YGS Coğrafya Soru Bankası
% 30indirim

YGS Coğrafya Soru Bankası

  • 19,00 TL13,30 TL

    hopi kampanyası
    0,67 Paracık
  • VEYA

    Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Cografya, insanın yasadıgı ortamı ekolojik, ekonomik, sosyal ve siyasal yönleriyle tanımak amacıyla giristigi çabaların sonucu olarak ortaya çıkan çok yönlu bir bilimdir. Bu yönuyle oldukça renkli, eglenceli, bir o kadar da hayranlık uyandıran bir alandır.

Ögrenciler cografyayı sözel ve sayısal ayrımının tam ortasında duran ve her iki yetenegi de gerektiren bir ders olarak görur. Bu algı, dogru bir algıdır.EDAM YGS Cografya Soru Bankası ögrencilerinin soruları ve yorumlarıyla olgunlasan bir ögretmenin zengin deneyimlerinin bir sonucudur. Amacımız sizlere en iyiyi sunmaktır. Kitabımız 9 ve 10. sınıf cografya konularını içermektedir.

Içerisinde özet konu anlatımı ve testler bulunmaktadır. Bildiginiz gibi 9 ve 10. sınıf konuları cografyanın temelini olusturmakta, sadece YGS degil, LYS'de de bu konulardan çok sayıda soru çıkmaktadır. Kitabın özet anlatım bilgileri kısa, öz ve kolay anlasılır sekilde sunulmaya çalısılmıstır. Bu eserle ögrencilerin;Derslerinde basarılı olmasını saglamak,

Yorumlama, karsılastırma, analiz etme ve sınıflandırma gucunu gelistirmek,

Konuları bir butunluk içinde kavramalarını saglamak amaçlanmıstır.

Ayrıca gereksiz bilgi ve detaydan kaçınarak zihin dagınıklıgını önlemek uzere,MEB'in yeni orta ögretim cografya programı;

ÖSYM soru teknigi ve ÖSYM'nin sorularında sıklıkla kullanılan terimler ve yargılar dikkate alınmıstır. Böylece elinizdeki soru bankası kitabının pratik ve özgun bir basucu kaynagı olmasına özen gösterilmistir.

Kitapta ögrencilere cografyadaki nedensellik, iliski (baglantı), dagılıs ilkeleri dogrultusunda dogru cevap, çeldirici ve yanlıs cevap ayrımı becerisi kazandırmayı saglayan bir yöntem izlenmistir.Soru Bankamızdan iyi bir sekilde yararlanmak için, önce özet anlatım kısımları okunmalı, sorular çözuldukten sonra yanlıslarla ilgili konular tekrar gözden geçirilip ögrenilmelidir.Burada son olarak, kitabın hazırlanmasına katkıda bulunan Gulay ÇEVIK, Recai KÜÇÜKDAL, Ramazan DIKER, Ali GÜNES ve Birol ERDOGDU'ya tesekkur ederim.Hepinize sadece YGS ve LYS'de degil, tum hayatınızda basarılar dilerim.
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.