Yönetimde Armoni
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Yönetici asistanı, yönetim kadrosunun önemli bir dişlisidir. Planlama yapan, işlerin organizasyonunu sağlayan, yöneticisini en iyi şekilde temsil ederek işleri yürüten, işletme içi ve dışı koordinasyonu sağlayarak etkili bir haberleşme kurabilen ve her işinde kontrolu elden bırakmayan bir ofis elemanıdır.
Bir işletmede yönetim ve yönetici kavramları ne kadar önemli ise, yöneticinin en yakın yardımcısı olan yönetici sekreterinin konumu ve sorumluluğu da o kadar önemlidir.
Yönetici; irili ufaklı pek çok planın yürütülmesi konusunda asistanından yardım alır, bir çok işi asistanına delege eder, işleri onun üzerinden yürütür.
Bu çalışma, tamamen gerçek iş yaşamından kesitler alınarak hazırlanmıştır.
Çağdaş yöneticiler, yönetici sekreterliğinin önemini kavrayıp kabul ettikleri oranda, bu meslek hak ettiği saygınlığa kavuşacaktır. Çünkü gerçek anlamda, bilgiyle donatılmış ve özveriyle uygulanacak bir asistanlık hizmeti hafife alınacak iş değildir. Hiçbir büro elemanının, yönetici asistanı kadar yoğun ve zor işleri başarmak zorunda olan bir konumu yoktur. Çünkü yalnızca onlar yöneticilerini "temsil" etmektedirler.
Yönetici asistanı; "iyi insan, güvenilir insan, nazik insan"dır; aynı zamanda; unutulmamalıdır ki;: "hiçbir şey bilgiye duyulan saygı ve hayranlık kadar etkili ve kalıcı değildir."
(Tanıtım Yazısı'ndan)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.