Yontamadık Gitti

Yontamadık Gitti

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"İlginç zamanlardan geçiyoruz. Hafızası yazıf bir toplumuz. Haliyle geçmişteki tüm güzellikleri birer birer unutmaya mahkum oluyoruz. Gönüllü bir mahkumluk biraz da bizimkisi... Bile bile lades...


Unuttuğumuz değerlerden en önemlisi mizah! Öyle ulu orta, müstehcen kelimeleri bir araya getirip, insanların garip tepkiler verdiği mizah anlayışı değil elbette bahsettiğimiz.


O örnekler şaka gibi örnekler. Oysa, yaşamak şakaya gelmez diyor Nazım Usta. Mizah da şakaya gelmez! Ciddiye alacaksın! Ciddiye alacaksın iki kalite bir mizah anlayışına sahip olabilesin!


Mizah savaşını, beyin, yürek ve kalem üçlemesi marifetiyle sürdürür. Günümüzde bu savaşın neferleri o kadar azaldı ki artık kaliteli bir siyasi mizah örneği okuyabilmemiz mümkün olmuyor.


İşte Eykan Can burada bir sorumluluk yükleniyor. Yok olmaya yüz tutan, bu ülkenin insanının belleğinden çıkarılmak istenen bir türü, yeniden okura hatırlatıyor.


Bu hikayeler o yüzden önemli. Ve diyorlar ki size: Ey okur beyinleriniz sömürülüyor. Birbirinin aynı ve benzeri popüler bir yazının kuşatması altındasınız. Ama bakın bunlar da var. Biz de varız ve buradayız. Okuyun nefes alın!


Eykan Can ülkemizde yaşanan trajikomik olayları hakkıyla hiciv ediyor ve hikayeleriyle yüzünüzde acı bir gülümseme bırakıyor.


Ne olacak bu memleketin hali sorusunu bizlere gülümseterek sorduran değerli dostum Eykan Can'ın hikayelerini büyük bir keyifle okudum.


Gülümsemeniz ve biraz da üzerine düşünmeniz temennisiyle..."


- Taylan Ozan
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.