Z Raporu
% 19indirim

Z Raporu

  • 15,00 TL12,15 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tesirsiz Parçalar ve Alengirli Şiirler kitaplarının yazarından…

“Birini ya da bir şeyi sevmek, değer vermek, onu her şeyiyle sevmek demektir çoğu zaman. Ne olduğunu, ne olacağını, sınırlarını bilip, hatalarıyla, eksiklikleriyle, yanlışlarıyla ve sebep olduğu üzüntülerle kabul etmek demektir. Hiç kıvırmasak mı? Kıvırmadan söyleyelim evet, gerçekten sevmek bir tür çaresizliktir.

Bir şeyi gerçekten çok seviyorsan başka çaren yoktur da ondan seviyorsundur.”

 

Ramazan’ın, Zöhre’nin, Aziz’in, Musa’nın, Pervin ablanın ve görmediklerimizin, görmezden geldiklerimizin hikâyeleri…

Ali Lidar bu defa anlatılarının yanına öykülerini de ekliyor; hatıraların hesabını tutuyor ve hayatın z raporunu gözlerimizin önüne seriyor…


Tesirsiz Parçalar

Tesirsiz Parçalar

Ali Lidar

12,15 TL
Alengirli Şiirler

Alengirli Şiirler

Ali Lidar

8,1 TL
Yolun Başı

Yolun Başı

Ali Lidar

8,1 TL
Tesirsiz Parçalar

Tesirsiz Parçalar

Ali Lidar

12,15 TL
Yorum Sayısı: 17

''Her gelmenin gelmek demek olmadığını, haliyle de her gitmenin aslında gitmekten sayılmayacağını çok küçük yaşta öğrendim.. ...Demem o ki, ben şimdi sana kalk gel demem. Diyemem. Çünkü öyle öğrendim..'' okurken yer yer kendinizi bulacağınız, oldukça samimi anlatımı ile çoğu hislere tercüman bir eser.

O
Olcay Yüksel  -   02.03.2016

“Birini ya da bir şeyi sevmek, değer vermek, onu her şeyiyle sevmek demektir çoğu zaman.'' İşte ben de her şeyiyle sevdim.Tavsiye ederim.

Y
Yaren Akgül  -   13.04.2016

Yazarın önceki kitapları olan ''Tesirsiz Parçalar'' ve ''Alengirli Şiirler'' i okudum, kitap fuarında da kendisiyle konuşma fırsatım oldu gerçekten güzel bir insan, kitapları da çok samimi. Pişman olmazsınız

E
Erkam Toksöz  -   17.02.2016

“Birini ya da bir şeyi sevmek, değer vermek, onu her şeyiyle sevmek demektir çoğu zaman. Ne olduğunu, ne olacağını, sınırlarını bilip, hatalarıyla, eksiklikleriyle, yanlışlarıyla ve sebep olduğu üzüntülerle kabul etmek demektir. Hiç kıvırmasak mı? Kıvırmadan söyleyelim evet, gerçekten sevmek bir tür çaresizliktir. Bir şeyi gerçekten çok seviyorsan başka çaren yoktur da ondan seviyorsundur.” demiş. Ne kadar da güzel demiş!

K
Kübra Masraf  -   16.03.2016

Dük'ün çıkardığı son kitap,sohbet dinler gibi akıp gitti.Tavsiye edilir :)

N
Nesibe Ağdemir  -   09.03.2016

Birini hatalarıyla, eksiklikleriyle, yanlışlarıyla ve sebep olduğu üzüntülerle kabul etmeyi başarabilmek için okunması gereken kitaplardan biri.Tavsiye ederim

D
Damla Çağrıtekin  -   05.03.2016

Çok keskin kanılar var anlaşılan bu kitapta..."seviyorsan mecbursundur...herkes kesin aldatır..vs.

D
Dicle  -   03.03.2016

Oldukça içten , oldukça samimi bir yazar. İçi neyse yazıları da o. Kitabı bitirmemek için çaba sarfediyorsunuz. Her kitabını tereddüt etmeden okuyabilirim.

