Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri
% 15indirim

Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri

  • 12,00 TL10,20 TL

    hopi kampanyası
    0,51 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ahmet Kahveci,1951, Kastamonu / Tosya / Büyükşekiler Köyü doğumlu. İlkokulu köyünde, ortaörenimini Kastamonu / Göl İlköğretmen Okulunda, yükseköğrenimini eşiyle birlikte ilkokul öğretmeniyken, Gazi Yüksek Öğretmen Okulu / Eğitim Bölümünde; lisansüstü eğitimini Ankara Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsünün “ Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı”nda tamamlayarak “ Yüksek Lisans Diploması “ aldı.

İlkokul öğretmenliği, ortaokulda eğitim uzmanlığ, Çankırı, Kırıkkale, Ankara illerinde İlköğretim Müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonra emekliye ayrıldı.

Emekli olduktan sonra İstanbul'da “ Funda Yayıncılık” adıyla açtığı yayınevinde, yardımcı ders kitabı, çocuk öyküleri yazdı ve yayınladı.

İlk romanı “Yalnızca Sevgi” Şubat 2013'te, ikinci kitabı “Yüzüncü Yıla 10 Kala Kısaca Eğitim Süreçleri” Mayıs 2013'te yayınlandı.

Cumhuriyet kurulurken ilk iş “eğitim sorunu nasıl çözülecek?” sorusuna yanıt aramak oldu. Osmanlı'dan alınan miras ortadaydı. Devleti kuranlar, başta Mustafa Kemal olmak üzere, ivedilikle bu sorunu çözmeye karar verdiler. En akılcı çözüm, kırsalda görev yapacak öğretmenler yetiştirmek, böylece vatandaşların en azından okur-yazar duruma gelmelerini sağlamaktı.

Bugün 4+4+4 diye “matematik formulü(!)” gibi sunularak uygulamaya konulan sistem, bir eğitim çıkmazıdır ki, bir çağdışı uygulama olarak tarihteki yerini alacaktır.

Bu kitap, eğitim tarihine kısaca katkıda bulunabilmek amacıyla “el kitabı” olarak hazırlandı.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.