Ajans 2023

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
21 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • Od Erler

  Karton Kapak
  Eski Od Er dilinde yazılı kitap işte artık elindeydi, ona dokunmaya cesaret edemiyordu. O kitaba nice dedelerin, şamanlaıın, ataların eli değmişti. Nice bin yılların ağırlığı vardı o kitapta. Gözleri yaşardı. Sandığı dikkatlice aldı. Üfleyerek tozunu dağıttı sonra ise kitabın üzerini temizledi. Gümüş sandığın üzerine çizili ebediyet sembolünü eliyle okşadı ve kalbinin üzerine koydu. Od Erleri, Hakikate yürüyen o kahraman yiğitleri, ruhunda hissetti. Tarihin derinliklerinden haber veren hakikatin sırlı sesi kulaklarında çınlıyordu. O anda gözlerinin içine dikkatlice bakan olsaydı, adeta dünyanın yaratıldığı günü görebilirdi. İşte sır elindeydi! Asırlardır gizli kalan bilgi, dünyayı yerinden oynatacaktı.
  12,22  TL14,90  TL
 • Allah Yar

  Karton Kapak
  Bu can emanet bu bedene Sonunda sararlar kefene... Allah yar... Yol bir akıl bir, bak da görebil Sev korkma sakın, Rab sana yakın Allah yar... - Muhtar Cem Karaca
  4,92  TL6,00  TL
 • Bergüzar-ı Mazi

  Karton Kapak
  Benim minik beyaz kuzum Severim seni herkesten çok Dökülürdü bu sözler her an dilimden Bakınca kara gözlüm bana derinden Tatlı tatlı meleyince ahenkli sesinle Seni hemen beslerdim ellerimle Ne sen izin verirdin bana Ne de ben başkalarına Hep Özlerdik annemizi Sarardık birbirimizi Aydındaki dağın eteğinde Beyaz evimizin çiçekli bahçesinde Gezdirirken beni güzel ablanı Hediyeni Karşılaşmıştık aniden sen ve ben Birbirimizi hemen sevince Armağan etti seni bana güzel çoban Üç ay boyunca ne mutlu olmuştuk biz Birgün ölüm haberin gelince Katmerdim sensiz Ne ağladım busen ne haykırdım Attım kendimi yerlere, ben kuzumu isterim diye Kucaktan kucağa alıp okşadılar beni Sen üzülme yenisini alırız peki Bir başka kuzu sevmedim bir daha, sevemedim Asla üzülmeyesin diye (Tanıtım Bülteninden)
  8,20  TL10,00  TL
 • Çanakkale Destanı Çizgi Roman Seti - 6 - 10 Serisi

  Karton Kapak
  Sevgili çocuklar, gençler, anne babalar, öğretmenler, duyarlı yürekler!... Türk'ün Atası diyor ki; "Milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlerin avı olurlar." Binlerce yıllık Ulu Çınar'ın dalı olan gençlerimizi, savaştan, uyuşturucudan, örümceklerin ağından uzak tutmak için tarihimizi öğrenelim, öğretelim... Canlarını vererek, onurumuzu, özgürlüğümüzü bize kazandıran, Gerçek Kahramanlarımızı tanıtalım.... (Arka Kapak)
  20,50  TL25,00  TL
 • Sağduyu ve Alevi - Sünni Kucaklaşması

  Karton Kapak
  Dünya tarihine baktığımızda: din nedeniyle veya Allah adına birçok savaş ve katliam görmekteyiz. Oysa dinler insanların ıslah edilmesi ve iyi bir kul olma adına ortaya çıkmıştır. Semavi dinler: Allah'ın kelamı, Kutsal Kitaplar ve Allah'ın elçisi peygamberler aracılığıyla insanların iyi kul olabilmeleri için emirler aktarmışlar ve yol gösterici olmuşlardır. İyi kul olmanın temel amacı ise bu dünyanın geçici olduğu ve ahret adını verdiğimiz, ölümden sonraki hayatımızda Allah'ın insanlara sunacağı cennete kavuşmaktır. Bu kitapta, yukarıdaki tanımlar çerçevesinde dinler, mezhepler, islam'ın doğuşu Hz. Muhammed'in yaşadığı dönem, vefatı ve sonrası ile Osmanlı dönemi, Cumhuriyet'in kuruluş dönemi ve günümüzde yaşananlardan ve yapılanlardan söz etmeye çalışacağız. (Giriş'ten)
  12,30  TL15,00  TL
 • Tarihi Süreç İçinde Çanakkale Muharebeleri ve Muharebe Alanları

