Yüzyılların 100 Kitabı

Yüzyılların 100 Kitabı

Dünden Bugüne İnsanlığın Düşünsel Serüveni
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Dinden bilime, felsefeden matematiğe, şiirden tiyatroya, mantıktan tarihe, siyasal ideolojiden iktisada, sosyal bilimlerden psikolojiye kadar insanlık tarihinin bütün alanlarında iz bırakmış 100 eser.

I Ching > Eski Ahit > İlyada ve Odysseia > Avesta > Konfüçyüs'ten Seçmeler > Aristoteles ve Metafizik < Herodot Tarihi > Devlet Hakikat İncili > Kuran-ı Kerim > Kabala > İlahi Komedya > Deliliğe Övgü > Hükümdar > Gargantua ve Pantagruel > Denemeler > Don Kişot > Yeni Organon > Hamlet > Metot Üzerine Konuşma > Leviathan > Etika > Doğa Felsefesinin Matematik İlkeleri > İnsan Doğası Üzerine Bir İnceleme > Ansiklopedi > Candide > Ulusların Zenginliği > Saf Aklın Eleştirisi > İtiraflar > Ruhun Fenomenolojisi > Savaş Üzerine > Komünist Manifesto > Türlerin Kökeni > Savaş ve Barış > Böyle Buyurdu Zerdüşt > Düşlerin Yorumu > Pragmatizm > Görelilik Kuramı > Dava > İstihdam, Faiz ve Para Genel Teorisi > Varlık ve Hiçlik > İkinci Cins > Sibernetik > 1984 > Sözdizimi Yapıları > Bilimsel Devrimlerin Yapısı > Kadınlık Mitosu > Kızıl Kitap

... ve dinden bilime, felsefeden matematiğe, şiirden tiyatroya, mantıktan tarihe, siyasal ideolojiden iktisada, sosyal bilimlerden psikolojiye kadar insanlık tarihinin bütün alanlarında iz bırakmış başka eserler.
(Arka Kapak)

Yayınevi'nin Notu: Kitabın basım tarihi, bir baskı hatası nedeniyle Şubat 2000 olarak çıkmıştır. Doğrusu Mayıs 2000'dir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.