Yüksek Yoğunluklu Konutlar

Yüksek Yoğunluklu Konutlar

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Son 20-30 yılda kentler üzerinde artan baskı, kent merkezlerinin yakınında olmanın sağladığı avantajlar giderek konut taleplerinde de yeni eğilimlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bugüne kadar benimsenmiş bütün konut planlarını ve programlarını yeniden yorumlamayı zorunlu kılan bu yeni eğilim sonucu, üst orta ya da üst gelir seviyesini hedefleyen yüksek yoğunluklu konut mimarisinin örnekleri dünyanın tüm büyük kentlerinde yükselerek, kentlerin siluetini değiştiriyor. Hızla büyüyen kentli kesim için yeni bir yapı tipi ve yeni bir yaşam biçimiyle farklı bir kentsel yaşam formülü pazarlanıyor.

YEM Yayın'ın yeni kitabının konusu, 21. yüzyılın ilk dönemlerine ait yüksek yoğunluklu konut projeleri. Kitapta yer alan, 2004-2008 yılları arasında yapılmış 27 projede, kentleşmenin söz konusu yapıların mimari ve kentsel planlama niteliklerine etkileri, proje çözümlerinde yerel piyasa koşulları ile çevresel koşulların yeni metropoliten yaşam biçimleri yaratmada günümüzün küresel mimari üslubu ile nasıl bir ilişki kurduğu izlenebiliyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.