Zerdüşt'ün İlahileri Gathalar

Zerdüşt'ün İlahileri Gathalar

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Zerdüşt tabiat dininin dejenere olumuş formlarını savunan eski zaman (Ahit) peygamberlerini denetlemek amacıyla meydana çıkmıştır.

Tabiat dini öyle bir din ki güneşin doğuşu, batışı, gün ve geceye geçiş, sezonların geçici gibi tabiatın devirli karakterleri üzerine oturtulmuş. Bu devirli oluşumları bir tekerleğin dönüşlerine benzetme eğilimi doğmuş. Kimi bu hareketlerin yapısını bilirse o, kendini bu tabi prosedüre adapte olmuş sayılabilir ve bununla da tabiatın güçlerinden güç alabilirdi. Tabiat dini ve büyü birbirleriyle sıkı bağlantı içindeydi.

İyi ve kötü arasındaki yarış nasıl kozmik, psikolojik ve etnik görünüşler gösteriyorsa, Amesha Spenta'larında her birinin kozmik, psikolojik ve etnik görünüşleri vardır. Bu Amesha Spentalardan biri olan Astra Vahista kozmik görüşün altında: Evrenin düzeninin korunmasındaki ayarlayıcı psikolojik görünüşünde: Temiz düşünce akımı, etnik görünüşünde gerçeklik olarak görünüyordu. Bu üç görünüşü birbirinden ayırmak aslında pek mümkün değildir. Neden? Nedenini elinizdeki kitapta öğrenin.
(Arka Kapak)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.