Akademi - Hakan Türk

Tüm Yayınevleri
Yayınevi/Marka
30 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • Orgeneral BüyükAnıt Kimdir?

  Orgeneral BüyükAnıt Kimdir?

  Karton Kapak
  Ülkemiz dünyanın en hassas bölgelerinden birinde bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle, içinde yaşamakta olduğumuz coğrafyada gelecekte neler olabileceğini sürekli değerlendirmemizin önemini vurgulamak istiyorum. Çünkü bu coğrafyada tarih öngörülmeyen ancak barındırdığı uluslara acı yaşatan ve ibret alınması gereken olaylarla doludur. Bu sebeple, Türkiye gibi etrafı çok sayıda istikrarsızlıkla dolu bir coğrafyada yaşayan bir ülkenin güvenliğini sağlamak ve ulusal menfaatlerine yönelik tehditleri caydırmak için her bakımdan güçlü olması gereken Silahlı Kuvvetlerin gelecekteki komutanlarının yetiştirildiği Harp Akademilerimizde icra edilen eğitim ve öğretim büyük önem taşımaktadır. Yaşadığımız coğrafya, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için güçlü muhafızların varlığını gerekli kılmaktadır. Bu güçlü muhafızlar, ulus ve devletin yalnız eskeri, polisi değil, tüm kurumlarıdır. Harp Akademilerimiz, verdiği eğitim ve öğretimle yalnız Silahlı Kuvvetleri değil, aynı zamanda Cumhuriyetin güçlü muhafızlarını da yetiştirmektedir.
  Temin Edilemiyor
 • Yeşil Öldü mü?

  Yeşil Öldü mü?

  Karton Kapak
  HAKANTÜRK, bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında merkezi Amerikanda olan International American Academy of Security Başkanlığı ve The VVorld Medical Assistance Assocation 2. Başkanlığı ve international Economics Asistance Assocation Başkanlığı görevinde bulunmuş ilk ve tek Türktür. 1962 yândan beri yurtdışında yaşamakta olan HAKANTÜRK'ün bu 68. kitabıdır. Diğer eserlerinden bazıları: Kabadayıların dünyası, Abdullah Çatlı Kimdir?, Kim Bu Yeşil?, Korkut Eken Kimdir?, Rumuz Amerika, Milli İstihbarat Teşkilatı, Karanlıklar Prensi, Türkiye Ateş Çemberinde, Alaattin Çakıcı Kimdir?, Büyük Komplo, Büyük Oyun, Asnn Operasyonu, Hedef Ülke Türkiye, Amerikan İmparatorluğu, Babaların Dünyası, Türkiyexde Kim Mafya?, Sedat Peker Kimdir?, Vurguncular, R.T.Erdoğan G.W. Bush, Babaların ölümü, P.M.Fuat Aydın Kimdir?, YankiYıin Çocukları, Kurtlar Konseyi, Kurtların Dönüşü, ölümsüz Kurtlar, Derin Devlet Var mı?, Türk Amerikan Savaşı, Osmanlı'dan Avrupa BirliğPne... Türkiye Nereye Koşuyor, Türklerin Ateşle İmtihanı, Mehmet Ali Ağica Kimdir?.. Son günlerde kod adı Yeşil olan Mahmut Yıldmm'ın öldüğüne dair yine basmda haberler çıkmaya başladı. Oğlu Murat Yıldırım'a karşı yapılan polis operasyonunun ardından önce "Yeşil kaçtı" diye bir haber çıktı. Daha sonra İstanbul Emniyet Müdürü yaptığı açıklamada Yeşil'in ölmüş olduğunu ve ölü bir insanın kaçamıyacağını belirtmişti. Fakat bu açıklamanın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü sözcüsü "Yeşil ölmedi yaşıyor" deyince tabii ki bu da gazetelerde manşet oldu. Bu kitapta neyin doğru, neyin yanlış olduğunu belge ve tanıklarıyla bulacaksınız. Çünkü öldü açıklanması yapıldıktan sonra Yeşil yaşadığım ispat etmek için birkaç kişiyle irtibata geçip konuştu.
  Temin Edilemiyor
 • Kabadayıların Dünyası

