Yeni İkonalar Televizyonda Reklam Sanatı

Yeni İkonalar Televizyonda Reklam Sanatı

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hepimiz, yılda yüzlerce, binlerce TV reklamı izliyoruz. Ama, TV reklamcılığı nerede, nasıl doğdu, nasıl gelişti; salt bir tüketim aracıyken, gerçek bir sanat dalına nasıl dönüştü? Televizyon reklamcılığının ABD'de başlayan ve dünyaya yayılan 50 yıllık öyküsünü bu kitapta bulacaksınız. Özellikle TV reklamcılığına adım atmak isteyenler, dünyaca ünlü "Clio, Young & Rubicam" ve Bessies koleksiyonlarının yanı sıra, "Cannes Aslanları" ile ödüllendirilmiş başarılı reklam spotu klasiklerinden seçilmiş örneklerden çok şey öğrenebilirler.
Kanada, Toronto Üniversitesi TV Reklamcılığı Tarihi öğretim üyesi Paul Rutherford'un bu ilginç ve aynı zamanda çok yararlı araştırması, akademisyen ciddiyeti ile profesyonel beceri ve rahatlığını birleştiriyor.
Deterjandan kolaya, otomobilden tuvalet kağıdına, TV reklamlarının özellikle genç kuşaklar arasında, günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası olarak, içimize girdiği, bizi yönlendirdiği, en azından etkilediği bir ortamda, yeni bir toplumsal gelenekle karşı karşıyayız: hem ticari, hem sanatsal, hem de eğlendirici ve nerdeyse kutsal...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.