Zengin Baba Yoksul Baba
% 25indirim

Zengin Baba Yoksul Baba

Yoksullardan ve Orta Sınıftakilerden Farklı Olarak Zenginler Çocuklarına Para Hakkında Neler Öğretir?
  • 22,00 TL16,50 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

J.P. Morgan şirketi diyor ki: Zengin Baba Yoksul Baba’yı zengin olan ve olmak isteyen herkes okumalı!


Zengin Baba, Yoksul Baba’yı okuduktan sonra;


Zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği saplantısı yerle bir olacak.
Evinizin bir aktif varlık olduğuna inancınız sarsılacak
Çocuklarınıza para kazanmanın yollarını öğretmek için okuldaki sisteme güvenemeyeceğinizi göreceksiniz
Aktif ve pasif varlıkları yeniden tanımlayacaksınız
Çocuklarınızın gelecekte finansal başarı sağlamaları için parayla ilgili onlara öğretmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.
Robert Kiyasaki insanlara milyoner olmayı öğretir… Ona milyoner öğretmen denmesinin nedeni bu.


“İnsanların maddi sıkıntılar içinde boğuşmasının neden, okulda geçirdikleri onca yıl boyunca para konusunda hiçbir şey öğrenmemeleri. Sonuçta para için çalışmayı öğrenirler… ama parayı kendileri için çalıştırmasını hiç bilmezler.”


Bir insan okulda her şeyi öğrenebilir mi? Eğer bir insan okulda her şeyi öğrenebilmiş olsaydı, o zaman ne edebiyata ne de kitaplara ihtiyaç kalırdı. Dünyada ders kitaplarından başka bir kitap olmazdı. Okulda öğrenemeyeceğiniz şeylerden biriside paranın sırlarıdır. Ama merak etmeyin, okulda öğrenemeyeceğiniz bu sırrı, Robert T. Kiyosaki, Zengin Baba Yoksul Baba eserinde sizlere bir daha unutamayacağınız şekilde çok iyi öğretiyor. Hepimiz, hayatımızda bir kez de olsa merak etmişizdir. Bu zenginler, çocuklarına para hakkında neler öğretiyor diye. Bu eseri okuduktan sonra zenginlerin çocuklarına para hakkında neler öğrettiği hakkında da fikir sahibi olacaksınız.

            Robert T. Kiyosaki, Zengin Baba Yoksul Baba eserinde çocuk yaşlarda kendisine öğretilen gelir ve gider mevzularını öğrendiklerinin üzerinde ekleme ya da çıkarma yapmadan aynen okurlarına aktarmıştır. Yazar, bu eserinde eğitimli bir babanın hesap özetini ele alırken geliriyle giderinin her zaman denk olduğunu, gelir dengesini bozacağı düşüncesiyle aktiflere yatırım yapmadığını, pasif giderler arasında yer alan ipotek ve kredi borçlarının, her zaman aktiflerden büyük olduğunu vurgulamıştır. Yazarın, eserinde yer alan zengin babanın hesap özeti incelendiğinde ise eğitimli babanın hesap özetinin tam zıttı olduğu fark edilir. Zengin babanın hesap özetinde aktif varlıklar, yani yatırıma ayrılmış varlıklar revaçtayken, pasif varlıkların ise mümkün olduğunca az sayıda tutulmaya çalışıldığı görülmektedir. Bu durumda bir bakıma zenginin niye zengin olduğunun cevabıdır. Zenginin hesap özetinde aktif sütunu daha hareketli olduğu için gelirleri, daima giderlerinden fazla oluyor.

            Robert T. Kiyosaki, Zengin Baba Yoksul Baba eserinde yoksul ve orta gelir grubuna sahip insanların, ihtiyaçlarını karşılamak için tek gelirlerinin maaşlarını olduğunu ve bu nedenle maaş ve gider arasındaki dengeyi bozmamak için aktiflere yönelmediğini, borçlanarak almış olduğu evi ve arabayı kendine kar gördüğünü belirterek fare yarışı diye adlandırılan oyunu çok güzel açıklamıştır. Zengin aktife yatırım yaptığı için gelir çıtasını gittikçe yükseltirken, yoksul ve orta kesim yerinde sayabiliyorsa şükrediyor. Bize de zenginin farkı aklı ve cesareti demek düşer. 

            Robert T. Kiyosaki, 1947 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, aynı zamanda motivasyonel konuşmacılığı ve finansal okuryazarlığı yapmaktadır. Başarılı bir girişimcidir.    

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.