  Kabadayıların Dünyası

  Karton Kapak
  Hakan TÜRK Bu kitabında 1800 yılından bugüne kadar gelmiş geçmiş bütünkabadayıları anlatırken onlarla bağlantılı kişi ve kurumlara da geniş kapsamlıyer vermektedir
  Temin Edilemiyor
 • Ölümsüz Kurtlar

  Ölümsüz Kurtlar

  Karton Kapak
  .Hakan Türk ile Kurtuluş Osman'ın üçüncü kitabı olan Ölümsüz Kurtlar'da olaylar 1960'lı yıllardan başlayarak 2010'lu yıllara kadar yaşanmakta olan sıra dışı serüvenler nefes kesici bir şekilde işlenmiş. Kurtlar Konseyi ve Kurtların Dönüşü'nde yer alan emekli subaylar, bu defa bir siyasi parti kurup girdikleri ilk seçimde iktidara gelirler. Alınan ve uygulanmaktan korkulmayan radikal kararlar sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti herkesin özlemini duyduğu güçlü ve saygın bir devlet olarak kendini bütün uluslara kabul ettirir. Dünya yakıt olarak petrolden hidrojene geçmiş ve hidrojenin ana hammaddesi olan bor madeninin dünya rezervlerinin yüzde seksenine sahip olan Türkiye, bu ve benzeri madenleri sayesinde vatandaşlarını refaha kavuşturmuş. Eskiden imrenilen ülkeler artık Türkiye'ye bor madeni nedeniyle muhtaç olmuşlardır. ABD ise Türkiye'yi işgal edip, elinde tuttuğu bor madenlerini kendi kontrolü altına almak için planlar yapıp, işbirlikçilerini kışkırtmaktadır. Bu ülkeyi seven ve sahiplenen her Türk'ün özlemini duyduğu şeyleri bir çırpıda hükümet gerçekleştirmiş. Artık Türkiye Birleşmiş Milletlerde daimi üyeliği almış, uluslararası platformda söz sahibi bir ülke olmuştur.
  Temin Edilemiyor
 • Vurguncular

  Vurguncular

  Karton Kapak
  "Yasal Boşluklara vakıf olan bazı insanlar,işadamları kimliği altında,bürokratlar ve nüfuslu politikacılardanoluşturdukları soygun şebekeleriyle,Devlet Hazinesi'ni talan ettiler" Sinan Aygün
  Temin Edilemiyor
 • Milli İstihbarat Teşkilatı

  Milli İstihbarat Teşkilatı

  Karton Kapak
  İstihbarat, Türkiye'de pek sevilmeyen bir konudur. Resmi dedikodu şeklinde algılanır. Bu tür bir algılama kendiliğinden oluşmamıştır ve bir ölçüde Türkiye'ye karşı gerçekleştirilen bir istihbarat faaliyeti olan psikolojik operasyonun sonucudur. Türk politikacısı istihbarattan uzak durur. Türk üniversiteleri ve bilimadamaları istihbaratı bir araştırma konusu haline getirmezler. Oysa istihbaratsız, devlet yönetmeye kalkmak gözleri bağlı maraton koşmaya benzer. Ne nereye gittiğinizi, ne de rakiplerinizin nereye gittiğini, size çelme takıp takmadıklarını görürsünüz. Sadece öylesine koşarsınız. İstihbarat, Batı üniversitelerinde sadece bir ders değil, yüksek lisansda ayrı bir ihtisas dalı olarak okutulmaktadır. İstihbarat teknolojik gelişmelerdeki dev sıçramalara paralel olarak 20. yy'ın sonunda hızlı bir değişim sürecine girmiş, merkezi ve devlet niteliğindeki tekelini yitirirken, yeni alanlar istihbarat alanları olarak ortaya çıkmaya başlamıştır.
  Temin Edilemiyor
 • Rumuz: Amerika

