirasının çarpıcı bir keşfini sunan koleksiyonundan oluşan kitapta; Likya , Klasik , Pers, Helenistik, Roma , Bizans ve Osmanlı yerleşim özelliklerini yansıtan Efes, Bergama, Truva, Kapadokya, Nemrut Dağı gibi  56 antik mekanda anıtsal tapınak , devasa tiyatrolar , geniş şehir surları ve tahkimatı , halk evleri ve hamamları , kaya mezarları ve lahit , ayrıntılı heykeller , süslemeler ve yazıtların kalıntıları heyecan verici 3D efekt ile istisnai canlı bir şekilde algılayıp güçlü görseller ile mekansal derinliği bulacaksınız. “Anadolu Mirası”, 128 tam sayfa renkli baskı , 1300'den fazla ilave 3D fotoğraftan oluşan DVD ‘si ve kitap içinde bağlı iki 3D gözlük setinden oluşmaktadır.   Captured throughout a five years working process, the Istanbul artist Efe Işıldaksoy photographed numerous ancient sites and monuments across Turkey in a unique three-dimensional photo technique. A collection of his photographs is now self-published and offers a stunning visual exploration of the rich Anatolian cultural heritage. Reflecting attributes of Lycian, Classical, Persian, Hellenistic, Roman, Byzantine and Ottoman settlements. The 3D photo book Heritage of Anatolia provides a new perspective on the greatest places of antiquity: the thousands of years old remains and the historical importance of past civilizations in this region are visualized in exceptional three-dimensional photographs, among them famous international tourist attractions and UNESCO World Heritage Sites such as Ephesus, Pergamon, Troy, Cappadocia, and Mount Nemrut. Located foremost in the context of Lycian, Classical, Persian, Hellenistic, Roman, and Byzantine eras, the archaeological finds at the photographed sites are dated back to a time scale ranging from approx. 7th Millennium BC to 5th century AD. Based on a selection of 56 remarkable archaeological complexes, the book contains 128 full-page color prints, a map and an index of the sites. More than 1300 additional 3D photos on DVD and a set of two 3D glasses are attached inside the book to guarantee full reading enjoyment. Focusing exclusively on the visual exploration of these outstanding ruins and archeological excavations, the three-dimensional photographs allow a wealth of detail not often found in other sources. The remains of monumental temples, colossal theatres, extensive city walls and fortifications, public houses and baths, tombs and sarcophagi, elaborate sculptures, ornamentations and inscriptions can be perceived in an exceptional vivid way. The 3D photographs generate a spatial depth that practically draws the viewer into the atmosphere of past times, and instantly captures the reader´s fascination. Presented in such an impressive way, the visualized information can be studied with greater accuracy and leaves a thrilling impact on the viewer´s comprehension. For those passionate for the ancient, for those looking for inspiration, for those curious about evolution, for students or the layman, as well as for advanced readers with a background in archaeology, architecture, cultural studies, history, Asia Minor, Middle East or other fields of study, Heritage of Anatolia is an ideal source for getting involved with the past and acquiring knowledge about these exceptional sites, artefacts and civilizations.
  Temin Edilemiyor
 • Noktadan Noktaya 120 Yaratıcı Görsel Bulmaca

