Zengin Ol Ya Da Denerken Öl

Zengin Ol Ya Da Denerken Öl

Bir Zamanlar Southside Queens'te
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"İşte bu kitap bunun hakkında - güzel günler ve zor günler. Bu kitabı geldiğim yeri anlatmak için yazdım. Birçok insanın gözünde hayat üzerine düşünmek için çok genç olabilirim. Haklı olabilirler. Fakat bugün düşündüğüm şekilde düşünmemi, söylediklerimi söylememi ve yaptığım müziği yapmamı sağlayan deneyimlerime ışık tutmak için şu an üzerime doğrultulmuş olan dikkatleri kullanmazsam bana bahşedilen tüm fırsatları harcamış olurum. Bana satın aldıkları albümlerden ya da televizyonda izledikleri kliplerden daha fazla yaklaşamayanlara yaşadığım ortamı anlatmak istiyorum.
İnsanlar gerçeği ister. Bunu kaldıramayacak olsalar bile isterler. Dokuz kurşu yediğimi size söylüyorum ve bunun nedeni albüm satmak değil, gerçek olması. Ne zaman bir ropörtaj yapsam "Ee Fifty, dokuz kez vurulmak nasıl bir duyguydu?" diye soruyorlar. Ancak bu yazılanlar benim yaşadıklarımın ağırlığını, acısını ya da umutlarımı ifade etmiyor. Zaten etmesi de mümkün değil. Benim zihinsel şablonum bu ve hayatın getirdikleri de bunlar. İşte bu yüzden şarkılarım bunları anlatıyor.
Southside Queens'te ölmeden önce zengin olmaya çalışırken olanlar işte bunlar."
50 CENT
Zengin Ol ya da Öl! Bir zamanlar Southside Queens'te işte böyle başlıyor. Bu şiddet dolu ve samimi hatırat yalnızca 50'nin hikayesini anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda zorlu seçimler yapmak durumunda kalmış ve önüne çok az seçenek sunulmuş genç bir kuşağın yaşadıklarını da gözler önüne seriyor.
Bir fedakarlık, değişim ve kurtuluş hikayesi olan bu kitap, aynı zamanda bir umut ve kararlılık öyküsü. 50'nin yer yer içe dönen, yer yer de sokağın kanunlarını ve ne pahasına olursa olsun hayatta kalabilmek için verdiği mücadeleyi açık yüreklilikle paylaşan kendine has anlatımıyla Amerikan Rüyası bir kez daha sorgulanıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.