Yok Daha Neler! (10 Kitap Takım)
% 31indirim

Yok Daha Neler! (10 Kitap Takım)

  • 85,00 TL58,65 TL

    hopi kampanyası
    2,93 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yok Daha Neler! 1: Vücudum Bilgisayardan Hızlı mı?

Vücudun akıl almaz ve şaşırtıcı bir şekilde hiç durmadan çalışan bir fabrikaya benzer. Peki, vücudunu keşfetmeye hazır mısın?

Gözlerinle öğretmeninin gözüne nasıl girersin? Kulakların bisikletten düşmeni nasıl engeller? Derimizin üzerinde yaşayan canlıları neden göremeyiz? Korktuğun zaman niçin dişlerin birbirine vurur? Dinozorların iskeleti insan iskeletine benzer mi? Böbreklerin uzayda neden daha yavaş çalışır?

Bu bilgiler ve cevabını hep merak ettiğin sorular, dikkat uyandıran testler, çılgın karakterler ve eğlenceli çizimlerle bu kitapta seni bekliyor!

 

Yok Daha Neler! 2: Kaslarım Lastikten Daha mı Esnek?

Bu kitabı okurken, spor esnasında vücudumuzdaki tüm organların nasıl jet hızıyla çalışmaya başladığını, yiyeceklerin verdiği süper enerjiyle neler yapabileceğini, atletik hayvanların ne kadar hızlı olduğunu, dünyada hiç duymadığın spor çeşitlerinin neler olduğunu öğrenince hayrete düşeceksin.

Ayrıca; Akciğerlerimiz klima olsaydı, havadaki tüm bakterileri temizleyeceğini, Dolaşım sistemini sağlayan kılcal damarlar uç uca eklenseydi, Paris'ten Moskova'ya yol olacağını, Bağırsaklarının ve diğer organlarının salgıladığı sıvıdan dolayı, hayatın boyunca 100 banyo küvetini dolduracak kadar tükürük yuttuğunu, Sporcu Anthony Thornton'un İstanbul'dan Ankara'ya olan bir mesafeyi geri geri yürüyerek rekor kırdığını öğreneceksin.

 

Yok Daha Neler! 3 : Sesim Cam Kırabilir mi?

Bu kitabı okurken çığlık atmak serbest. Çünkü şu soruların cevaplarını keşfettikçe şaşkınlıktan ağzın açık kalacak.

Mıknatıslar olmasaydı niçin bilgisayarlar da olmazdı? Hangi hayvan suyun üzerinde yürüyebilir? Cama istediğin şekli nasıl verebilirsin? Yer çekimi olmasaydı uçabilir miydin? Ay'da tartılsaydın kaç kilo gelirdin? Bir uzay savaşında olsaydın patlama seslerini neden duyamazdın? Gazoz kutusunu açtığında kutu neden hafifler? Çığlığın nasıl çığ düşmesine sebep olabilir? Ses ruh halimizi nasıl etkiler?

 

Yok Daha Neler! 4 : Kalbim Elektirikle mi Çalışıyor?

Bu kitabı okumaya başladığın andan itibaren elinden bırakamayacaksın. Çünkü okuyacağın gerçekler ve yapacağın deneyler seni bir mıknatıs gibi kendine çekecek, kafanda parlak fikirler yanıp sönecek, aklından ışık hızında icatlar geçecek.

Ayrıca; Enerji fazlalığından hoplayıp  zıplayacak, Elektriğiyle çarpan hayvanları öğrenecek, Uçurtmasıyla yıldırım deneyi yapan bilim adamını tanıyacak, Çöpten nasıl elektrik üreteceğini görecek, Limonla telefonunu nasıl şarj edeceğini deneyimleyecek, Kalbinin atmasını sağlayan elektriği okuyacak, Yapacağın ilginç deneylerle arkadaşlarını ve öğretmenini şok edeceksin.

 

Yok Daha Neler! 5 : Bitkiler Hava Tahmini Yapabilir mi?

Şşşt! Sessiz ol. Bu kitabı okurken çok sessiz olmalısın. Çünkü en ufak bir çıtırtıda hayvanları kaçırabilir, bitkileri tedirgin edebilirsin.

Sayfayı çevirdiğin andan itibaren aslında ses çıkarmayacağından eminim çünkü; Böcek yiyen bitkileri, Hayvanlara tuzak kuran çiçekleri, Vücuduna gizlice misafir olan mantarları, Odanı seninle paylaşan mikroskobik canlıları, Doğa gözlemcisi olmak için neler yapman gerektiğini, Aslında meyve olan sebzeleri okuyunca şaşkınlıktan donup kalacaksın.

 

Yok Daha Neler! 6 : Uzayda Tatil Yapabilir miyim?

