• Yitik Adanın Öyküsü% 35indirim
    Yitik Adanın Öyküsü
    Yitik Adanın Öyküsü

Yitik Adanın Öyküsü

1998 Nobel Edebiyat Ödülü
  • 27,50 TL17,88 TL

    hopi kampanyası
    0,89 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İber Yarımadası anlaşılmaz bir şekilde anakaradan ayrılmıştır. Dünyanın her yerindeki gazeteler Yarımada’nın o tarihi fotoğrafını kocaman manşetlerle yayınlarken birbirinden ilginç rastlantılarla bir araya gelen beş kişinin her biri de bu kopuşun kendi davranışlarının sonucu olduğunu düşünmektedir.


İki atla bir köpeği de yanlarına alarak koyuldukları serüvende, bir karaağaç dalı ile toprağa şekiller çizen Joana Carda, yerin sarsıldığını duyan Pedro Orce, sürekli sığırcıklar tarafından takip edilen José Anaiço, çok ağır bir taşı denize attığının nasıl görüldüğüne bir türlü akıl erdiremeyen Joaquim Sassa ve tavan arasında bulduğu bir çorapla uğraşıp duran Maria Guavaira, bizi hayali bir dünyaya doğru yola çıkartırken bir yandan da yaşamla ilgili pek çok gerçekle yüzleştiriyor.
Nobel Edebiyat Ödüllü yazar José Saramago bu romanında şiirsel üslubu ve ironik yaklaşımı ile siyaseti, kimlikleri, coğrafyayı, sınırları, insan ruhunu, varoluşu, yeniden sorgulatıyor. “Don Quijote geleneğinden gelen Yitik Adanın Öyküsü, Saramago’nun belki de en iyi kitabı . ”


- Los Angeles Times


“İnanılmaz eğlenceli – ara ara karşımıza çıkan metafizik dokundurmalar ve yazarın zekice anlatımıyla önümüze muhteşem bir dünya seriliyor.”


- Publishers Weekly


Yorum Sayısı: 1

Jose Saramago'nun bu kitabıyla birlikte bir de Filin Yolculuğu kitabını okudum. İlk başlarda çok zorluyor diliyle. Kanıksadığımız gramerin çok çok dışında bir dil kullanmış. Biraz yavaş okuyup sabrederseniz alışıyorsunuz :)

İ
İlke Denizel  -   11.02.2016