Yeşil Pazarlama
% 3indirim

Yeşil Pazarlama

Tekstil Sektöründen Örnekler
  • 23,50 TL22,80 TL

    hopi kampanyası
    1,14 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Gerek ulusal gerekse uluslararası ekonomileri şekillendiren işletmelerin çevreye duyarlı stratejileri uygulayarak hem kendi sosyal sorumluluk anlayışlarını ortaya koymaları hem de yeşil bir dünya isteyen tüketicilerini memnun etmeleri yönünde davranış sergilemeleri gerekmektedir. Bu nedenler işletmeler, bütüncül bir yeşil yönetim anlayışı ile yönetilmeli ve bu yönetim fonksiyonunun içerisinde yer alan yeşil pazarlarma anlayışını da hayata geçirmelidirler.

Küresel çevre sorunlarını kavramak ve çevreye duyarlı işletmeciliğin ne anlama geldiğini sorgulamak, küresel bir bakışla yeşil pazarlamanın ne olduğunu araştırmak, aynı zamanda yeşil ürün, fiyat, tutundurma ve dağıtım stratejilerini detaylandırmak, günümüz işletmelerinin uluslararası pazarda tarife dışı teknik engelleri yok etmeleri için de bir gerekliliktir.

Kitapta yeşil pazarlama stratejileri kısmen tekstil sektöründen örnekler verilerek incelenmiştir. Bu sektörün seçiminde, Türkiye’nin dinamik sektörlerinden biri olması ve dünya ile rekabette çevre stratejilerinin önemli hale gelmesi etkili olmuştur.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.