• Yüzüklerin Efendisi Birinci Kısım Yüzük Kardeşliği% 18indirim
    Yüzüklerin Efendisi Birinci Kısım Yüzük Kardeşliği
    Yüzüklerin Efendisi Birinci Kısım Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi Birinci Kısım Yüzük Kardeşliği

  • 42,00 TL34,44 TL

    hopi kampanyası
    1,72 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
'Yüzüklerin Efendisi' son yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantezi, polisiye, best-seller ya da ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantezi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. Bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakârlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.

Tolkien, Yüzük Kardeşliği eseri her yönüyle harika bir edebi eser olup, serinin ilk eseri olarak 1997 yılında yayımlanmıştır. Özelikle kitap okumayı sevmeyenler, eserin zaten filmi çıkmış okumaya ne gerek var ki oradan izler ve yazarın ne anlatmak istediğini anlarız diye düşünebilirler. Bu büyük bir yanılgıdır. Çünkü insan bu eseri okurken adeta okumuyor yaşıyor ve günümüzde değerlerini yitirmiş tüm dünyaya inat, Hobbit gibi sadece bir kovuğun içine girerek huzur içerisinde yaşayası geliyor.

Tolkien, Yüzük Kardeşliği eseri fantastik severler için efsane eserlerden biridir. Filmi izledikten sonra bu eseri okuyorsanız ilk başlarda kitabın havası biraz ağır kaçabilir. Ama sabrederseniz ilerleyen bölümlerde filmden daha çok zevk almaya başlayacaksınız. Okur, bu eseri okurken olaya kendini öyle bir kaptırıyor ki sadece eserin kahramanı değil kendisi de yüzüğün peşine düşüyor. Günümüzde insanlar, her geçen gün umutlarını yitirerek yaşamdan zevk almamaya ve yaşam ile olan mücadelelerini kaybetmeye mahkum oluyor. Tolkien, Yüzük Kardeşliği eserinde insanların yaşamdan hiçbir şekilde umudunu kaybetmemesini, en umutsuz olduğu anlarda bile sadece umudu kendisine umut yaparak savaşması gerektiğini ana fikir olarak okuyucularına aktarıyor. Ayrıca günümüzde insanların üzerinde iyiliğin her zaman kaybetmeye mahkum olduğu gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Yazar, bu eserinde bu algıyı kökünden yıkıyor ve insanlara er ya da geç her zaman kazananın iyilik olacağının mesajını veriyor.

Tolkien, Yüzük Kardeşliği eseri bir insanın hayal gücünün ne kadar güçlü olabileceğinin en büyük delilidir. Orta dünyanın eşi ve benzeri olmayan tarihine kendini de tanık olarak yazdırmak isteyenler bu eseri mutlaka okumalıdır. Bu eseri okumaya başlayan okur ile kitap arasında gizemli bir çekim gücü oluşturuyor. Bu da okurla kitap arasında gizli bir bağ oluşturuyor. Fantastik severler, bir eserin zihninde kalıcı yer etmesini isteyenler, bir eserde felsefe arayanlar, bu eser sizler için başyapıt olmaya adaydır.

Tolkien, Güney Afrika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, hem dilbilim hem de eski İngilizce alanlarında uzmanlaşmıştır. Bir üniversitede İngilizce Profesörü olarak görev yapmıştır.

Yorum Sayısı: 4

Kemerlerinizi bağlayın ve hayatınızın en iyi anlarını yaşamaya hazır olun.Okuyun dememe gerek yoktur herhalde.

F
Fatih Sarıkaya  -   29.02.2016

Tolkien, Yüzük Kardeşliği eserini okumak yerine filmini tercih ederseniz çok büyük bir hata yaparsınız. Çünkü filmde konu kitap kadar geniş ele alınmadığı için belli bir alanın içerisine hapis oluyorsunuz. Bu eser, özellikle gençler arasında adeta bir tutku haline gelmiş ve bu eseri okumayan gençler, arkadaşları arasında “tu kaka” gibi sözcüklerle dışlanır olmuştur. Bu eser, aynı zamanda orta dünya diye adlandırılan dünyaya atılan ilk adımdır. Bu orta dünyaya girdikten sonra ise bir daha çıkmak...devamını oku

K
Kenan Ordu  -   16.06.2016

Yıllardır inatla filmini izlemedim. Başladım okumaya. Önce kendi hayal dünyamda şekillendiriyorum daha sonra da izleyeceğim. Kurgu çok güzel. Bence fantastik roman dalında bir numara

Z
Zeynep Eriman  -   26.02.2016

Fantastik Edebiyat denince akla gelen ilk yazarlardan biridir Tolkien. Boşuna da öyle değil hani. Fantastik kitap okumayı sevmiyorsanız bile bir şans vermelisiniz, kesinlikle pişman olmayacaksınız. Yazarın üslubu zaten muazzam olan hikayeyi daha da muazzam kılmış. Karakterler, kurgu, mekan, zaman... Yüzük Kardeşliği'nden öğrenilecek çok şey var sözün kısası.

E
Ece Çelebi  -   10.02.2016