Yeşil Deniz Kabuğu
% 26indirim

Yeşil Deniz Kabuğu

  • 20,00 TL14,80 TL

    hopi kampanyası
    0,74 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı.

Özellikle de konu aşk olduğunda.

Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu.

Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris’e taşınabilirdiniz.

Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz.

Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz.

Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı.

Hayat sizindi, ikinizindi.

Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz.

Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi.

Peki ya şimdi?

 

“Sarah Jio, her kitabında olduğu gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte harmanlayarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman sunuyor. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille anlatırken, bir yandan da Kailey’yle birlikte çıktığımız bu, zamanlar arası yolculukta, geride bıraktıklarımızı, hayatımızdan silinip gidenleri ve kendi geçmişimizi düşünmemizi sağlıyor. Yazarın ve türün hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Henüz Sarah Jio’yu hiç okumadıysanız buradan başlayabilirsiniz.”

-Tuğçe’nin Kitaplığı-

 

“Klasik bir Sarah Jio değil, bir Sarah Jio klasiği. Sürükleyici bir aşk hikâyesi... Okurken umudu, hüznü ve aşkı içinizde yaşayacağınız, aşkın en derinlerde olduğunu hissedeceğiniz etkili bir yolculuk. Daima kalbinizdeki sese kulak verin, aşkın hep var olduğuna inanın. İçinizdeki sonsuz sevgiye dokunmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız.”

-Sarah Jio, Turkey-

 

“Sarah Jio okuyucusunu her kitabında biraz daha şaşırtarak çıtayı yükseltiyor. Merakla okuyacağınız; romantizmi, vefayı, gerçek aşkı hissedeceğiniz bir hikâye.”

-seyhandan.blogspot.com-


Sarah Jio, Yeşil Deniz Kabuğu eserinde diğer eserlerine göre farklı bir tarz sergilemiştir. Bu bakımdan da kendinden farklı bir tarz bekleyen hayranlarını memnun etmiş ve içlerinde büyük bir heyecanın oluşmasına neden olmuştur. Kendini eleştirenlere ise farklı bir tarzda da yazabileceğini göstermiş ve gerekli cevabı vermiştir. Yazar, tarzının dışına çıkarken herhangi bir afallama yaşamamış ve performansından bir şey kaybetmemiştir. Yazar, eserinde kapıları bu sefer geçmişe değil, geleceğe açıyor ve eserine gelecekle başlıyor. Okur, yazarın esere gelecekle başladığını görünce acaba nasıl bir hikaye anlatacak diye büyük bir merakın içerisine giriyor. Yazarın bu eseri dünyada ilk kez ülkemizde yayımlanmıştır. Yazarında imza gününün olacağı İstanbul Kitap Fuarına yetişmesi için acele edildiğinden ufak baskı hataları da maalesef göze çarpmaktadır. İkinci baskıda düzeleceğinden kuşkumuz yok. Sarah Jio, Yeşil Deniz Kabuğu eserini okuyan okurlar, her insanın bir hayat hikayesinin olduğunun farkına varacaklar ve insanlara bir takım yaftalar yapıştırarak bu yaftalara göre davranış tarzı sergilemekten vazgeçeceklerdir. Bu eseri okuyan okurlar, eseri okuyup kapağı kapattıktan sonra kendilerini tatlı bir hissin sardığını hissedeceklerdir. Okuma alışkanlığı kazanmak isteyen okurlar için bu eser isabetli bir tercih olur. Okurlar, bu eserin içeriğinde kendi hayatlarına dair de çok şey bulacakları bir macerayla baş başa kalacaklardır. Sarah Jio, Yeşil Deniz Kabuğu eserini okuyan okurlar, geçmişte yaşamış olduklarından hiçbir zaman kurtulamayacaklarını ve geçmişlerinin izlerinin geleceklerinde devamlı karşılarına çıkacaklarının farkına varıyorlar. İnsanlar, bu eseri okurken geçmişte birlikte arkadaşlık, dostluk ettikleri ama zamanla görüşmedikleri için hayatlarından silindikleri arkadaşlarını, dostlarını hatırlıyorlar ve anıları üzerinde ne günlerim vardı diyerek derin dalgılara dalıyorlar. Bu eseri okurken aşkın sevginin derinliklerinde bir yolculuk olduğunu anlayacak ve aşkı içinizde yaşayacaksınız. İnsanlar, özellikle önemli anlarında karar verirlerken kalplerinden gelen sese kulak vermenin ihmal edilmemesini bu eserden öğreniyorlar. Yazar, bu eserinde de günümüzü ve geçmişi harmanlayarak okunası bir aşk hikayesi kurgulamış. Sarah Jio, 1978 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Yazarlığın yanı sıra gazetecilik mesleği ile de uğraşmaktadır. Bugüne kadar 27 ülkede eserleri çevrilerek yayınlanmıştır. Amerika’da yaşamına devam eden Sarah Jio, çeşitli medya kuruluşlarında makaleler de yayınlamaktadır.
Yorum Sayısı: 14

