• Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt Özel Basım% 18indirim
  Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt Özel Basım
  Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt Özel Basım

Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt Özel Basım

 • 110,00 TL90,20 TL

  hopi kampanyası
  4,51 Paracık
  Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
 • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dünya ikiye bölünmüştür, denir Tolkien’ın yapıtı söz konusu olduğunda: Yüzüklerin Efendisi’ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar. 1997 ile birlikte, çok sayıda Türkiyeli okur da "okumuş olanlar" safına geçme fırsatı buldu. Kitabın Türkçe basımı Yüzüklerin Efendisi’ne duyulan ilginin evrenselliğini kanıtladı. Yapıtın bu başarısını taçlandırmak için üç kısmı bir araya getiren bu özel, tek cilt edisyonu sunuyoruz. Hem hâlâ okumamış, "okuyacak olanlar" için, hem de bu güzel kitabın kütüphanenizde gelecek kuşaklara devrolacak kadar kalıcı olması için... Yüzüklerin Efendisi yirminci yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantazi, polisiye, best-seller ya da ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantazi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakarlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.


Silmarillion

Silmarillion

John Ronald Reuel Tolkien

26,73 TL
Hurin’in Çocukları

Hurin’in Çocukları

John Ronald Reuel Tolkien

15,39 TL
Hobbit (Resimsiz)

Hobbit (Resimsiz)

John Ronald Reuel Tolkien

16,2 TL
Yüzüklerin Efendisi İkinci Kısım İki Kule

Yüzüklerin Efendisi İkinci Kısım İki Kule

John Ronald Reuel Tolkien

28,7 TL
Hobbit

Hobbit

John Ronald Reuel Tolkien

24,3 TL
Roverandom

Roverandom

John Ronald Reuel Tolkien

8,91 TL
Tehlikeli Diyardan Öyküler

Tehlikeli Diyardan Öyküler

John Ronald Reuel Tolkien

12,96 TL
The Hobbit

The Hobbit

John Ronald Reuel Tolkien

28,7 TL

Tolkien, Yüzüklerin Efendisi tek cilt basımı bu serinin Yüzükleri Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü olmak üzere üç kitabını içeriğinde barındırıyor. Yazarın, bu eserlerinde oluşturmuş olduğu fantastik dünya ise kelimenin tam anlamıyla insanın dudağını uçuklatıyor. Bu üç eserde yer alan macera dolu fantastik dünya, bu eserlere karşı okurlarda bağımlılık yaratıyor. Eserin başlangıcında olayları çözmekte dilin ağır olması nedeniyle zorlansanız da ilerleyen bölümlerde taşlar gediğine oturmaya başlayınca inanılmaz zevk alacaksınız. Fantastik edebiyat türünü okumayı sevmeyen okurlar bile bu eseri okumaya başladıklarında fantastik edebiyat türüne karşı bakış açıları değişecektir.

Tolkien, Yüzüklerin Efendisi tek cilt basımını okuyan okurlar, bu eserlerde filmlerde rastlamadıkları pek çok ayrıntıya rastlayacak ve bir eserin filminin hiçbir zaman kitabın yerini tutamayacağını bir kez daha anlayacaklar. Yazarın, bu eserlerde yapmış olduğu tasvirler ise okurun maceranın içerisine girmesine büyük katkı sağlıyor. Okurlar, bu eserde dili her yönüyle kullanabilen tam bir dil ustası yazar ile karşı karşıya olduklarını eseri okumaya başladıktan kısa bir süre rahatlıkla anlıyorlar. Yazar, bu eseri ile fantastik edebiyat alanında ucu bucağı görünmeyen bir çığır açmıştır. Bu eserlerin, dünyada büyük bir yankı bulmasında yazarın, her satırda okurlara macerayı yaşatması ve adrenali bir an olsun düşürmemesinin payı yadsınamaz.

Tolkien, Yüzüklerin Efendisi tek cilt basım serisini okuyan okurlar, dört elle sarıldıkları dünyanın aslında boş olduğunun, insanların birbirleriyle savaşır gibi hayat mücadelesi vermesinin insanların dünyasını karartmaktan başka bir işe yaramadığının farkına varıyorlar. İnsanlar, hayatta birçok sorunla mücadele ederken her geçen gün yaşama karşı olan umutları biraz daha azalıyor. Bu durum insanları her ne kadar tedirgin etse de bu eseri okuyan okurlar, umudun bittiği yerde tekrar doğduğunun ve insanların dünyasına ışık saçtığının farkına varıyorlar. Yazar, bu eserlerinde kendi grameri, kendi kuralları olan elf dilini yaratıyor ve okurlarını da bu kendine özgü dilin müptelası yapmayı başarıyor.

Yorum Sayısı: 4

Kitabın cildi gerçekten çok kaliteli. Üç kitap almaktansa bunu almak daha hesaplı ayrıca.

H
Hasan Karakaya  -   19.02.2016

Tolkien, Yüzüklerin Efendisi tek ciltlik özel basımı Yüzüklerin Kardeşliği, İki Kule ve Kralın dönüşü olmak üzere üç kitabın birleşiminden meydana gelmiş oldukça kalın bir eserdir. Bu nedenle bu eseri, yanınızda taşıyarak otobüste, vapurda ya da parkta okuma şansınız yoktur. Eserin içeriğine diyecek yoktur. Zaten tek ciltlik basımlarında rüştünü ispatlamış eserlerdir. İlginç olan ise eserin içeriğine hiç eleştiri yapılmamasına rağmen ciltli olan dış kapağının adi olduğuna yönelik yoğun eleştiri...devamını oku

S
Sami Güzel  -   16.06.2016

Hayatım da bu kadar güzel bir kurgu görmedim

E
Eda Güneş  -   05.03.2016

yüzüklerin efendisi serisi, hayatım boyunca okuduğum en güzel serilerden biridir ve çok özeldir

S
Sibel Kınacı  -   02.02.2016