Ajans Güler

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Çağdaş Sanat Eğitiminin Sorunları

  Karton Kapak
  Dr. R. Memedaliyev ve Prof. Dr. B. Kurbanov bu eserde; sanat eğitiminin çağdaş eğitim sistemi içindeki önemine dikkat çekmekte ve bu konuda hâlâ çözülmemiş sorunların olduğunu da göz önüne sermektedirler. Kitapta profesyonel "müzik icracılığı" sorunlarına da özel olarak dikkat çekilmektedir. Unutmamak gerekir ki, müzik eserleri kendi gerçek estetik güzelliği ve etkisini yalnız seslendirildiği zaman verebilir. Müzik eserlerinin seslendirilmesi ise "icracılık sanatı", onun geniş estetik-tasvir imkânlarının başarıyla kullanımı ile doğrudan doğruya ilgilidir. Kitapta icracılık sanatının genel sorunları ile birlikte "halk" ve "çoksesli müzik" kültürüne ait icracılık sanatının bazı sorunları da gözden geçirilmiştir. Bu sorunlar esasen "keman icracılık sanatı"nın teorik ve pratik problemleri örneğinde ortaya konulmuş; keman öğretiminin teorik ve metodik sorunları somut örneklerle temellendirilerek çözülmeye çalışılmıştır. Uzun yıllar profesyonel keman eğitimi görmüş, dünyaca ünlü keman icracısı ve virtüözü Leonid Kogan ekolünün takipçisi olan Dr. Rafael Memedaliyev ve Müzikolog Prof. Dr. Babek Kurbanov’un kaleme aldığı "Çağdaş Sanat Eğitiminin Sorunları (Müzik Eğitimi ve İcracılığı)" isimli bu eser, hem çağdaş müzik eğitimi, hem de çağdaş müzik icracılığı alanında önemli bir boşluğu dolduracaktır.
  14,25  TL19,00  TL
 • Çoksesli Müziğin Unutulmazları

  Karton Kapak
  Çoksesli müzik kültürü her bir halkın manevi kültüründe önemli bir hadisedir. Zamanında "batı müziği" olarak isimlendirilen bu estetik olayını çağımızda yalnız Avrupa Ülkeleri ile sınırlamanın yanlışlığı ortadadır. Nitekim artık çoksesli müzik kültürünün birçok yakın ve uzak doğu ülkelerinde,aynı zamanda Japonya’da Çin’de Arap ülkelerinde birçok Türk Cumhuriyetlerinde hızlı bir şekilde yayıldığına ve geliştiğine tanık oluyoruz. Özellikle güzel sanatlar liseleri ve konservatuar öğrencilerimizin yararlanması amacıyla hazırlanmış olan bu eserde dünya çoksesli müzik kültürüne önemli katkılarda bulunmuş İ. S. Bach, V. A. Mozart, L. V.Beethoven, F. Chopin, P. İ. Çaykovski, Üzeyir Hacıbeyli, B. Asafyev, G. Garayev gibi çeşitli milli çoksesli kültürü temsilcilerin hayat ve yaratıcılık yolunun aydınlatılmasına dikkat çekilmiştir.
  15,75  TL21,00  TL
 • Electronic Dance Music Edm/Bpm 130

  Electronic Dance Music Edm/Bpm 130

  Cd
  1. Black Pearl (He’s A Pirate) – Rebel ft. Sidney Housen 2. Trumpsta – Contiez ft. Treyy G (Djuro Remix) 3. Bigfoot – W&W 4. Freak It – John Revox 5. G.I.P.S.Y – Dimitri Vegas & Like Mike vs. Boostedkids 6. Faith – BlasterJaxx 7. H.A.M – Wolfpack & Ale Mora 8. Utopia – Bang La Decks 9. Love Comes Again – Tiesto ft. BT (BlasterJaxx Remix) 10. D#Fat – Armin Van Buuren ft. W&W 11. Blow – Martin Solveig ft. Laidback Luke 12. So Get Up – Cosmic Gate 13. Don’t Hold Us – Thomas Newson ft. Angelika Vee 14. Dare You – Hardwell ft. Matthew Koma 15. Drag Me To The Ground – Lush&Simon ft. Rico&Miella 16. Somebody To Love – Picco
  Temin Edilemiyor