Ygs-Lys Hazırlık 2010 Ygs 1997-2009 Son On Üç Yılın Tüm Öss Sorular ve Ayrıntılı Çözümleri

Ygs-Lys Hazırlık 2010 Ygs 1997-2009 Son On Üç Yılın Tüm Öss Sorular ve Ayrıntılı Çözümleri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1966-2009 arasında Üniversite Giriş Sınavları'nda sorulan Türkçe ve Edebiyat sorularının tümünün bulunduğu bu kitapta, sorular konularına göre kümelenmiştir. Sorular aynı zamanda kendi içinde tarih sırasıyla yer almaktadır. Her konu ile ilgili sorular sırasıyla ÖSS (Test 1), ÖYS (Test 2) ve ÜSS (Test 3) Soruları başlıkları altında verilmiştir ve bunlar da kendi içinde tarih sırası izlemektedir.

Soruların sonunda yanıtları ve sonrasında da ayrıntılı çözümleri vardır. Her soru yalnızca bir defa verilmiştir. Birden çok konuyu tarayan sorular hangi konuyu ağırlıkla kapsıyorsa o konuya konulmuştur.

Kitabımızın lise öğrencilerine, üniversiteye hazırlananlara, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerine ve ilgililere önemli bir kaynak oluşturacağı inancındayız.

Kitabımız, lise öğrencilerinin ve üniversiteye hazırlananların Türkçe dersinde işledikleri konuları ne ölçüde öğrendiklerini test edecek ve ÖSYM'nin bu konudaki genel tavrını anlamalarını sağlayacaktır.

Kitabın Türkçe bölüm öğretmenlerine de yol gösterici olacağından kuşkumuz yoktur. Sınavlara girecek adayların, yarışacağı alanı iyi tanıması ve sınavda iddialı olması için bu kitaptaki soruları görmesinin ve analiz etmesinin çok yararlı olacağına inanıyoruz.

Kitabımızdan yararlanacak öğrencilerin hem konular bakımından kendilerini sınamalarını, eksiklerini fark etmelerini hem de inceliğini ilk bakışta kavrayamadıkları soru tipleri varsa bunlara nasıl yaklaşacağını görmelerini istedik.

Sorular çözüldükten sonra yanıtların karşılaştırılmasını, tereddüt yaşanan yanıtlarda uzman öğretmenlerimizin açıklayıcı çözümlerine bakılmasını öneririz.

Kitaptan noktasına, virgülüne kadar yararlanmanızı diliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar. .
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.