• Yerçekimi% 29indirim
    Yerçekimi
    Yerçekimi

Yerçekimi

  • 16,00 TL11,36 TL

    hopi kampanyası
    0,57 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Yerçekimi e-kitabı

Romanın kahramanı, yakın zamanda eşinden boşanmış bir çevirmen. Hayatta uğradığı hayal kırıklıklarıyla baş etmeye çalışırken bir yandan oğlu Güneş’le ilgilenir. Orta yaşı bulduğu için, gelecekten ümitsiz. İş hayatı da istediği gibi gitmez. İnsanlara ve özellikle erkeklere güveni zedelenmiş...

Ama hayat sürprizlerle doludur, hiç aklınızda yokken kendinizi bir deniz yolculuğunda, her şeyi geride bırakmış olarak bulabilirsiniz. Ve yolculuklar da içinde birbirinden farklı kapılar barındıran deneyimlerdir. Sizi bambaşka bir yaşama, bambaşka bir noktaya taşıyabilirler. Çevirmenimiz de kapılarını tümden kapadığını düşündüğü aşkın cazibesine yine böyle bir yolculukta kapılıyor.

Yerçekimi, Balkış’ın Fars’tan önce kaleme aldığı, yayınevimizden çıkan ikinci romanı. Belirli kalıplara takılıp kalan bir yazar değil Balkış. Merceğini geniş bir alana tutuyor ve romanlarını da hiçbir yazınsal anlayışı dışlamadan yazıyor. Konudan çok kahramanın duygularına ve günlük izlenimlerine yer verilen, rahat okunan, günümüz insanının iç portresini özenle çizen bir çalışma Yerçekimi.

Baht Dönüşü

Baht Dönüşü

Fatih Balkış

8,16 TL
Fars

Fars

Fatih Balkış

8,16 TL
Yerçekimi

Yerçekimi

Fatih Balkış

7,59 TL
Yorum Sayısı: 1

Fatih Balkış, Türkiye'deki entelektüel insanı anlatmada yetkinliği elde etmiş bir yazar. İlk romanı Yerçekimi'nde de bu yetkinliği görmek mümkün. Özellikle eserin içine sanatı ve sanatsal bilgiyi yerleştirmede gayet başarılı ve yapaylığa düşmüyor. Ancak ilk eser olmanın verdiği edebi teknik eksikliği ve kurgudaki yapay kalmışlık kendini yer yer hissettirmiyor değil. Özellikle sona doğru artan yapaylık ve acelecilik, eseri okurkenki akış hissini bozuyor.
Diğer iki eserindeki uzun...devamını oku

M
Mert Söyler  -   12.04.2016