Yazışma Teknikleri
% 2indirim

Yazışma Teknikleri

Örnekler ve Uygulamalar
  • 15,90 TL15,58 TL

    hopi kampanyası
    0,78 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitapta, yazılı iletişim türünün bir bölümünü oluşturan yazışma teknikleri konu-sunda, detaylı bir çalışma yapılmış ve tüm başlıklar örnek uygulamalarla desteklenmiştir. Resmi Yazışmalar bölümünde 51 adet örnek uygulama ile İş Yazışmaları bölümünde 36 adet örnek uygulama ve özel yazılar bölümünde ise 21 adet örnek uygulama ile okuyucuya her bir yazışma türü hakkında yeterli bilgi aktarılmaktadır. Kitapta, yazışmalar konusunda hem şekil yönünden düzenlemeler ve uyulması gereken kurallar, hem de içerik yönünden yazıların nasıl hazırlanması gerektiği anlatılmıştır.

Kitabın Resmi Yazılar bölümünde Başbakanlığın Resmi Yazışma Kurallarını Belirleyen Esaslar konulu genelgesi, İş Yazıları bölümünde ise, Türk Standartları Enstitüsünün (TSE–1391) İş Yazılarının Düzenlenmesi konulu standardı referans alınmıştır.

Ayıca Resmi Yazı çeşitlerinden Dilekçe, Rapor, Tutanak ve Sözleşme konusunda birden fazla örnekle açıklamalı anlatım yapılmıştır. Diğer yandan İş Yazışmaları konusunda da, Sirküler, Sipariş Mektupları, Satış Mektupları ve İş İsteme Mektupları gibi günlük hayatta çok karşılaşılan mektuplara birçok örnek verilmiştir. Son olarak Özel yazılar kısmında ise, Özgeçmiş hazırlama ve Referans Mektubu hazırlama konusunda örnekler sunulmuştur.

 

Konu Başlıkları

İletişim ve Yazılı İletişim

Yazışma İlkeleri ve Kuralları

Resmi Yazılarda Uyulacak Şekli Kurallar

Resmi Yazı Çeşitleri

İş Yazılarında Uyulacak Şekli Kurallar

İş Yazıları Çeşitleri

Özel Yazılar, Özgeçmiş ve Referans Mektupları

Özel Yazı Çeşitleri

Evrak Hizmetleri

Postalama Şekilleri


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.