Yürüyen Ölüler : Miras
% 31indirim

Yürüyen Ölüler : Miras

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"En kötü kabuslarında bile ufukta ne olduğunu hayal edemezsin."


İlk kitapta süper kötü karakter Philip Blake mütevazı hayatından, zombi salgınının tam ortasında düşüyor ve kendini Woodbury ismindeki küçük kasabanın lideri ilan ediyor.


İsyan kitabında, masum yolcu Lily Caul, Woodbury'nin gittikçe sıklaşan harikaları arasında Philip Blake'nin çarpık, şiddetli diktatörlüğünün kölesi hailne geliyor.


Vali'nin Düşüşü'nde Philip Blake içindeki gerçek canavarı gün yüzüne çıkartıyor ve yakınlardaki hapishanede ikamet eden umutsuz sakinler ile  Vali arasındaki savaşın genel hatları çiziliyor.


Miras'da, Vali'nin karanlık yolculuğu yürek parçalayan bir sonla bitiyor. İnişli çıkışlı finalde savaş başlıyor, önceki üç kitapta mirak edilen ayrıntılar gün yüzüne çıkıyor. Akla hayale sığmaz kaos yüzünden tansiyon yükseliyor ve hayatta kalmayı başarabilen birkaç kişinin karanlık kaderi bir dizi şaşırtıcı değişiklik ile mühürleniyor.


Yürüyen Ölüler – Miras, Robert Kirkman & Jay Bonansinga tarafından kaleme alınmış olan bu eser, insanların en kötü anlarında bile karamsarlığa kapılmaması gerektiğini, hayatın ne getireceğinin hiçbir zaman belli olmayacağını okuyucularına aktarmaya çalışır. Eserin orijinal adı The Walking Dead’dir.

Robert Kirkman & Jay Bonansinga, Yürüyen Ölüler – Miras eserinde hayatın insanları bazen bittim dediği noktaya getirdiğini ve insanların bu noktaya geldiğinde bile ümidini kaybetmemesi gerektiğini, zifiri karanlıkların aydınlığa en yakın zamanlar olduğunu okuyucularına hatırlatıyor. Bu eseri okuyan okuyucular, hayatta esas olanın mücadele olduğunu, insanın hayatının vermiş olduğu mücadeleler ile anlam kazanacağını ve asıl olanın hayatta verilen mücadeleyi kaybetmek veya kazanmak değil mücadeleyi vermek olduğunu anlayacaklardır. Her insanın hayatında aşması gereken barikatları vardır. Kimileri bu barikatları kolay geçip yol alırken, kimileri de zor geçer ve yavaş yol alırlar. Bu barikatları kolay geçenler mi yoksa zor geçenler mi hayatta daha kazançlı çıkar? Yaşayan Ölüler – Miras bu soruya cevap bulmaya çalışıyor. İnsanlar, içlerinde sakladıkları gerçek canavarı gün yüzüne çıkartmasalar, dünyanın tüm kaynakları her insana bolundan yeter ve huzurlu bir gezegen olurdu. İşte Yaşayan Ölüler – Miras eserinin ana felsefesini bu görüş oluşturmaktadır. İnsanların hayatta yaptığı karanlık yolculukları aydınlığa çıkarmak yine insanların elindedir. Eserin kahramanı Vali bunu başaramasa da siz başarabilirsiniz.

Robert Kirkman & Jay Bonansinga, Yaşayan Ölüler – Miras eserinde, eserin başkahramanı Vali’nin karanlıklar içerisinde geçen yaşamının yürek dayanamayacak kadar acı sonunu konu edilmektedir. Eserin sonuna doğru başlayan savaş ile birlikte olaylar artık öyle bir hal alıyor ki hem eserin hem de okuyucunun tansiyonu tavan yapıyor. Bu eser, olayların içine okuyucuyu bir mıknatıs gücüyle çekerken eserde kullanılan akıcı dil okuyucunun eserden aldığı zevki artırıyor.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.