Yıkım - Öykü

Yıkım - Öykü

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

" Yılmaz Uçar deyince, bir yumak heyecan gelir aklıma. Çünkü tepeden tırnağa heyecandır Yılmaz. Konuşmaları, ilişkileri, doğal olarak sanatsal üretileri de heyecanla yüklüdür. Anlatmak istediğini öz olarak, ironi katarak ve temiz bir Türkçeyle dile getiren Uçar'ın öykülerini bu nedenlerle büyük bir kesimin severek okuyacağına inanıyorum. " 


-GÜNGÖR GENÇAY


" Yazar kaleminin ucuyla, sözcüklerle, çevresinde yaşıyanların fotoğrafını çekmiş. Öykülerini birkaç kareye sığdırmış. Kişilerin acılarını, kıvançlarını, umutlarını, yapay süslemelerden uzak, açık yüreklilikle anlatmıştır. Böylece belgesel niteliği de taşıyan yapıtını tüm okurlara önerir, Yılmaz Uçar'ı kutlarım."
-YILMAZ ÇONGAR


" Gittikçe yaygınlaştırılan kapalı oda öyküleri, birey bunalımları Yılmaz Uçar'ın öykülerine uzak. Toplumsal kimliği hep önde tutan, sanatını toplumdan üretme anlayışı, öykülerin içselleştirilmesini kolaylaştırılıyor. Yaşamla olan birliktelik, öykünün oluşumunu da belirliyor zaten. Yaşadığını, yaşanılanı ve yaşanılacağı saptamak, öykünün kurlanmasını kolaylaştırıyor doğallıkla. Bu noktayı içselleştirdiği için de, yaratma süreci toplumcu gerçekçi bir yatakta akıyor. Yaşamdan kopmadıkça insana dönük yüzümüz aydınlık olacaktır. Yılmaz Uçar'ın öyküleri de aydınlık insan yüzlerine çağırıyor okurlarını."
-H. HÜSEYİN YALVAÇ


" Duru ve akıcı bir dille yazdığı öykülerinde kültür şoku, ekonomik, siyasi ve sosyal baskıların narkozu altındaki metropol insanının duygularını, yaşam mücadelesini anlatmış; kültür dünyamızın anlamlı isimleriyle iz bırakacak anılarını yazmış. Okuyan, araştıran, sorunları yordalayan ve muhalif yanı alabildiğine açık bir yazar Yılmaz Uçar. Yapıtlarının "pirm" yapması için tekelciliğe, kültürel, ırksal tektipleştirme politikalarına sığınmak yerine, bunlara karşı çıkmayı, insanı uyarmayı ve yönlendirmeyi seçmiş. Tutarlı bir kale, yürekli bir yazar. Zorlu bir yolculukta karşımıza çıkıveren ıssız bir çeşme gibi sesleniyor. "
-RUHAN MAVRUK


" Yılmaz Uçar yazdıklarında bir rasathane memuru kadar gözlemci, bir deniz feneri kadar yanını yöresini aydınlatıcı. Öykülerinde hayatın içinden alınma tipleri canlandırıp karakterize eder. Onları, karakterlerini yalanla beslemez; doğruları söylettirir tiplerine. Bu anlamda günümüzde karnından konuşan birçok yazıcı yanında; yürekten ve bilinçle anlatıyor Yılmaz Uçar..."
-YILMAZ ARSLAN


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.