Yeni Başlayanlar İçin Ünlülerden Aforizmalar

Yeni Başlayanlar İçin Ünlülerden Aforizmalar

  • 1,90 TL

    hopi kampanyası
    0,10 Paracık

İnsan, her şeyi kendi kendine, kendi aklıyla halledebilir mi? Her şeyi olmasa bile birçok şeyi belki… Ancak kimse dört dörtlük değildir. En başarılı kişinin bile zaafları vardır. Bilge nasihatleri ve bu nasihatlerin damıtılmasından oluşan aforizmalar, işte bu zaafların ilacıdır. Onları kaale almak, incelemek, üzerinde düşünmek ve yaşam rotamızı onların uyarıları doğrultusunda ayarlamak, bize her zaman fayda sağlayacaktır.

 

Her kişi özeldir, özgündür ve herkes birbirinden farklıdır. Yaratan, beyin kıvrımlarımız kadar, parmak izlerimizi bile milyarlarca insandan hiç birine benzetmeden yaratmış. Bununla birlikte bu özgeliğimize, bilgelerden dinleyeceğimiz aforizmalarla ayar verebilmemiz ve böylece de yaşam kalitemizi arttırmamız mümkündür.

 

Yaşam kalitemizi artırmak ve olası acı tecrübelerden korunmak, başarı yolunda ilerliyorsak daha da hızlanmak; yaşamımız kaliteliyse, daha da kalitelendirmek, şu gök kubbe altında sınırlı bir zaman için misafir olduğumuz şu dünyada, “insan” olarak yaşamak; eser bırakmak, başarı, mutluluk, afiyet, huzur ve barış içerisinde yaşayabilmek için bilgelerin aforizmalarına kulak vermeye devam edelim…


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.