Yeni Belgeler Işığında Türkiye’de Dönme Yahudi Gerçeği
% 15indirim

Yeni Belgeler Işığında Türkiye’de Dönme Yahudi Gerçeği

  • 12,00 TL10,20 TL

    hopi kampanyası
    0,51 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çeşitli İslam ülkelerindeki yahudi topluluklarının tarihi, objektif-ilmi araştırmadan yeterince nasibini almamıştır. Dr. Derviş’in sunduğu "Türkiye’de Dönme Yahudi Gerçeği" isimli araştırmasının önemi buradan geçmektedir. "Osmanlı Devleti’nde Dönme Yahudi Gerçeği" de diyebileceğimiz bu eser, objektiflik ve ilimlilik vasfını taşımaktadır. Osmanlı devleti ki, İslam dünyasını koruyan ve çeşitli dünya güçlerine karşı İslam’ı temsil eden dünya çapındaki son kuvvet idi. Özellikle yükselişe geçen Avrupa güçleri karşısındaki son büyük İslam gücü idi.


Türkiyat araştırmaları uzmanı Dr. Derviş’in bu araştırmada ortaya attığı soru dönme yahudilerin kimliği ile ilgilidir. Dönmeler yahudi midir, müslüman mıdır? Dönme yahudilerin kişisel özellikleri çifte kültürlü topluluklar için ikincil bir kimlik tarzında her iki dinden örnekler taşımaktadır. Dönme topluluğunun özellikleri, tarihi kökleri ve gerçek yüzü nedir?


Hacmi küçük, fakat ulaştığı sonuç ve bilgiler itibaıyla değeri büyük olan bu eseri okumanızı hararetle tavsiye ediyoruz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.