  Rumuz: Amerika

  Karton Kapak
  HAKANTÜRK bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında halen merkezi Amerika'da olan International American Academy of Security başkanlığı, International Economics Assistance Assocation 20Başkanı olarak görev yapmıştır. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan HAKANTÜRK'ün 30'dan fazla kitabı, yüzlerce haber, makale ve benzeri yazı dizisi olup, diğer eserlerinden bazıları ; Abdullah Çatlı kimdir?, Asrın Operasyonu, Nihat Akgün Kimdir? , Korkut Eken kimdir?, Karanlıklar Prensi, Susurluk Labirenti, Kim Bu Yeşil?, Babaların Ölümü, Deli Dumrul, Dost ve Düşman, Kod Adı: Alp, MİT-CIA-M16-KGB-MOSSAD; Ölümsüz Akrep, İstanbul-New york, Komplo...
  Temin Edilemiyor
 • Karanlıklar Prensi 2-Güçlerin Savaşı

  Karanlıklar Prensi 2-Güçlerin Savaşı

  Karton Kapak
  Türk kökenli genç bir adam yaşamış olduğu bütün acılara rağmen çelik gibi sinirlere, bilgisayar gibi bir beyne ve bir panter gibi cesarete sahiptir. Bir taraftan uluslararası acımasız bir tetikçi olarak çalışırken, diğer taraftan duygusal ve oldukça uyumlu bir insan resmi vermektedir. Tesadüflere inanmayan birisi olmasına rağmen birgün Türkiye'nin en güçlü işadamlarından birisinin kızıyla tanışır ve çılgınca bir aşk yaşarken, kızın ailesinin bu beraberliğe karşı olmasına rağmen evlenirler.
  Temin Edilemiyor
 • Karanlıklar Prensi 1

  Karanlıklar Prensi 1

  Karton Kapak
  Türk Kökenli Genç Bir Adamın Dünyayı Kendi Evi Gibi Görerek.......
  Temin Edilemiyor
 • Korkut Eken Kimdir?

  Korkut Eken Kimdir?

  Karton Kapak
  Hakan Türk bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında halen merkezi Amerika'da olan International American Assocation Başkanlığı ve The World Medical Assitance Assocation 2. Başkanı olarak görev yapmıştır. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan Hakan Türk'ün 30'dan fazla kitabı, yüzlerce haber, makale ve benzeri yazı dizisi olup, diğer eserlerinden bazıları; Abdullah Çatlı Kimdir?, Asrın Opersyonu, Nihat Akgün Kimdir?, Kabadayların Dünyası, Karanlıklar Prensi, Susurluk Labirenti, Rumuz Amerika, Babaların Ölümü, Deli Dumrul, Dost ve Düşman, Korkut Eken ile ilgili yazılı ve görsel medyada çok şeyler çıktı. Yazar, Eken'i araştırırken 1963'lerden bugüne kadar olan hayatını gözler önüne sermektedir. Türkiye'de 1950'li yıllarda kurulan Özel Harp Dairesi (Kontrgerilla veya Derin Devletin) işleyişi, o günden bugüne kadar Türk siyasetinde yer alanların Kontrgerilla ile ilgili söyledikleri İbrahim Şahin ve diğer Özel Hareketçıların ilk günlerinden bugüne gelişleri... Kapalı kapılar arkasında Susurluk, Derin Devlet, Çeteler ve benzeri konularla ilgili konuşulanlar, alınan kararlar ve uygulamaya nelerin konduğu, sokaktaki insanın bilmediği ve bu kitapta okuduğu zaman, "Bu kadarı da olmaz" diyeceği, Başbakan, MİT Müsteşarı, Emniyet Genel Müdürü, Vali ve daha birçok üst düzeyyetkililerin anlattıkları. Politikacılarımızın muhalefette iken söylediklerinin, iktidara gelince tam tersini söyledikleri. Türkiye'deki ilk Susurluk kitabı'nın yazarı olan Hakan Türk Mafya ve Öcalan'ın getirilişini de ilk yazandır. Yazılamayanların üstüne korkusuzca giden ve ülkesi yararına olduğuna inandığı konuları tarafsız bir şekilde kamuoyuna yansıtarak gerçekleri gözler önüne serebilen ender yazarlardandır. Mehmet Eymür, Mehmet Ağar, Meral Çatlı, Oral Çelik, Ayhan Çarkın, Sami Hoştan, Tarık Ümit'in kızı Hande, Hanefi Avcı, Hasan Celal Güzel ve daha bir çoklarının son 20 yılda Türkiye'nin hangi badireleri atlattığını bir komisyon önünde verdikleri ifadelerle göreceksiniz.
  Temin Edilemiyor
 • Son Görev

