• Yusuf ile Züleyha% 33indirim
    Yusuf ile Züleyha
    Yusuf ile Züleyha

Yusuf ile Züleyha

Kalbin Üzerinde Titreyen Hüzün
  • 17,50 TL11,72 TL

    hopi kampanyası
    0,59 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Nasıl herkese duyurayın da sesimi diyeyim: Bu anlattığımız ben değilim, ben bu anlattığımz değilim. Yusuf‘u ben nasıl yerim? Ben Yusuf‘u nasıl yerim? Sözünün bu kısmına gelince kurt, nemli gözlerinden boncuk gibi yaşlar dökülmeye başladı. Gri tüylerle kaplı göğsü, ön ayakları ıslandı. Bir ah çekti derinden derine. Islak burnu daha bir daha ıslandı. Ve devam etti: Ben şimdi adımı nasıl temize çıkarayım, alnıma sürülen bu kapkara lekeyi neyle, nasıl yıkayayım? Öyle bir leke ki değil bana, yeter kıyametin kopacağı güne değin gelip geçecek tüm torunlarıma. Tek muradım, bütün yaratılmışların sahibi olan Tanrım, bu ayıpla yaşatmasın beni. Ya alsın yeni doğmuş bütün kurt yavrularıyla birlikte canımı, kurt neslinin dalı yaprağı burada kesilsin, ya da adım temize çıksın."


Mücella

Mücella

Nazan Bekiroğlu

16,75 TL
Nar Ağacı

Nar Ağacı

Nazan Bekiroğlu

18,42 TL
La: Sonsuzluk Hecesi

La: Sonsuzluk Hecesi

Nazan Bekiroğlu

16,75 TL
Mimoza Sürgünü

Mimoza Sürgünü

Nazan Bekiroğlu

12,40 TL
Nun Masalları

Nun Masalları

Nazan Bekiroğlu

10,05 TL
Kelime Defteri

Kelime Defteri

Nazan Bekiroğlu

13,06 TL
İsimle Ateş Arasında

İsimle Ateş Arasında

Nazan Bekiroğlu

16,42 TL
Mor Mürekkep

Mor Mürekkep

Nazan Bekiroğlu

12,40 TL
Mavi Lale

Mavi Lale

Nazan Bekiroğlu

11,72 TL
Cümle Kapısı

Cümle Kapısı

Nazan Bekiroğlu

11,72 TL

            İnsanlar, okumayı – yazmayı, matematiği, fiziği, kimyayı, Türkçeyi ve daha birçok şeyi zekalarıyla öğrenebilirler ama insanlar, hayatı yaşamadıkça öğrenemezler. İnsanlar, hayat hakkında başlarından bir sürü dert geçtikçe tecrübe kazanır ve bu tecrübeleriyle hem kendileri hayatta daha az hata yaparak yol alırlar hem de diğer insanlara ellerinden geldiğince yol gösterirler. Nazan Bekiroğlu, Yusuf ile Züleyha eserinde “Ateşe düşmeyen yanmayı nereden bilsin?” “Elini bıçak çizmeyen kanın rengini nasıl öğrensin” sorularını okurlarına sorarak onlara o kadar çok şey anlatıyor ki okurlarının nutku bir anda tutuluyor.

            İnsanların, hayatlarında dar zamanlara düştüğü dönemler olur. Çünkü insanların hayatlarında bazen işler yolunda gitmez ve var olan maddi ve manevi gücüde işleri tekrar rayına sokmaya yetmez. Böyle dar zamanlarda insanlar, kendilerine hem maddi hem de manevi bir yardım elinin uzanmasını beklerler. Ne var ki günümüzde insanlar, bu husus hakkında çok duyarsız davranmakta ve sanki kendi ömür boyu garantideymiş ve hiç darlığa düşmeyecekmiş gibi dara düşen insanlara sırt çevirmektedirler. Nazan Bekiroğlu, Yusuf ile Züleyha eserinde dar zamanlarında muhtaçlara el uzatanların, yarınlarına el uzattığını vurgulayarak okurlarına, yarınların bugün dara düşene sırt çevirmekle değil, bugün dara düşene el uzatmakla garanti altına alınabileceğinin mesajını vermiştir. Yazar, eserinde yitirmek gibi bulmanın da zamanı olduğunu belirtmiş ve okurlarına, hayatta aceleci olmamalarını, sabrın üstesinden gelemeyecek bir tek şeyin olmadığını hatırlatmıştır.

