Yazınsal Yaşamlar
% 29indirim

Yazınsal Yaşamlar

Ünlü Yazarların Gizli Yaşamları
  • 25,00 TL17,75 TL

    hopi kampanyası
    0,89 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
İspanyol romancı ve deneme yazarı Javier Marías, birçok ülkede büyük ilgi gören Yazınsal Yaşamlar’da, ünlü yazarların kısa yaşam öykülerini sevecen ve saygılı, ama bir hayli de alaycı bir yaklaşımla sunuyor okurlara. Faulkner ve Conrad’dan James Joyce ve Henry James’e, Arthur Conan Doyle ve Robert Louis Stevenson’dan Turgenyev ve Thomas Mann’a, Rainer Maria Rilke ve Malcolm Lowry’den Rimbaud ve Oscar Wilde’a, Mişima’dan Laurence Sterne’e, pek çok yazarı, gerçeklerden sapmadan nerdeyse birer roman kişisine dönüştürüyor, onların gizli dileğinin bu olduğu inancıyla.

"Gelip Geçen Kadınlar" bölümünde, sıradışı yaşamlarıyla ilgi odağı olmuş ya da büyük yazarlara esin vermiş kadınlar anlatılıyor. Kitabın sonunda ise, Marías, kendi kartpostal koleksiyonundan seçtikleri eşliğinde, en sevdiği yazarların pozlarını, havalarını, yüz ifadelerini eğlenceli bir bakışla yorumluyor. Yazınsal Yaşamlar, gerçek bir edebiyat şenliği.

Yorum Sayısı: 1

Sevdiğim sanatçıları; ister yazar ister müzisyen ister oyuncu olsun normal hayatlarında pek tanımayı veya özel yaşamlarındaki hallerini öğrenmeyi pek tercih etmem. Çünkü bazen bu tarz bilmeler tamamen ters etki yapabiliyor. Çok sevdiğim, saygı duyduğum bir yazardan bir anda soğuyabiliyorum. Onlarla hayal dünyaları veya duygu üretimleriyle bağ kurmayı daha çok tercih ediyorum.
Mesela bu kitaptan James Joyce'un adını bile duymak tüylerimi diken diken ediyor. Şayet bu kitabı Ulysses'den önce...devamını oku

A
Ayşım Okudan  -   17.05.2016