Zeytin Kız ile Zeytin Nine : Söylenceler Dünyasında
% 18indirim

Zeytin Kız ile Zeytin Nine : Söylenceler Dünyasında

  • 13,00 TL10,66 TL

    hopi kampanyası
    0,53 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hiç bir ağaça zeytin ağacı kadar kutsal kabul edilmemiş, hiçbir ağacın üstüne bu kadar çok efsane üretilmemiştir. Tarih boyunca pej çok kültürde sağlığın umudun ve herşeyin ötesinde barışın simgesi olmuştur zeytin ağacı. Antik çağların tanrı ve tanrıçalarından azizlere hekimlere, dek herkes tarafından saygı görmüş, ve korunmuştur. O nedenledirki Ege ve Akdeniz'in mitolojik tanrıları zeytin kokar..


Bir zeytin dalı ile Nuh'un gemisinde dönen güvercin tufanının bittiğini vurgularken aynı zamanda  yeryüzüne barışı da getirmiş olur.


Her taşın altında bir öykünün gizlendiği ülkemizde zeytin ve barış kokulu Urla'da yaşar Yasemin. Binlerce yıllık bilge zeytin ağaçları ve Ayça Öğretmen ile kurtulduğu dostluk, onu bambaşka boyutlara taşıyacak ve zeytin ağaçlarıyla örülü düşlerinde "Zeytin Kız " olarak Söylenceler Dünyasını keşfedecektir.


Bu yolculukta yalnız değildir elbette. Zeytin Nine tıpkı zeytin ağaçları gibi onun dostu ve sırdaşıdır. Antik çağın bütün tanrı ve tanrıçaları düşlerle örülü yolculuğun bir anında beliriverir Zeytin Kız'la Zeytin Nine'nin yanı başında.


Zeytin ağaçlarının o sevimli o sevimli olduğu kadar hüzünlü dünyalarını çok seveceksiniz. Kahramanlarımızla birlikte zaman tünelinde başka başka çağlara yolculuk yaparken  yaşadığımız ülkenin zeytinle gelen kültürel zenginliklerine şaşıracaksınız.


Söylenceler Dünyasını keşfetmeye hazırmısınız?


Umut

Umut

Suat Çağlayan

9,84 TL
Özgür Arı Ramba

Özgür Arı Ramba

Suat Çağlayan

10,66 TL
Göç Yarası

Göç Yarası

Suat Çağlayan

13,64 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.