            İnsanlar, hep birbirlerini aldatmayı, birbirlerine yalan söylemeyi maharet saymışlardır. İnsanlar, Nazan Bekiroğlu, Yusuf ile Züleyha eserinde de belirttiği gibi yanlış hesap gittiği yerden geri döner sözünün hep başkaları için söylendiğini ve kendi yaptığı aldatmaların, yalanların hiçbir zaman ortaya çıkmayacağını düşünür. Ama o öyle olmuyor. Yanlış hesap gittiği yerden döner sözü herkes için söylenmiştir. Bunu bilmek ve utanılacak duruma düşmemek için insanların aldatmaya ve yalana başvurmaması gerekir. Yazarın, bu eserinde yaşanmış birçok hayat tecrübesi olup, insanların bu eseri okuyarak bu tecrübelerden mutlaka istifade etmesi gerekir.

            Nazan Bekiroğlu, 1957 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Erzurum Atatürk Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi alan yazar, Trabzon’dan hiçbir zaman kopmamıştır. Edebiyatımıza kazandırdığı değerli eserleri ile Türk Edebiyatına hizmet etmeye devam etmektedir.    

Yorum Sayısı: 9

Kimi zaman can acıtan güzel bir aşk hikayesi

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016

Öyle yerler varki canınızdan can alıyor adeta.. Kelimeler kifayesiz

P
Pala Okur  -   01.02.2016

Nazan Bekiroğlu, Yusuf ile Züleyha eserinde beşeri aşktan, ilahi aşka nasıl geçildiğini etkileyici bir üslupla okurlarına anlatmıştır. Yazar, bu eserinde değişik bir anlatım tarzı sergilemiş ve Züleyha’nın aşkını kendi dilinden okurlarına anlatmıştır. Yusuf ile Züleyha’nın hikayesini her Müslüman bilmelidir. Çünkü bu aşk hikayesinde alınacak o kadar insanlık dersi vardır ki insan, bu aşk sırf insanlığa ibret olsun diye iki gönle düşmüş diye düşünmeden edemiyor. Bu eseri, aşkın gerçek değerini...devamını oku

H
Halil Kiloğlu  -   16.06.2016

Nazan Bekiroğlu'nun okuduğum ilk kitabı.
Altı çizilesi, etkileyici ve şiirsel cümlelerle bezeli bir kitap. Ancak bunca güzelliğine rağmen ne olduğunu bilemiyorum ama okurken tam kuşatmadı beni.
Yazarın kitaplığımda okunmayı bekleyen iki kitabı var: Kelime Defteri ve La: Sonsuzluk Hecesi.

A
Ayşım Okudan  -   17.05.2016

Nazan hocamızla ilk bu kitabıyla tanıştım. anlatımını o kadar sevdimki nar ağacı ve mücella romanlarını da peş peşe okudum. Yusuf ile Züleyha hikayesini biliyor olsanız bile hocamızın kaleminden okuyun bir de derim. cok güzeldi.

B
Burcu Karaoglan  -   23.03.2016

Çok güzel bir kitap kesinlikle okuyun, uzun süre etkisinden çıkamayacaksınız.Nazan Bekiroğlu yine yazmış.

C
Coşkun  -   26.02.2016

Bir kalp var ve üzerine herkes titriyor. Titreyen kalbin hüznüyle okudum seni can kitap. :)

E
Erdal Koyunsever  -   19.02.2016

yusuf'un ve züleyha'nın güzelliğini bir kere daha anlamlandırmaya çalışıyoruz

R
Rümeysa Zengin  -   19.02.2016

Pek çok isim tarafından yorumlanmış Yusuf u Züleyha kıssasını Nazan Bekiroğlu akıcı diliyle, biraz da Züleyha''nın gözünden anlatmış. Hem islam klasiklerine giriş hem de Nazan Bekiroğlu okumaya başlangıç için iyi bir seçim olacaktır.

B
Bilal Degirmenci  -   04.02.2016