Yediiklim 2014 KPSS ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Yediiklim 2014 KPSS ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

KPSS ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Anlatımlı Yediiklim Yayınları 2014
16 Mart 1848 yılında İstanbul'da açılan Darulmuallimîn (İlköğretmen Okulları) ile öğretmenlik mesleği belirli bir standarda kavuşmuş ve çeşitli uğraşılarla öğretmen adayları öğretmen olarak istihdam edilmiştir. Zamanla öğretmen okullarının fazla mezun vermesi öğretmen adaylarının belirli sınavlarla (DMS, KPSS gibi) istihdam edilmesine neden olmuştur. Bu sınavlardan birisi de ilki 2013'te yapılmış olan olan ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi)'dir. ÖABT her branşın değil de bazı branşların öğretmen alımında uygulanmaktadır. Bu branşlardan biri de Coğrafya Öğretmenliği'dir. Bu kitapta, coğrafya konuları bir bütün olarak düşünülmüş ve coğrafi kavramların ve konuların anlaşılmasına yönelik olarak çok sayıda örnek ve açıklamalarla bilgiler pekiştirilmiştir. Ayrıca bu çalışmada, 2013 yılı Temmuz ayında yapılan ÖABT sınavında çıkmış sorular ile birlikte, toplam 270 adet soru çözümlü olarak kullanılmıştır.
Uzun ve yorucu bir çalışma sonucunda hazırlanan bu çalışma altı bölümden oluşmaktadır. Kitapta; konu anlatımı, çözümlü örnek sorular, çözümlü konu testleri ve çıkmış soruların çözümleri birlikte değerlendirilmiştir.
Diğer yandan, zengin ve güvenilir bir kaynakça ile desteklenmiş olan bu kitap için güncel istatistiki bilgilerden yararlanılmış ve sınavın içeriğinde bulunan alanlardaki konular titizlikle ele alınmıştır.
Kitabın hazırlanmasında ve yayımlanmasında emeği geçen Yediiklim Yayınları çalışanlarına teşekkür eder, sınava hazırlanan adaylara başarılar dilerim.
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.