  Karton Kapak
  "Vatan" ve "Ulus" kavramlarının anlamını,ancak 19. Yüzyıl sonlarında kavrayabilen bizlerden çok önceleri Avrupalılar,Anadolu ve Boğazlar coğrafyasını "Türkiye" olarak tanımlamışlardır. "Türk Ulusu" kavramını ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına, Türk Ulusu denir"şeklinde herkesin anlayacağı bir üslupla, net olarak ifade etmiştir. Birinci Dünya Savaşı sırasında, vatanın hemen her köşesindenaskere alınan veya gönüllü yazılan insanlarımız,bu büyük savaş içinde Türk Ordusu'nun çarpıştığı bütün cephelerdeomuz omuza savaşmışlar, kucak kucağa şehit düşmüşlerdir.Çanakkale'de şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimiz arasındayaklaşık 300 Ermeni, Rum ve Musevi kökenli insanımızın da bulunması,aynı topraktan karnını doyuranların, yeri geldiğinde o toprağıhep birlikte savunmaları gerektiğini hatırlatan seçkin bir örnektir. Çanakkale nin bizlere hatırlattığı bir başka önemli gerçek de budurve bu toprakların insanları bir bütün olarak,hepimize ait olan vatanı savunmanın ne demek olduğunubelki de en çok Çanakkale'de fark etmişlerdir,Çanakkale'de farkına varılan bu önemli gerçek,vatan bildiğimiz topraklardaki varlığımıza kast edenlere karşıİstiklâl Savaşı'ndaki başı dik, onurlu ve kutsal direnişimize ruh vermiştir. İşte bu nedenlerdir ki "Tarih Süreç İçinde Çanakkale Muharebeleri ve Muharebe Alanları" adını verdiğimiz bu çalışma tamamen gerçeklerin ışığı altında her şeyden önce tarih bilincinin önemini vurgulamayı Çanakkale Muharebeleri'ne ait önemli olayları sadelikle anlatmayı ve muharebe alanlarını ziyaret edeceklere doğruları anlatan bir rehber olmayı amaç edinmiştir.
  16,32  TL19,90  TL
 • İran ve İç Asya Türk Dünyasında Geziler

  İran ve İç Asya Türk Dünyasında Geziler

  Karton Kapak
  Türkistan...Doğusu ile batısı ile tek bir coğrafi birlik. Kim uydurmuş Çin Türkistanı, Rus Türkistanı, Sovyet Türkistanı terimlerini...Ne coğrafi, ne tarihi bir anlamı var bunların. Kıymet-i harbiyesi yok...Tarih boyunca emperyal güçler hep sömürdü, egemen oldu, zulmetti Türkistan'a. Fakat Türkistan ne Çinli oldu, ne Rus oldu, ne de Sovyet oldu. Türkistan ezeli ve ebedi "vatan" olarak kaldı. Doğu Türkistan'da Uygur Türkleri yaşar. Konukseverdirler. Geleneklerine, göreneklerine bağlıdırlar. Çölün acımasız koşullarında zorlu bir yaşam savaşı verirler. Binbir madenle dolu Uygur diyarı, Turfan Çölü, Tarım havzası Çinlileştiriliyor yüzlerce yıldır. Kaşgay Göçer-Konar Türkleri...Bin yıldır mevsimlik göçlerle yaylalardan kışlaklara, kışlaklardan yaylalara gider gelirler. Gelenekleri görenekleri yücedir. Soylu Türk töresini yaşatırlar. Maharetli kadınların, kınalı elli genç kızların emek vererek, göz nuru dökerek dokudukları halılar sarayları, konakları süsler; para kazanan tecimendir...Şahlar ak devrim masallarıyla katlettiler Kaşgayları. Şahların dönemi kapandı da mollaların yönetiminde mutluluğu bulabildiler mi? Afganistan'a sığınmış Türkmenler...Tarih boyunca hep sancılı diyarlarda tedirgin yaşamışlar. Krallar, kabile reisleri zulmetmiş. Cengiz Han'ın orduları da yağmalamış otağlarını/Timur'un askerleri de...İç kargaşa hiç bitmemiş. Dış sömürücü güçlerin eli hiç çekilmemiş Afganistan üzerinden. Yaman süvariler yaşar bu diyarda. Vakhan koridorunun güzel insanları...Ve kadınları öyle ak tenlidir ki bu diyarın, içtikleri su boğazlarından geçerken görülür. Korkusuz atlılar buzkaşi oynarlar. Türkmen kızları nakış nakış halı dokur...Adı Nuristan'a çevrilmiş eski Kafiristan...Kafir olmaktan çıkıp ışıklar içinde mi yaşamışlar? Dağların arasında gizemli koyaklarda barınan benzersiz bir topluluk...Gelenekleriyle, görenekleriyle bir ada Nuristan...
  Temin Edilemiyor
 • İnsanlığın Savaşı Yendiği Yer Çanakkale Destanı

