Agate Yayıncılık

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
5 öğeden 1-5 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Rüzgara Fısıldanan Sözler

  Karton Kapak
  Afrika; kara tarihi gibi talihi de kara kıta. Artık esen rüzgar AIDS getiriyor, kıtanın kara derili insanlarına. İnsanlar aç, insanlar yoksul, insanlar ölümle kardeş yaşıyorlar. Belki de son güçlerini, tarihe fotoğraf aracılığıyla miras bıraktıkları bakışları için harcıyorlar. Hepsinin amacı aynı; kalmak, yaşamak istiyorlar. Dünyadaki tüm insanlar gibi.
  37,20  TL60,00  TL
 • İstanbul'da Son Aşk

  Karton Kapak
  Çocukluğundan beri babası, fransız süvari subayı haralampije opvjiç'in birliğinden askerlik yapıyordu. At sırtında ateş ederken ya da sevişirken nefes vermenin nefes almaktan daha daha önemli olduğunu bilirdi. O muhteşem süvari üniformalarından giyer, kışın ortasında Rus tazısıyla enciklerinin içinde üstü kapalı arabanın altında karda uyumayı tercih ederdi ve savaşın ortasında sarı süvari çizmeleri mahvoldu diye ağlardı.Babası onun ilk rüzgar kadar aptal olduğunu ve uçurumun kenarında dolaştığını söylerdi. Bir an annesine benzerdi. Bir an sonra dedesine, bir an sonra henüz doğmamış oğluna ya da torununa.Küçüklüğünden beri büyük, iyi gizlenmiş bir sırrı saklamıştı. Sanki bir inson olarak bir acayipliği olduğunu hisseder gibiydi. Bunu değiştirmek istemesi de doğaldı. Gizliden gizliye. Fena halde istiyordu, sanki münasebetsiz bir ziyaretmiş gibi bu isteğinden biraz da utanarak istiyordu. Yüreğin altında bir ağrı gibi inleyen küçük bir açlık sancısıydı sanki, daha doğrusu ruhta açlık gibi kıpırdanan küçük bir acıydı sanki.
  9,92  TL16,00  TL
 • Aziz Marko'nun Atları

  Karton Kapak
  Eğer yeteneklerinin gelişmesini istiyorsa, susuzluğuna hakim olması gerekecek. Susuzluğunu sıradan sularla değil, yalnızca belli bir ırmağın suyuyla gidermesi gerektiğini söylemek istiyorlardı. Bu su, dediler ona, İda Dağına pek yakın akıyor; akşamları, susamış hayvanlar oradan kana kana su içmeye gider. Ama su acıdır ve yabanisi evcili bütün hayvanlar, kıyıda tek boynuzu dalgaları okşadığında, su karışır ve tatlanır. Boynuz sudan çıktı mı, su yeniden acılaşır. "Bu kısacık an su içebileceğin tek zamandır. Ama kendini bundan men etmelisin, diyordu keşişler.Tek boynuzlu at su içtiği ve boynuzu suyu karıştırdığı sürece, gözleri bir saydamlık yaratır. İşte orada, o dakikada, o belirli yerde, su duru ve içilebilir olduğu sürece, ölümün ardından, geleceği avucunda gibi açık ve net görebilirsin. Bunu başarmak için, o zaman ırmağın dibinden sana görünecek yüze bakmalısın. Göreceğin şeylere anlamlarını verecek olan odur. Bu bir erkek yüzüyse, göreceğin ve kehanette bulanacakların güneş, doğu ve sabah burcu altında yayılan uzamla ilgili olacak; eğer bir kadın yüzüyse, bildireceğin olaylar batı, gece ve ay burcu altında olacak. Kısacası, eğer bir kentin yandığını görürsen ve onun aşağısında, suyun dibinde, bir kadın yüzü fark edersen, bu kentin batıda olduğunu bileceksin. Ve tersi.
  9,92  TL16,00  TL