H
Hilal  -   22.03.2016

Uzun zamandır takip etiiğim bir yazar Ali Lidar .Tesirsiz Parçalardan sonra z raporu'nu da %35 indirim varken burdan sipariş vermek en mantıklısı .

A
Alican Sunal  -   17.04.2016

Şeyler onlardan uzaklaştıkça güzelleşirler, yaklaştıkça da çirkin görünürler….Herkes herkesle anlamsız ve gereksiz bir şekilde yakın olmak istiyor…'' demiş. Tahmin bir ön yargıysa eğer, kimse tahminimizden daha iyi ve daha kötü değil aslında. Durum ve vaziyetin her işi değiştirdiği dünyada kişiye çokta yakından bakmamak gerek uzak olan her zaman daha güzeldir.

P
Pelin Yıldız  -   14.05.2016

Bir şeyi gerçekten çok seviyorsan başka çaren yoktur da ondan seviyorsundur. Çok hoş...

A
Aysun Gezer  -   23.03.2016

Kitabın başlarında yazarın kullandığı dile, anlattıklarının gereksizliğine kızıp bırakmayı düsündüm ancak olumlu yorumlardan sonra devam etmeye karar verdim. Iyi ki de vermişim. Sonrasında birden güzelleşti kelimeler, anlatılanlar.. bazı satırlarda kendimi buldum. Bazı hikayelerdeki konulara farkındalığımın ne kadar az olduğunu düsünüp kendime kızdım. Ve tabi ki baba düşkünü bir insan olarak en cok babalarla ilgili hikayeden etkilendim. Keske küfürler olmasaydı.s okurken gercekten tadımı...devamını oku

H
Hülya Turhan  -   14.08.2016

İçimizden sıradan insanların öyküleri. Beni en çok etkileyen Ramazan'ın öyküsüydü. Dük'ümüzün her kitabı şahane. Dili bizden, kendi bizden bir yazar. Severek takip ediyorum. Ali Lidar mutlaka okunmalı.

B
Burak Özdemir  -   13.08.2016

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaptı diyebilirim. Okurken birçok duyguyu aynı anda yaşıyorsunuz. içindeki kısa öyküler sizi bazen düşünmeye bazen de hak vermeye zorluyor. Bu adamın hayata dair yaptığı içinde gösteriş ve hırs olmayan efsanevi tespitleri bence herkes tarafından okunmalı...

A
Alev Koçaklı  -   21.06.2016

Yazarın Ot dergisindeki yazılarından da izler bulacağınız düşüncelerini ve öykülerini derlediği üçüncü kitabıdır. En azından bir iki öyküsünde insan kendine dair mutlaka bir şeyler bulabilir. Çünkü yazar aslında içini dökmüş ve bunu sanat kaygısı taşımadan, okuruna içtenlikle yaklaşarak, yalın bir dille yapmış. kitaptan alıntı "Ait olduğun yeri biliyorsun ama görünmez zincirlerle olduğun yere zincirlenip bırakılmışsın. kafanın içinde dünya turu yapıyorsun ama tuvaletini yapmak için odadan...devamını oku

E
Elif Elbir  -   07.06.2016

“Birini ya da bir şeyi sevmek, değer vermek, onu her şeyiyle sevmek demektir çoğu zaman. Ne olduğunu, ne olacağını, sınırlarını bilip, hatalarıyla, eksiklikleriyle, yanlışlarıyla ve sebep olduğu üzüntülerle kabul etmek demektir. Hiç kıvırmasak mı? Kıvırmadan söyleyelim evet, gerçekten sevmek bir tür çaresizliktir.

KİTABIN BU AÇIKLAMASI BİLE KİTABIN GÜZELLİĞİNİ BELLİ EDİYOR..

R
Rumeysa Gezgin  -   23.05.2016

Yazarla ilk tanışmam bu kitapla oldu ve gayet de beğendim... Yazarın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.

Y
Yasemin Doğanoğlu  -   23.05.2016