  Son Görev

  Karton Kapak
  Bir öğretmen gözüyle bugünün Türkiyesinde olanlar akıcı bir Uslüpla anlatılmaktadır
  Temin Edilemiyor
 • Susurluk Labirenti

  Susurluk Labirenti

  Karton Kapak
  Susurluk ile ilgili kim ne dedi?... Susurluk nedir, herkese Susurluk ne ifade ediyor? Belki kamuoyuna bunun bir kez daha anlatılması gerekiyor. Susurluk, kimine göre devletin kendi güvenliğini sağlamak açısından bazı işlemlere girmesi, bazı özel görevler üstlenmesi ve bunu bazı özel görevlilere havale etmesi. Sonrasında da bu özel görevlilerin bu görevleri kendi kişisel çıkarları için kullanmaları... -Alı Kirca, Gazeteci- Abdullah Çatlı, nerede kullanılırsa kullanılsın, yani "devlet için, devletle beraber olmuş" deniliyor. Bana Çatlı'nın eylemlerini savundurtmayın. Türk milletini tabii düşmanlarına karşı aranan solcular değil, aranan Ülkücülere teklif götürülmüştür. Bunu Susurluk Raporunun açıklanmayan sayfalarında sanırım bulabilirsiniz. -Mehmet Gül, MHP Milletvekili- Bu tür operasyonlar kendi kendine ve o raporun bazı yerlerinde yazıldığı gibi çok alt kademelerde alınan kararların uygulanmasıyla yapılmıyor. Bunlara en üst kademeden belli ölçüde bir açık çek verilmesiyle başlıyor. -M. Ali Kışlalı, Gazeteci- Biz Susurluk Komisyonunda tam dört ay görev yaptık. "Elimizdeki bilgi, belge ve ifadelere kayıtlı kalmak şartıyla, noktası virgülüne kadar siz yazın, altına biz imza atacağız" demişizdir. -Nihan İlgün, DYP Milletvekili-
  Temin Edilemiyor
 • M.Ali Ağca Kimdir?

  M.Ali Ağca Kimdir?

  Karton Kapak
  Mehmet Ali Ağca için çok şeyler söylenip yazıldı. Ne kadarı gerçekti, ne kadarı hayal ürünü veya bilinçli olarak hedef saptırmaktı?.. Bütün bunları araştırıp tarafsız kalarak yazmak birileri için zor olsa da, ben tarafsızlığımı bu kitapta da koruyarak gerçekleri yazdım. Her ülkenin kendine Özel Gizli Servisleri ve onların uzantıları vardır. Mehmet Ali Ağca’yla birlikte KGB, CIA, MİT ve Kontrgerilla hep gündemde tutuldu. Aslında Ağca üzerinden belli kurum ve kişilere saldırılmaktaydı. Ağca’yı gündemde tutarak Türkiye’nin aleyhine yapılan bir çok şeylerin perdelendiğini tespit ettim
  Temin Edilemiyor