  İnsanlığın Savaşı Yendiği Yer Çanakkale Destanı

  Karton Kapak
  Çanakkale ... Metrekareye 6 Bin Mermi ve 5 Can.. Analar, henüz 14-15 yaşlarındaki yiğitlerinin saçlarına kına yaktı. Ve "Hey On Beşli "ağıtlarıyla vatana kurban diye gönderdi... Onlar, dünyanın en güçlü ordularına karşı göğüslerini siper etti. Tertemiz kanlarıyla "Çanakkale Geçilmez" yazdırdılar. Bugünümüzü, varlığımızı borçlu olduğumuz kahramanlarımızı saygı ile anıyoruz.
  Temin Edilemiyor
 • Adam Olmuş Çocuklar 2 - Ben Barbaros Hayrettin

  Adam Olmuş Çocuklar 2 - Ben Barbaros Hayrettin

  Karton Kapak
  Sevgili Ailem ve Öğretmenim Biz çocuklar her şeyi anlarız. Hatta anne karnında bile hissettiklerimiz duyduklarımız bizim kişiliğimizi şekillendiriyor. Televizyonda izlediğimiz çizgi filmlerin bir saniyesinde 24 tane resim varmış. Onları tek olarak göremesek de her birini beynimiz kayıt ediyormuş. Ve bu bir karecik resim bile bizi etkiliyormuş. Lütfen bize doğru bilgiler verin. Bize sevgi ve güven verin. Bize büyüklerimize saygılı olmayı doğayı korumayı öğretin. Bizi sanal ve sahte dünyadan koruyun. Bizim çocuk olduğumuzu bilin. Ama bize Küçüktür nasıl olsa anlamaz düşüncesiyle davranmayın. Bizim güzel işler yapmamız büyük adamlar olmamız için bizimle kendi aranızda konuştuğunuz gibi ciddi konuşun... Çünkü biz ülkemizi ve pünyayı güzelleştirecek yarınların adam olacak çocuklarıyız.
  Temin Edilemiyor
 • Çanakkale Destanı Çizgi Roman Seti 1. Seri

  Çanakkale Destanı Çizgi Roman Seti 1. Seri

  Karton Kapak
  Sevgili çocuklar, gençler, anne babalar, öğretmenler, duyarlı yürekler!... Türk'ün Atası diyor ki; "Milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlerin avı olurlar." Binlerce yıllık Ulu Çınar'ın dalı olan gençlerimizi, savaştan, uyuşturucudan, örümceklerin ağından uzak tutmak için tarihimizi öğreneleim, öğretelim... Canlarını vererek, onurumuzu, özgürlüğümüzü bize kazandıran, Gerçek Kahramanlarımızı tanıtalım.... (Arka Kapak)
  Temin Edilemiyor
 • Kuantumla Hedef 12

  Kuantumla Hedef 12

  Karton Kapak
  Kuantumla Yaşamınıza Yön Vereceksiniz Kuantum fiziğinin felsefeyle olan dansından oluşan kuantum düşünce tekniğini nasıl kullanacağınızı öğrenip yaşamınızın mimarı, efendisi mi olmak istiyorsunuz? ise şu anda doğru kitabı elinizde tutuyorsunuz. Kuantum düşünce tekniğinin doğmasına neden olan sırlar dünyasına yolculuğa hazırsanız bu yolculuğa birlikte çıkacağız... Bu seyahat sonrasında hayalini kurduğunuz yaşama kendi düşüncelerini kontrol ederek ulaşabileceğinizi öğrenecek, içinizdeki potansiyeli keşfedip hedeflerinizi 12'den nasıl vuracağınızı anlayacaksınız... (Arka Kapak)
  Temin Edilemiyor
 • Antik Çağdan Günümüze Kadın'ın Öyküsü

  Antik Çağdan Günümüze Kadın'ın Öyküsü

  Karton Kapak
  Kitap Neolitik Çağdan itibaren, yeryüzü toplumları içinde ve din, eğitim, cinsellik gibi değişik bir çok konuda kadının algılanışını; her dönemde ortaya çıkan belirgin kadın imgelerini örnekler vererek ele almaktadır. Okuyucuyu kadının tarih sahnesindeki binlerce yüzüyle dolu bir yolculuğa çıkarmakta ve Türk toplumunda kadının başlangıç noktasından bugüne gelişini diğer toplumların süreçleriyle mukayeseli bir biçimde anlatmaktadır. Edebi ve akıcı bir üslupla öykü tadında yazılan, aynı zamanda insanlığın öyküsünü anlatan bu kitap okurlarına farklı bakış açıları kazandıracaktır. (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor