Yüzleşme

Yüzleşme

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Her şey Bilge Varlık ile karşılaştıktan  sonra değişmeye başlamıştı...Beni yorgun kılanın hayattan öte taktığım maskeler ve zihnim olduğunu öğrendim.. Ve hala toplumun büyük çoğunluğu yüzleşmekten çekindiği için maskeleri ile yaşamı kendine zehir etmekte, cesur olan küçük azınlık ise kendi özüne dönerek dünyada kendi cennetine kucaklamakta. İşte tam şuanda  kendini bahsedilen çoğunluğa mı, yoksa cesur olan azınlığa mı ait hissedeceğine karar vermek üzeresin. Biliyorum ki sen yaşamın en güzel yerinde soluk almayı hak ediyorsun!


Uğur Koşar, Yüzleşme eseri hayata karşı motivasyonunu kaybetmiş insanların tekrar hayata motive olmaları için okumaları gereken bir yapıttır. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra kendilerini sorgulayarak aslında yaşamış oldukları hayatta kendilerine karşı bile dürüst olmadıklarının farkına varıyorlar. Yazarın bu eserini diğer eserlerine göre felsefi bir yaklaşımla kaleme almıştır. Bu da okurların diğer eserlerden aldıkları manevi hazzı alamamalarına neden oluyor. İnsanların kaderlerini belirleme gibi bir şansları yoktur. Kaderin bize ördüğü olaylar ağını yaşarız. Ancak bu olaylara bakış açısını belirlemek ve anlamlandırmak bizim elimizdedir. Bu nedenle insanlar, olaylara bakış açısına göre yaşamlarını mutlu veya mutsuz olarak devam ettirirler. İnsanlar, yarım doldurulmuş bir su bardağına dolu tarafından da bakabilirler, boş tarafından da bakabilirler. Yaşamın sırrı işte bu bakış açısında yatmaktadır.

Uğur Koşar, Yüzleşme eserinin okura verdiği en önemli mesajlardan biri de yaşamda kim ne konumda olursa olsun, ister zengin isterse fakir olsun kimsenin kimseye üstünlüğünün olmadığıdır. Herkes kendi yaşamına verdiği değer ölçüsünde toplumda değer görür ve yaşamına kattığı anlam ile yaşamda mutluluğu ve başarıyı yakalar. Yazara göre günümüzde insanların iç dünyalarını güzelleştirerek mutlu yaşam sürememelerinin en büyük nedeni insanların kendi iç dünyalarıyla yüzleşmekten kaçmasıdır. İnsanlar, iç dünyalarını güzelleştirdiği kadar dış dünyalarını da güzelleştirirler.

Uğur Koşar, Yüzleşme eserini okuyan okurlar, yaşamlarının iplerinin aslında kendi ellerinde olmadığının, daima çevrelerinde yer alan diğer insanların istekleri doğrultusunda yaşadıklarının ve bu istekleri gerçekleştirmek uğruna kendilerinden kaçmak için bir dünya maske kullandıklarının ve bu maskeler yüzünden kendilerini bile tanıyamadıkları için kendileriyle yüzleşemediklerinin farkına varıyorlar. Yazar, bu eserinde bir insanın dünyada gerçek özgürlüğü yakalayabilmesi için mutlaka kendisiyle yüzleşmesi gerektiğinin, kendisiyle taktığı maskeler yüzünden yüzleşemeyen insanın kendine karşı yabancı olduğu için asla gerçek özgürlüğü yakalayamayacağının altını önemle çiziyor. Bu eseri sevdiklerinize hediye ederek onlarında kendileriyle yüzleşmelerini ve gerçek özgürlüğe adım atmalarını sağlayabilirsiniz.

Siirt’te dünyaya gelen Uğur Koşar, yazarlığın yanı sıra ruhsal danışmanlıkta yaparak insanlara hizmet vermektedir. Uğur Koşar, bilimin ve ilimin birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini ve dünyanın Kur’an üzerine kurulu olduğunu belirterek zihin, ilim ve psikolojiyi bir araya getirip terapi programlarında büyük başarılara imza atmıştır.

Yorum Sayısı: 3

Okunması kolay kişisel gelişim türevi bir kitap, ancak büyük beklenti oluşturulmamalı.

S
Sercan Arda  -   23.05.2016

Okurken kendinizden geçeceğiniz bir kitap, ben nerdeyim, ne yapıyorum, nelerle vakit kaybediyorum. Benim için yol gösterici bir kitap oldu. Okuyup bir kenara atılamayacak kadar değerli bir kitap. Başucu kitabım tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir eser.

P
Pınar Beğiç  -   24.03.2016

Ahiret inancımız var ise her şeyin bu Dünya'da son bulmadığını, burada yapılanların ötelerde karşımıza çıkacağını düşünüyorsak, hesaba çekilmeden önce hesaba çekilmemiz lazım. Yazarın değişik bir tarzı var. Kitaplığınızda bulunmalı.

Y
Yusuf Korkmaz  -   12.02.2016