Yetimlerin Efendisi'nin Oğlu
% 23indirim

Yetimlerin Efendisi'nin Oğlu

  • 30,00 TL23,10 TL

    hopi kampanyası
    1,16 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

2013 Pulitzer Ödülü


Ulusal Kitap Eleştirmenleri Cemiyeti Ödülü  Dayton Edebiyat Barış Ödülü Amerikan Edebiyat Cemiyeti Carnegie Madalyası


“Okuyucuyu totaliter Kuzey Kore’nin derinliklerine ve insan kalbinin en mahrem yerlerine doğru macera dolu bir yolculuğa sürükleyen, büyük bir incelikle işlenmiş bir roman.”


- Pulitzer Ödülü alıntısı


Pak Jun Do, zorla başkente götürülmüş şarkıcı bir kadının ve yetimhane müdürü bir babanın oğludur. Kuzey Kore’nin üst düzey yetkilileri kısa zamanda onun sadakatini ve yeteneklerini fark eder. Kendisini sadece “dünyanın en yüce ulusunun bir neferi” olarak gören Jun Do, kısa zamanda yükselir. Hayatta kalmak için değişen kurallarla, işkencelerle ve üstlerinin kafa karıştırıcı istekleriyle mücadele etmek zorundadır. Herhangi bir insanın katlanabileceğinden fazlasına maruz kalan Jun Do, sevdiği kadın Sun Moon’u kurtarabilmek için Kim Jong İl’in rakibi rolüne bürünür.


Bu destansı romanda Adam Johnson, açlıkla kırılan, yozlaşmışlık ve zulmün sıradan olduğu bu dünyanın sürükleyici bir anlatımını sunuyor. İnsanın kırılganlığının ve insan iradesinin yenilmezliğinin anlatıldığı roman, hiç tanınmayan bir dünyanın kapılarını aralıyor. "


- The Guardian


“İnanılması güç olayları ele alıp bunları tamamıyla inanılır bir kurguya dönüştürebilen müthiş bir roman.


Bu Yetimlerin Efendisi’nin Oğlu’nundehası."


-The Washington Post


“İnanılmaz derecede canlı bir anlatımı olan sürükleyici bir roman… Aşk, çocukluktan yetişkinliğe geçiş ve macerayı bir araya getiren eşsiz ve kaçırılmaması gereken bir kitap.”


-The Huffington Post


“Johnson’ın romanı imkânsız gibi görünen bir şeyi başarıyor: Amerikalı bir yazar Kuzey Kore’nin gizemli dünyasını ustalıkla, bir vatandaşın ruhunu ve kavrayışını sergileyerek, yetimhanelerinden balıkçı gemilerine ve üst düzeykomutanların mutfaklarına kadar uzanarak sunuyor. ”


- Publisher’s Weekly


Yorum Sayısı: 1

Baş yapıt tadında.Kurgusu ve kahramanları unutulmaz.

E
Emrah Cangöz  -   28.03.2016