• Yöneticilik Dersleri% 31indirim
    Yöneticilik Dersleri
    Yöneticilik Dersleri

Yöneticilik Dersleri

  • 25,00 TL17,25 TL

    hopi kampanyası
    0,86 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İyi yöneticilik doğuştan mıdır, yoksa sonradan öğrenilebilir mi?

Her ikisi de!

Bu kitabın yazarı iyi bir yönetici olmadığını itiraf ediyor. Sizinle paylaştıkları, 36 yıllık gözlem ve okumalarıdır. Peygamberlerden, filozoflardan, devlet ve iş adamlarından, yöneticilerden ve nihayet kendisi gibi yönetim düşünürlerinden öğrendikleri...

Hz Musa ilk SWOT analizi yapan yöneticiydi, Hz Yusuf ilk planlamacı. Hz Muhammed hiçbir savaşta daha önce uyguladığı stratejileri uygulamadı. Eflâtun, "Tanrı her insanın hamuruna başka bir maden katmıştır" diyordu; ancak hamurunda altın olanlar iyi yönetici olabilir. Kendi çocuklarınızın hamuru gümüş yahut demirle yoğrulmuşsa, onları altın çocuklara tercih etmeyin!

Bütün başarılı liderlerin birer ağırlık noktası var. Aliya, "binadan önce fikir" diyordu; Vehbi Koç, "önce hesabını bil"; Sakıp Sabancı, "önce adamını bul". İshak Alaton'un şiarı "kendini lüzumsuz kıl" idi, Sabri Ülker'inki "önce dürüst ol". İbrahim Bodur "sıra adamı olma" diyor, hayaline layık ol!

Hayat bir deniz yolculuğu, hayal ise pusulanız. Bu kitap hayalinizi bir nebze bileyebilirse, yazar mutlu olacaktır.


Stratejik Liderlik

Stratejik Liderlik

Mustafa Özel

17,25 TL
Refahlı Türkiye

Refahlı Türkiye

Mustafa Özel

8,28 TL
İktisat Risaleleri

İktisat Risaleleri

Mustafa Özel

6,9 TL
İktisat ve Din

İktisat ve Din

Mustafa Özel

6,9 TL
İstikbal Köklerdedir

İstikbal Köklerdedir

Mustafa Özel

4,83 TL
Küresel Rekabet

Küresel Rekabet

Mustafa Özel

10,35 TL
Liderlik Sanatı

Liderlik Sanatı

Mustafa Özel

10,35 TL
Müslüman ve Ekonomi

Müslüman ve Ekonomi

Mustafa Özel

10,35 TL
Piyasa Düşmanı Kapitalizm

Piyasa Düşmanı Kapitalizm

Mustafa Özel

5,86 TL

Yöneticilik ile ilgili şimdiye kadar bir şey okumadıysanız, bu kitap iyi bir başlangıç için birebir. Yok eğer çok şey okuduysanız, bu kitap ile yeni bir başlangıç yapma zamanıdır.

Yöneticilerin ağır ve kasvetli sorumlulukları vardır;  yönetilen işletmenin çapına göre değişir kasvetin kesafeti. Yönetimin dünyası yalnızca hal yoluna konulması gereken ve profesyonellik gerektiren işler dünyası değildir. Her şeyden önce karmaşık duyguların çepeçevre sardığı insanlar dünyasının yönetilme ve yönlendirilme becerisidir. Mustafa Özel'in çeyrek asırlık yöneticilik ve danışmanlık tecrübesinden süzülen, yer yer samimi anıların eşlik ettiği bu kısa ama öz yazılar her düzeydeki yöneticiler/yönetici adayları için içgörüsü ve işlevselliği yüksek fikirler takdim ediyor.

Birçok farklı sektörden ve girişimcilik örneğinden bahseden, işidaresinin dinamik yapısına karşın tazeliğinden hiçbir şey kaybetmeyen bu yazılar; işe adam alma, şirket çapında sorumluluk üstlenme, işçilerin üretkenliği, rekabetin ve krizin bağrında taşıdığı fırsatlar, kurumsal sorumluluk ve organizasyon mantığı, danışmanlık, müşteri ilişkileri, kalitenin önemi, strateji geliştirme ve etkin toplantı yapma gibi bir sürü konuyu ele almakta. Yönetim dünyasının püf noktaları olan bu konuları yöneticilik zanaatının ihtiyaçlarını göz önüne alarak açıklamakta.

Yönetmek için ihtiyaç duyulan bilgilerin tarifini veren, bu bilgileri eyleme dönüştürmenin yordamını gösteren, rekabet stratejisini tüm boyutlarıyla tasvir eden, etkin kararlar alıp doğru adımlar atmanın imkânlarını serimleyen bu kitap düşlerden de bahsediyor. Ama kimseye düş satmadan. Düş görmenin her yöneticinin harcı olmadığını hatırlatıyor. Yalnızca ait olduğu toplumun tarihini kuşanan ve anlam-değer kodlarına vakıf olan yönetici gördüğü düşü eyleme geçirebilir. Diğerleri ancak düştükleri yerde kalakalırlar.

Buyurgan olmadan yol gösteren ve roman tadını ihtiva eden bir kitaptır Yöneticilik Dersleri.

Yorum Sayısı: 1

Kitap hayalinizi bilemekle kalmıyor , can damarlarınıza abı hayat suyu veriyor.

M
Menderes Mermer  -   20.02.2016