Yunan Ve Roma Kap Formları Sözlüğü

Yunan Ve Roma Kap Formları Sözlüğü

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Öncelikle arkeoloji öğrencilerin hedef alan bu sözlük, klasik arkeologların çalışma alanı içerisinde önemli bir yer tutan Yunan ve Roma kap formlarmı konu almaktadır. Arkeoloji öğrencilerinin, hazırladığımız sözlükten yardım alarak, en azından loutrophoros, kyliks, khalis ve diğer kap formları ile ilgili terim sorunlarını aşmaları umudunu taşıyor ve bu küçük sözlüğü klasik arkeoloji öğrencilerine ithaf ediyoruz.
Prof. Dr. İnci Delemen, klasik arkeoloji öğrenimini ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı'nda tamamladı. 2006 yılında aynı kurumda profesörlüğe yüksel-di. Yunan ve Roma sanatında ikonografya, Roma dönemi heykel-tıraşhğı, antik kültürlerde beslenme ve Trakya tümülüslerine dair kitap ve makaleleri bulunmaktadır.


Y. Doç. Dr. Sedef Çokay-Kepçe, klasik arkeoloji öğrenimini ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı'nda tamamladı. Halen aynı kurumda görev yapmaktadır. Yunan ve Roma keramiği, Pamphylia bölgesinde mezar tipoloji-si ve ölü gömme gelenekleri konularında kitap ve makaleleri bulunmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.