Kim uzay filmi izlemek ister? Ohooo, ne kadar çok parmak görüyorum. Elinde tuttuğun bu kitap sana bilim kurgu filmlerini aratmayacak. Aşağıdaki soruların cevabını keşfettikçe, kendi uzay maceranı yaşamaya başlayacak, Marslıları merak edecek, gezegenleri tanıdıkça "Oh be! Dünya varmış" diyeceksin. Haydi patlamış mısırını kap, koltuğuna otur ve kitabını okumaya başla!

Güneş nasıl ıslık çalar? Uzayda tatil yapan ilk turist kimdi? Hangi yıldızlar seni yakabilir? Uzay elbisesi olmadan uzaya çıkmak neden ciğerlerini patlatır? Uzayda yiyecekler neden uçar? Uzayda neden lazer ışını görünmez? Uzaya giden hayvanlar hangileridir?

 

Yok Daha Neler! 7 : Çöller Dans Eder mi?

Merhaba dünyalı! Evet, evet sana diyorum. Bu kitabı açtığın anda çöller hareketlenecek, nehirler çoşacak, göller büyüyecek, okyanuslar dalgalanacak, kutuplar dondukça donacak. Üzerinde sadece biz dünyalılar değil, bu hareketli yer şekillerini ve diğer tüm canlıları ağırlayan sıcakkanlı gezegenimiz sana dünyanın kaç buçak olduğunu gösterecek.

Kumlar nasıl şarkı söyler? Soğuğa dayanıklı hayvanlar hangileri? Bir eskimo evinde yaşayabilir misin? Gökten balık yağar mı? Denizanası gölü nerede? Kıtalar nasıl hareket eder?

 

Yok Daha Neler! 8 : Gökyüzü Şarkı Söyler mi?

Senin de bazen yönünü kaybettiğin oluyor mu? Arkadaşına evini tarif ederken düşünüyor musun? Haritadan yaşadığın yer nasıl görünüyor, merak ediyor musun? Peki yönünü tarif edebileceğin pek çok yöntem olduğunu biliyor musun? Bu arada, orada havalar nasıl? Burada havanın her türlüsü var! İnanmıyor musun? Öyleyse neden kitabı açıp okumaya başlamıyorsun?

Sihirli Sopa Yöntemi ile yönünü nasıl bulabilirsin? Ağaçlar sana nasıl yol gösterir? Karıncalar gideceğin yönü nereden biliyor? Yolunu yıldızlara bakarak nasıl bulursun? Kol saatin gideceğin yer hakkında sana ne söyler? UFO'ya benzeyen bulutlar hangileri? Rüzgar arabaları uçurur mu? Dünyanın en yağışlı yeri neresidir?

 

Yok Daha Neler! 9 : Uzaydan Çöp Düşer mi?

Bu kitapta seni çok önemli bir görev bekliyor. Ciddiyim! Gezegenimizi istila edenlere karşı savaşman gerekiyor. Çok geç olmadan önce okumaya başlasan iyi olur. Yoksa çok pişman olabilirsin. Israr etme, ne olduğunu burada söyleyemem! Böyle önemli bir görev ulu orta söylenir mi? Yoksa gizli görevinin ne anlamı kalır, değil mi? Fakat sana birkaç ipucu verebilirim:

Şişeden kıyafet nasıl yapılır? Denizde ölen hayvanları kurtarmak için neler yapabilirsin? Daha çok harçlık biriktirmenin yolları nelerdir? Atıklar nasıl geri dönüşür? Çöpten enerji üretilir mi? Çöp fırınlarında ne pişer? Geri dönüştürme uzmanı olabilir misin? Solucanlar çevreyi nasıl korur?

 

Yok Daha Neler! 10 : Binalar Yürür mü?

Bu kitabı okurken konudan konuya atlayabilir, farklı farklı konular arasında gezerken şaşırtıcı bilgiler edinebilirsin. Paranın ilginç hikayesinden, doğal afetlere, ülkemizin çeşitli bölgelerinden mutfağımıza gelen yiyeceklerden, mesleklere kadar pek çok konu hakkında bilgi sahibi olacaksın. Aşağıdaki soruların cevabını okudukça her seferinde yeni bir şey keşfedeceksin. Dikkatli ol! Depremlerin sarsıcı gerçekleri karşısında kitabı elinden düşürebilirsin.

Depremler tsunamiye nasıl yol açar? Hiç durmadan sallanan ülke hangisi? Kayalar deprem tahmini yapabilir mi? Kasırga nasıl avlanır? Daha çok harçlık biriktirmenin yolları nelerdir? Dev kumbaralar hangileridir? Tüketici Haklarınla neler yapabilirsin? Bilinçli bir tüketici misin?


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.