Yeni Dünya Düzeni ve Çevre
% 34indirim

Yeni Dünya Düzeni ve Çevre

  • 14,00 TL9,24 TL

    hopi kampanyası
    0,46 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 iş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Yazarı, kitabın Önsöz'ünde Güney Afrika'nın Devlet Başkanı Thabo Mbeki'nin, "Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi"nin resmi açılış konuşmasına "refah adacıkları ile onların çevresindeki yoksulluk ve sefalet denizi ile karakterize olan küresel insanlık düzeni süremez" diye başladığını aktarıyor ve çalışmayı sonlandırırken "Çevre ve kalkınma sorunlarını aşmak üzere gündeme getirilen sürdürülebilir kalkınma hedeflerine mevcut ekonomik ve siyasi yapı ve çok farklı hedefleri ve amaçları olan aktörler ve araçlar ile ulaşılmasının mümkün olamayacağı sonucuna varılmıştır" diyerek bitiriyor.

Araştırmanın bitişinden bu yana geçen yaklaşık 1.5 yıllık süre Mbeki'nin süremez dediği "küresel insanlık düzeninin" görüntüsüne yeni olgular daha ekledi. Küresel düzen artık, sadece refah odacıkları ve yoksulluk ve sefalet denizi çelişkisi ile de karakterize olmuyor.

Yoksulluk ve sefalet denizinde korsanlığa çıkan o iğrenç savaş makinası da egemenlik, hegemonya, iktidar ve çıkar hesaplarının soğuk rüzgarıyla yelkenlerini şişiriyor, kan ve ölüm yağdırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.