Yoga Meditasyon Gevşeme Tekniği

Yoga Meditasyon Gevşeme Tekniği

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Pozitif ve negatif düşünceler, sinir sistemimize bağlı olarak zihin tarafından üretilir. Sinir sistemimizin aktivitesi yükseldiğinde, vücut otomatikman, stres hormonu üretir. Bu hormon, kalp kası da dahil olmak üzere, kas gruplarının sertleşmesi sağlayan bir zehirdir! Bu zehrin salgılanmasına paralel olarak, zihnimizdeki negatif düşüncelerin sayısında artış olur. Tarafımıza bir iyilik yapılmış ise, bu durumda da pozitif düşüncelerimizde artışlar olur. Bu durum mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar.

Yaşamımız boyunca yaşadığımız olumsuz olaylardan dolayı, sinir sistemimizde stres birikimleri oluşur. Sinir sistemimizde biriken stres ise, zihnimizde negatif düşünceler üretir. Negatif düşünceler, zihnimizin doğuştan var olan akışkanlık mekanizmasının işlemesine engel olur. Dolayısıyla,işlenmeyen akışkanlık mekanizması zamanla işlevini yitirir. Uzun bir süre olumsuz bir olayı unutamamak ya da ufak bir olayı bile çok büyük bir olaymış gibi mesele haline getirmek gibi, zihinde saplantılı düşünceler edinir.

Meditasyon, zihnimizin akışkanlık mekanizmasını harekete geçirir. Meditasyonu uzun süre doğru olarak uygulayanların sessiz, sakin, huzurlu ve olayları kendilerine dert etmeyen kişiler olmaları bundandır.

Yoga, Meditasyon ve Gevşeme Tekniklerini uygulamalı olarak, fotoğraflar eşliğinde açıklayan bu kitap, ruh ve beden sağlığına kavuşmanızı, stresi yönetmenizi, huzur dolu ve dingin bir yaşama merhaba demenizi sağlıyor.
(Tanıtım Yazısından)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.