Yazarak Hafifleyin + Dağ Duruşu

Yazarak Hafifleyin + Dağ Duruşu

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yazarak Hafifleyin
Yazmak özgürlüktür. Bir zamanlar şarkı söyleyebilmek isterdim. İçim sıkıldığında evde kendi kendime şarkı söyleyerek rahatlardım, ruhumdaki sıkıntı da sesimle beraber çıkar giderdi diye düşünürdüm. Artık anlıyorum ki, kalemin de ses kadar gücü varmış. Her şeyi yazarım çünkü ancak o zaman gerçek değerini bulur. Bazen çok önemli gözüken, beni çok yoran bir fikir, kağıda döküldüğünde tüm ağırlığını yitirir ve ben 'Nasıl oldu da buna o kadar takılmışım' diye düşünürüm...

Dağ Duruşu
Dağ Duruşu, Amerikalı bir kadını yoganın gizlerini Batı ile paylaşan ilk pirlerden biri olan yaşlı Iyengar'ın ayaklarının dibine getiren bir özlemin öyküsüdür.
...
"Meditasyon yapmayı, Hindistan'a gitmeden çok önce öğrendim. Yedi yaşındaydım. Annemin ikinci kocasıyla yaşıyorduk ve üvey babamdan olabildiğince uzak durmaya çalıştığım yıllardır. Bir gün üvey babam beni eski Buick arabasının içinde bırakıp malzeme almak iççin nalbur dükkanına girdiğinde, bir deney yapmaya karar verdim. Hiçbir şey düşünmemek ya da hiçbir şey düşünmeme eyleminden başka bir şey düşünmemek mümkün müydü?"
"Kadetsky zarif ve iyi anlatımının yanı sıra, kendi anılarına da gazetecilere has bir şüphecilikle yaklaşıyor. Sonuç, bazen bir politik tarih, bazen bir durum komedisi, bazen de canlı bir seyahatname tadında okunan en sıra dışı kitaplardan biri olmuş; ama bir kadının ve bedeninin öyküsünü anlatırken o derin kişisel ve tuhaf telaş duygusu hiç eksik kalmamış."
Leah Hager Cohen, Glass, Paper, Beans: Revelations on the Nature and Value of Ordinary Things yazarı


Yazarak Hafifleyin

Yazarak Hafifleyin

Yeşim Cimcoz

10,53 TL
Şifayı Beklerken

Şifayı Beklerken

Yeşim Cimcoz

10,35 TL
Yazarak Hafifleyin

Yazarak Hafifleyin

Yeşim Cimcoz

7,5 TL
Şifayı Beklerken

Şifayı Beklerken

Yeşim Cimcoz

12,15 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.