  Noktadan Noktaya 120 Yaratıcı Görsel Bulmaca

  Karton Kapak
  Noktaları birleştirmenin büyülü yolculuğuna hazır mısınız? “Boş bir sayfaya iki ayrı nokta koyun mutlaka birileri kalemiyle o noktaları birleştirecektir.” - David Woodroffe Şu ana kadar birçok ülkede yayımlanıp, 250.000'den fazla satmış olan kitap, yetişkinler için “nokta birleştirmeli” 120 yaratıcı görsel bulmacadan oluşmaktadır. 120 yaratıcı görsel bulmacadan oluşan kitapta: Hayvan Krallığı, Gladyatör, Star Wars, Frankenstein, Adem ve Havva, Alice Harikalar Diyarı’nda, Gulliver gibi ünlü hikaye ve fimlerden unutulmaz sahne ve karakterler, Leornardo da Vinci, Degas, Klimt gibi dünyaca ünlü ressamların tabloları, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Pavarotti, Charlie Chaplin gibi ünlülerin portreleri, Eyfel Kulesi, Beyaz Saray, Sidney Opera Binası gibi önemli ikon yapılar, Niagara Şelalesi, Alp Dağları, Stonehenge gibi müthiş doğal manzaralar ve akıllara kazınmış sportif enstantaneler bulunmaktadır. Noktaları birleştirin yaratıcılığınızı kullanarak renklendirin!#noktadannoktaya
  Temin Edilemiyor
 • Aşk Desenleri - Aşkınızı Renklendirin

  Aşk Desenleri - Aşkınızı Renklendirin

  Karton Kapak
  "Birbirinden güzel aşk desenleriyle yaratıcı hayal gücünüzü kullanın, aşkınızı renklendirin."
  Temin Edilemiyor
 • Cehennemi Gördüm

  Cehennemi Gördüm

  Karton Kapak
  “Dünyanın görmezden geldiği bir savaşın içinden evini terkeden genç bir kızın yürekleri acıtan yaşam öyküsü” - L’Express “Acı, sefalet ve kimsenin dur diyemediği bir diktatörün halkına yaşattığı acıların içinden bir hikaye.” - Libération “Fayza, bize nasıl inançlı olup yaşama tutunabileceğimizi öğretiyor.” - Le Magazine du Monde Bir gün doğdukları topraklara dönüp huzura kavuşmayı bekleyen milyonlarca Suriyeli mülteciden biri olan genç Fayza’nın onuruyla sürdürdüğü yaşam mücadelesinin yürek yakan hikâyesi. “On dokuz yaşındayım sanki binlerce hayat yaşamış gibiyim. Şu anki hayatım muhtemelen birkaç gün sonra sona erecek. Yakıcı güneşin altında başıboş gezen binlerce mülteciyle birlikte sığınabilecemiz bir çadır arayacağız. Biliyorum ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…” - Fayza D.
  Temin Edilemiyor
 • Şirin Cemgil: Bir Amazon Kadını

  Şirin Cemgil: Bir Amazon Kadını

  Karton Kapak
  2001 yılında Şirin Cemgil’in Füsun Erbulak için hazırladığı özel bir doğum günü hediyesi olan defterinden yola çıkarak tasarlanan kitapta, bu iki mücadeleci “Amazon Kadını”nın yaşadıkları aşklara, ayrılıklara, aykırılıklara tanıklık ederken, hapishane günleri, sürgünler ve yasaklamalarla dolu hayatlarında tüm bu travmalara rağmen gerçek savaşçı tavırlarıyla mücadelelerine ve bu ülkede bir ''Kadın'' olarak var olmanın zorluklarına şahit olacaksınız!  Türkiye gibi ülkelerde kadın olmanın iç içe geçmiş sorunları vardır. Erkek egemen toplum olmanın gerçekleri, kadınların yerini hep tartışmalı hale getirir. Nâzım ustanın dediği gibi; gün olur uğruna hapis yatılır, gün olur soframızdaki yeri en sona gelir. Bütün bunları aşıp kendini ispatlamış, hedef edindiği uğraşta en üst noktalara çıkabilmiş kadınlar henüz "mutlu son"a ulaşamaz. Zira bir de başardıklarını kabul ettirme süreci vardır.Füsun Erbulak bunu başarmış başlıca insanlar arasındadır. Silivri yargılamaları döneminde, o soğuk duruşma salonunda, 10-15 metre öteden yüz yüze olabildiğim Erbulak'ın bir başka yönünü tanıdım. Kendi başardıklarından öte, öne çıkmış kadınları araştırmış; kitap, hatta kitaplar haline getirilebilecek bir birikime ulaşmış.Elinizde tuttuğunuz kitap Erbulak'ın o kazanından bir kepçedir. - Mustafa Balbay
  Temin Edilemiyor