• Yetenekli Bay Ripley% 29indirim
    Yetenekli Bay Ripley
    Yetenekli Bay Ripley

Yetenekli Bay Ripley

  • 24,00 TL17,04 TL

    hopi kampanyası
    0,85 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Patricia Highsmith’in bütün dünyada okur kitleleri kadar sinemaseverler tarafından da tanınan ve beğenilen ünlü “Ripley” dizisi ilk defa bütün romanlarıyla Türkçede. 1955’te Yetenekli Bay Ripley’yle başlayan serüven, Ripley Yeraltında (1970), Ripley'nin Oyunu (1974), Ripley ve Peşindeki Çocuk (1980) ve Ripley Su Altında’yla (1991) devam etmişti.

Dizinin ilk kitabı Yetenekli Bay Ripley’de, New York’ta yaşayan hırslı, zeki ve kurnaz bir genç olan Tom Ripley’yle tanışıyoruz. Ripley, zengin bir ailenin, aile işlerine sırt çevirmiş oğlu Dickie’yi geri getirmek üzere İtalya’ya gönderilir. Dickie’nin yaşamı onu öylesine cezbeder ki, Dickie gibi olmak, ona yakın olmak arzusu Ripley’de kısa sürede bir takıntıya dönüşür.

Bu takıntı, edebiyat tarihinin en unutulmaz antikahramanlarından birini doğuracaktır.


Yorum Sayısı: 1

Amerikan edebiyatına merak saldıktan sonra keşfettiğim bir yazardı kendisi. Can Yayınları'nın yeni kapak tasarımlarını da çok sevmemden ötürü seriye başladım. Kitabı sadece 2 günde bitirdim ve bugün serinin devamını sipariş edeceğim. Onları da bir çırpıda okumayı umuyorum. Kurnaz ve maceracı karakterler seviyorsanız kitap tam size göre.

F
Fatma Turhan  -   01.08.2016