Yoldaki İşaretler
% 31indirim

Yoldaki İşaretler

  • 10,00 TL6,90 TL

    hopi kampanyası
    0,35 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsan ırkı için yeni bir önderlik şart!


Batı insanının insanlığın önündeki liderlik konumu zayıflıyor, ve bunun nedeni Batı kültürünün maddi açıdan fakirleşmesi ya da ekonomik ve askeri gücünün zayıflaması değil. Batı sistemi kendi dönemin sonuna geldi çünkü insan ırkının lideri olmasını sağlayan hayati değerleri kaybetti.


Batının yaratıcı dehasının ürünlerini muhafaza edecek ve geliştirecek, ve aynı zamanda insan ırkına şimdiye kadar keşfedilemeyen, insan doğasıyla uyumlu, olumlu ve yapıcı ve uygulanabilir bir yaşamtarzı getirecek yüksek ideal ve değerleri sağlayacak yeni bir yönetim gereklidir.


İslam, bu değerlere ve yaşam tarzına sahip olan tek sistemdir.


Yorum Sayısı: 1

Günümüzde İslam dünyası üzerinde birçok oyun oynanmakta ve Müslümanlar, oynanan bu oyunların farkında olmadığı için bir türlü ayağa kalkarak dünya hakimiyetini tekrar ele geçirememektedir. Aslında oynanan bu oyunlar ile Müslümanlar, resmen uyutulmaktadır. Seyyid Kutub, Yoldaki İşaretler eserinde Müslümanların, bilinçlenerek uyanmasını sağlayacak öncü bir cemaate ihtiyacı olduğunu ve bu cemaatinde her şeyi göze alarak Müslümanları içine düştükleri cahiliye batağından kurtarması gerektiğini...devamını oku

F
Fatrettin Kendir  -   16.06.2016