Zamanın Kısa Tarihi
% 25indirim

Zamanın Kısa Tarihi

  • 18,00 TL13,50 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı. Kitap o dönemde evrenin doğası hakkında öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi. Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kaşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir.


Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla ilgili çok etkileyici yepyeni bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi.


 “Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen yeteneğine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”


-The New York Times


“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”


-Time


“Usta işi.”


-The Wall Street Journal


Stephen Hawking tarafından 1988 yılında kaleme alınan Zamanın Kısa Tarihi, zaman üzerine yazılmış bilim kitapları arasında bir başyapıttır. Akıcılığını sonlarına doğru yitirmeye başlasa da özellikle bilime merakı olanların mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Stephen Hawking, Zamanın Kısa Tarihi eseri canlı ve insanı kışkırtan bir özelliğe sahiptir. Stephen Hawking, Zamanın Kısa Tarihi eserini o kadar yalın ve anlaşılır bir dille yazmış ki öğretmenin öğrencisine ders anlatması gibidir. Yazarın eserde hem mizaha hem de gündelik olaylara yer vermesi ise tam bir ustalık işidir. Uzun yıllardır tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren yazarın zihni uzayın derinliklerine inerek evrenin gizemlerini insanların gözü önüne serebiliyor. Stephen Hawking’in Zamanın Kısa Tarihi eseri insanların yaşamın tüm zorluklarına rağmen neler başarabileceğinin ispatı niteliğindedir. Kitap, yaşamı ve dünyayı sorgulayarak öğrenmeye çalışan okuyucularının büyük beğenisini kazanmıştır. Hawking, okuyucularına kısa sorulara kısa cevaplar aramak yerine olayların derinliğine inmeyi tavsiye ediyor. Hawkingbu kitapla bilim dünyasının karmaşık yapısını açık ve sade bir dille özetliyor. Okuyucularının evren konusunda hem ufkunu genişletiyor hem de evreni daha değişik bir gözle incelemesini sağlıyor. Bu eser ile insanlar bilime daha bir merak sarmaya başlamış ve bu konularda araştırmalar yapmaya başlamışlardır.  Stephen Hawking, 1942 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Yazarlığının yanı sıra fizikçi, astronom, evrenbilimci ve teorisyen’dir. Yazar, 21 yaşında yakalandığı ALS hastalığı nedeniyle sinir sistemi felç olduğundan tekerlekli sandalyede yaşamını devam ettiriyor. 1985 yılında sesini de bu hastalık yüzünden kaybettiği için tekerlekli sandalyesinde bulunan yazıyı sese dönüştürme özelliğine sahip bilgisayarı sayesinde insanlarla iletişim kurabiliyor. Stephen Hawking, yaşadığı tüm zorluklara rağmen pes etmeyerek hayata tutunmuştur. 2014 İngiltere yapımı Her Şeyin Teorisi ya da orijinal adıyla The Theory of Everything filmi Hawking'in olağanüstü hayatını anlatır.
Yorum Sayısı: 4

kitabı daha yeni aldım kondisyonu çok iyi geldi. Alfa yayınlarının diğer kitapları gibi çok iyi bir kitap. Fiziğe merakı olanların kesin alması lazım.

E
Enes Öztürk  -   03.02.2016

Kitabın bazı bölümlerini 5 kez, bazılarını 1 kez okuyarak söylüyorum ki, bu kitabı anlamak için matematik ve fizik alanlarında temel -epey bir temel- bilgiye sahip olmalısınız. Her konu hakkında betimleyici anlatım bulsanız da Google'ı yanınızdan eksik etmeyeceğiniz konusunda emin olabilirsiniz.

G
Gökhan Koçmarlı  -   22.05.2016

Stephen W. Hawking, Zamanın Kısa Tarihi eserini okumaya başlamadan önce kozmoloji ve fizik alanında araştırma yapılması eserin anlaşılmasında büyük fayda sağlayacaktır. Yazarın, detaya çok girmesi okurların, eseri okurken bazı konularda araştırma yapmasını gerekli kılıyor. Bu eser için bilgi bakımından define yoruma yapılsa yanlış olmaz.
Bilime ilgi duyan insanların çok faydasını görecekleri bu eserin içeriğinde evren hakkında çok geniş bilgiler veriliyor. Bu bilgiler verilirken de...devamını oku

Y
Yusuf Erçel  -   16.06.2016

Fizik teorilerini ele alarak tarihsel olarak bugüne kadar getirmiştir.

Ş
Şeref Can  -   30.06.2016