Yuva Yıkanlar Aldatma Antolojisi

Yuva Yıkanlar Aldatma Antolojisi

Aldatma Antolojisi
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yuva Yıkanlar-Aldatma Antolojisi, çağdaş Amerikan edebiyatının en radikal isimlerinin sinsi işler çevirme, aldatma, yakalanma ve aldatmanın kırdığı kalpler üstüne kaleme aldıkları öykü, şiir ve denemelerden bir derlemedir.

Hiç yakalanmayacağını zannederek karısını aldatmayı alışkanlık haline getiren bir adamı, tahakküm etmekten hoşlanan 'normal' kocasını aldatan bir kadını, eşcinsel evliliklerin eşcinsel aldatma oyunlarına dönüşmesini, internet üzerinden yapılan aldatmaları, yuva yıkmaları konu alan, hatta Tanrı'nın bile aldatıldığı öyküler, şiirler, denemeler okuru eşler arası aldatmanın doğası ve sonuçları üstüne düşünmeye yöneltiyor.

"Birine bir şeyleri çaktırmadan bir şeyler yapmak acı verici bir durumdur. Dünya üstündeki en berbat şey insanın sevdiği birine yalan söylemesidir; ama bazen elinizden başka bir şey gelmez ve yaşadığınız tutkuya oldu bir kere falan demek de yalandır. Biri kalkıp her şeyini sizin için tehlikeye atarsa kendinizi güçlü hissedersiniz. Bir bakarsınız ki, o birinin sizin için hayatını tehlikeye atmasını siz de istiyorsunuzdur ve bunu anladığınızda kendinizden bile korkarsınız. Ama insanın her verdiği sözü tutması kolay bir iş değildir. Aşk, eğer çiftleri birbirine bağlayan, kurallara uygun bir aşksa, keşfedilecek bir şey de yoktur ortada. Arzu da yoktur keşfedilecek."

San Franciscolu avangart şair Daphne Gottlieb'in editörlüğünde hazırlanan, türünün dünya üzerindeki ilk örneği olan bu kitap aldatma olgusunu popüler kültür malzemesi olmaktan çıkarıyor.
Yuva Yıkanlar-Aldatma Antolojisi, çağdaş okura aldatmanın ve aldatılmanın nedenleri ve sonuçları üstüne kafa yordurtacak ciddi, bir o kadar da eğlendirici edebi bir yapıt.
(Arka Kapak)

"Haydi şunu açıklığa kavuşturalım. On dört yaşındaydım ve ilk kez delicesine aşık olmuştum. Şimdi yaşım ilerledi ve şunu biliyorum: Olmasa yaşayamayacağım damak tatları var; kalbimin mutluluktan ve dehşetten çatlayacak gibi olmasına dayanamayacağım için ve bu sefer, tekrar o kadar savunmasız olamayacağım için yalnızca seksle ilgili bir şeymiş gibi davrandığım zamanlar var. Birinin çalıntı saniyelerini beklemenin sizi diri diri yakabileceğini biliyorum...."


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.