Yeşil
% 35indirim

Yeşil

Yeni Yalan Zamanlar - 1
  • 26,00 TL16,90 TL

    hopi kampanyası
    0,85 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Yeşil e-kitabı

Yeşil : Yeni Yalan Zamanlar - 1


İlk kez 1994 yılında Yeni Yalan Zamanlar adıyla yayımlanan Yeşil, hem İnci Aral’ın yazarlığında yeni bir dönemeç oluşu hem de bugünün Türkiye’sini o zamandan görebilmesiyle önemini sürdürüyor. Dinsel baskı ile yetişmiş, aile içi cinsel taciz mağduru genç bir kadınla umutsuz, intiharın eşiğinde genç bir gazetecinin imkânsız aşkları çevresinde, eski eser kaçakçısı bir dayı, köşe dönmüş bir fotoğrafçı, tarikatçı punk sevgili gibi tiplerle gelişen anlatı Aral’ın sonraki romanlarının da temellerini attığı bir eser.


Yeşil, dokunaklı aşk hikâyesine koşut olarak politik bir kurguya da sahip. Dinci ideolojiye dayalı bir siyasi parti iktidara gelmiş ve anayasayı değiştirmiştir. Bir kaos ortamında olmaz sanılan şeyler olmaktadır. Bu arada yönetimin sanat düşmanı yasakçı tutumu yüzünden üretemez duruma gelmiş sanatçılar gizli bir merkezde toplanarak zararsız, suya sabuna dokunmayan eserler üretmeye zorlanırlar.


Yeşil, yoğun içeriği ve ilginç kurgusuyla yeni bir dil ve duygu iklimi yaratan ve bizi inanmadığımız gerçekler ve kolayca inandığımız yalanlarla yüzleşmeye davet eden sarsıcı bir roman.


Kendi Gecesinde

Kendi Gecesinde

İnci Aral

13 TL
Yeşil

Yeşil

İnci Aral

8,78 TL
Ölü Erkek Kuşlar

Ölü Erkek Kuşlar

İnci Aral

19,5 TL
Kıran Resimleri

Kıran Resimleri

İnci Aral

6,5 TL
Safran Sarı

Safran Sarı

İnci Aral

16,25 TL
Sadakat

Sadakat

İnci Aral

10,74 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.