Yeni Başlayanlar İçin Arapça Yazı Defteri

Yeni Başlayanlar İçin Arapça Yazı Defteri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yeni bir dil öğrenmek isteyen öğrencilerimizin bu işi severek yapması, öğrenirken zevk alması öğrenimlerini kolaylaştıracaktır. Arapça öğreniminde yazı yazma faaliyeti önemli bir konudur. Arapça, harflerinin karakteri itibarıyla yazılışı zor olan bir dildir. Bu zorluk ancak usulüne uygun bir şekilde yazmayı öğrenmek ve çok tekrarla aşılabilmektedir. Biz bu çalışmamızda, yazı yazma çalışmasını zevkli bir faaliyet haline getirmek ve böylece öğrencilerimizin Arapça' ya ilgilerini ve sevgilerini arttırmayı hedeflemekteyiz.
Bu amaçla;

1. Arapça harflere çağrışım yaptıracak resimler kullanarak öğrencilerimizin harfleri kolayca öğrenmelerini ve hatırlamalarını sağlamaya çalıştık.
2. Harfleri yazarken dikkat edecekleri hususları belirttik.
3. Harfleri yazarken çizginin kaç hamlede, nereden hangi yöne doğru gideceğini gösteren kırmızı renkli kılavuz okları kullandık.
4. Öğrencilerin güzel yazı yazma becerilerini kazanabilmeleri için el alışkanlığı sağlamak amacıyla harfleri içi boş çizgi ve gri renkli olarak verdik. Öğrencilerin bu harflerin üzerinden giderek usulüne uygun ve güzel yazma becerisi kazanmalarını sağlamaya çalıştık.
5. Harflerin başta, ortada, sonda ve bitişik yazılışlarını kılavuz çizgilerle verdik ve öğrencilerin benzerlerini yazmasını istedik.
6. Son bölümlerde ise örnek kelime ve cümleler vererek öğrencilerimizin yazmalarını istedik. Çalışma bizden, başarı Allah' tandır.
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.