Bu kadın kolay para kazanmanın yolunu bulduğu için sürekli sadece romandaki isimleri değiştirerek aynı şeyleri yazıyor. Ama yine de alıp okuyorum. Kafa boşaltmak için bire bir bomboş kitaplardan biri.Kendinizi yormak istemediğiniz zamanlarda dalgın olduğunuzda okuyabilirsiniz.

B
Burçak Dönmez  -   10.02.2016

Yine harikalar yaratmış Sarah Jio.. Muhteşem hikayeleri genelde geçmişle bugünü bağdaştıran aşklar üzerine hızlıca okunabilen akıcı uslüp.

B
Bilser Şen  -   05.02.2016

Çok akıcı ve her zamanki gibi mükemmel kurgu.

D
Dilek Çetin  -   21.02.2016

Sarah jıo nun kitaplarını okurken kitabın içinde kayboluyorum adeta.üslup dört dörtlük.kitabın akıcılığı ta ilk sayfadan başlıyor.ama kitabın som sayfası beni üzdü açıkcası. ama okumaya değer mi? derseniz bence fazlasıyla değer

B
Burcu Gençay  -   25.06.2016

Hem bu kadar yumuşak ve duygusal hem de böylesine gizemli ve heyecanlı yazmak ciddi bir yetenek istiyor. Okurken doyacağınız bir kitap.

E
Ecem Öztürk  -   11.02.2016

İnadımdan zorla bitirdim. Hayatımda bu kadar sıkıcı bir roman okumadım. Resmen kitaplarım çok satıyor diye zorla yazmış. İçim şişti okurken. Vakit kaybetmek isteyen arkadaşlar okuyabilir.

N
Nurseli Aslan  -   12.05.2016

Kitabın yarısına kadar aman aman duygularla okumadım. Yarısından sonda biraz hareketlenen bir kitaptı. Son kamelyayı daha çok beğenmiştim.

A
Ayten Yavuzel  -   09.10.2016

Sarah jio yazar da kotu olur mu ☺Yine harika bir kurgu yine harika bir aşk hikâyesi ☺☺☺☺

İ
İlknur Karaca  -   22.06.2016

Okurlarını mutlu sonlara ve gerçek aşklara alıştıran Sarah Jio, Yeşil Deniz Kabuğu eserinde okurlarına, birazda hüznü tanıyın der gibi eserini, keşke ah keşke böylesine acıklı bitmeseydi diyeceğiniz bir aşk hikayesiyle bitirmiştir. Bu eseri okurken ruhunuz aşkla bütünleşecek ve okurken salya sümük ağlasanız da haz alacaksınız. Bu eseri okurken yazarın, ele aldığı karakterlerin birbirlerine karşı olan anlayışı dikkatinizi çekecek ve toplumsal hayat içerisinde insanlar, birbirlerine ne kadar...devamını oku

S
Selen Çetin  -   16.06.2016

Tek kelimeyle mükemmel bir eser. Okuyun ve geçmişinizle, anılarınızla yüzleşin...

N
Nihan Erözcan  -   11.03.2016

Bir Sarah jio klasiği daha. .. Geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmadığını , dönüp dolaşıp bizi bulacağını anlatan gizemli ve bir o kadar da duygusal bir kitap. Yine bir Yağmur Sonrası kadar olmasa da çabucak biten akıcı bir kitaptı.

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016

Bu bayanın romanlarının farklı bir çekiciliği var. Bu kitabı da tek kelimeyle mü kem mel di!

S
Semazen  -   25.02.2016

Hikaye gerçekten çok güzeldi. Bir insanın kalbinin derinliklerine işleyen kişiyi hiç bir zaman unutamayacağını gösteriyor fakat sonu böyle olmamalıydı dedim. Belki de kitabı iyi yapan diğer aşk romanlarından ayıran da sonudur.

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016

Akıcı anlatım, başarılı hikayeler. Sarah bu sefer gerçekten çok güzel kurgulamış kitabını.

P
Pakize Esra Civan  -   10.02.2016